Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennyi fehérje elég szálkásítás...

Ennyi fehérje elég szálkásításhoz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos, bmi érték alapján normális a súlyom, de magas a testzsírszázalékom, szinte semmit se mozogtam eddig, szinte nulla izom van rajtam így egy hájas disznóként nézek ki.


1 hónapja elkezdtem erősítő edzéseket csinálni saját súllyal, illetve kisebb súlyokkal (5-10kg). Olvastam, hogy a makrók aránya a legfontosabb, ha nem akarok ugyanilyen löttyedt, de keskenyebb testet végeredményként.


167 cm magas vagyok, 60 kiló, 21 éves. Kb. 55 kiló lenne a cél.


1600-1700 kalóriát eszek, ebből elég 100g fehérje? 120at nagyon nehezen tudok összehozni úgy, hogy ritkán eszem húst és tejtermékeket, mert nem esnek jól a gyomromnak.


2021. febr. 8. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Testsúlykilogrammonként legalább 2 gramm, ha nincs nagyobb túlsúlyod.
2021. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, írtam is, hogy tudom, hogy annyi lenne, de ilyen kevés kalóriához nagyon nehezen tudom összehozni fehérje porral is.
2021. febr. 8. 11:41
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
nem elég
2021. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 $$$$$ ***** válasza:
0%

Nem elég. En is szalkásitashoz legalább 2 grammot mondanák ttkg-onkent, de inkabb 2,5 öt. En tömegelesnel eszek 2 grammot bár még most súly tartásnál is... Legalabb 2 grammot egyél. Nem Olyan nehez az. Most en is 2 grammot eszek ami nállam azt jelenti hogy naponta 240 gramm/ttkg.Ha nekem ez megy neked is menni fog az a 120 gramm. Shakkel meg 120 gramm sima. Egy shakeben alapbol van kb. 23 gramm(feherje fuggő de mind 20-24 gramm),eszel mondjuk 300 gramm csirke mellet az 84 gramm. Meg betolsz 100 gramm turot ami kb.17 gramm. Es mar tobb is mint 120 gramm/ttkg. Eszel meg a csirke melle egy kis rizst. Es ez meg nincs is 1600 kaloria.

..

2021. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 $$$$$ ***** válasza:
0%
Es amit meg eszel az mar csak bonusz XD. CH bol mennyit eszel amugy ?
2021. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 $$$$$ ***** válasza:
15%
De amugy nekem a 167 cm-hez a 60 kg nem tünik soknak. Lány vagy fiú vagy ?
2021. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lány vagyok. Zsírból 50-60g-ot eszek naponta, a maradék ch.

Na és ha 2 adag fehérjét iszok egy nap, az oké? Úgy könnyebben meglenne.

2021. febr. 8. 14:15
 8/13 $$$$$ ***** válasza:
A maradek ch mit takar ? Mert minden ételben különböző mennyiségü van az annyibol nem derul ki hogy napi 1600 kaloriat eszel. Egyebkent a valaszom igen ,ihatsz napi 2 shaket ha máshogy nem megy. De amugy szerintem nem sok az a 60 kg 167 cm-hez(semmi keppen se nézhetsz ki idézlek:"hajas disznó,, ként max egy kis hasad lehet,de az se nagy.) De ha zavar akkor nyilvan változtass mert az a fontos hogy jól érezd magad a bőrödben. De azert vigyázz nehogy átess a ló túl oldalara es tul vekony legyel. Az 55 kg meg elmegy. De annál lelljebb ne nagyon menj. Illetve az is fontos szerintem(nem biztos hogy teged erdekel) de a fiuk 90% -nak jobban tetszik ha van egy minimalis felesleg egy lányon mint az ha nagyon sovány. Haver baratnöjevel is ez volt. Kövernek erezte magat. Ő kb.160 cm. Es ezert fogyozott. Lement 45 kg-ra. Nagyon durvan vekony lett. És vegül ő is belatta. És most nagyon nehezen megy felfele egyszeruen nem tud hízni.. Bar en mar kerdeztem hogy mennyit es mit eszik egy nap(hat a duplaja is keves lenne). Mindegy is. Csak az a lenyeg hogy inkabb legyen egy minimalis hasad mint hogy tul vekony legyel. Vagy ha zavar a has akkor inkabb edz es tartsd a súlyod. Es akkor izmosodsz. De az en véleményem akkor is az hogy 21 evesen 167 cm-hez nem sok a 60 kg..
2021. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kene a 2g de nem nagy gaz a 2 turmix. Tojas se csuszik? Azzal konnyu bevinni. En 150et is lazan beviszek tapkieg nelkul 🤷‍♂️
2021. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 $$$$$ ***** válasza:
Vao. Miert lett szinte minden valaszom 0-34% -ban hasznos ? Valaki aki lepontozott indokolja mar meg. Vagy kuldjon mar egy kepet magarol hogy hogy néz ki. Nem erzem magam nagyon nagy szamnak de azert nem avgyok annyira kis darab se gyenge.Kivancsi lennék hogy olyanok pontoznak-e le akik elertek mar valamit az edzes teren vagy pedig olyanok akik még nem. Ha olyan aki jobban áll mint en és értelmesen megindokolja hogy miert h*lyeseg amiket irtam. Akkor elfogadom.
2021. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!