Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha diéta közben edzek is,...

Ha diéta közben edzek is, akkor lassabban fogyok a MÉRLEG SZERINT, mintha nem edzenék?

Figyelt kérdés

A két eset:

1. csak deficitben vagyok, a makrók jók, de nem végzek súlyzós edzést, mondjuk max csak kardiót

2. deficitben vagyok, a makrók jók, és súlyzós edzést végzek


Teljesen kezdő vagyok, életemben nem sportoltam semmit. Nem tudom, hogy jól értelmeztem-e az olvasottakat, de aszerint kezdőként ha minden rendben van, akkor lehet izmot is építeni. Ebből nekem az következik, hogy az 1. esetben a mérleg szerint lassabban megy le a súly, viszont eközben jobb forma alakul.

Kb. 2 éve, mikor hasonló kiló voltam, kb ugyanazokkal a kaja értékekkel fogytam le egy bizonyos ütemben, de akkor nem edzettem. Most edzek is és lassabban megy a mérleg szerint. Emiatt lehet, vagy más az oka?


2021. febr. 11. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet izmot építeni, de olyan kicsi izomtöbblet lesz, hogy a mérlegen fel sem tűnne, belehetne tudni súlyingadozásnak.

Gondolj bele, hogy havi +1 kg izomért (kezdőként ennyi feljön) enni kell megfelelő ételekből 2500-3000 kalóriát naponta.

De szálkásodni tudsz, ha nincs ami eltakarja az izmot, tűnhet úgy, hogy izom nőtt rajtad.

2021. febr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat azert 1 kg izomert is sokat kell szenvedni. De kezdokent gyorsabban fejlodsz. Lehet a sulyod nem valtozik de formalodsz. A merleg nem sokat szamit.. en talan havonta ha merem magam. A tukor a lenyeg ha gyursz es nem csak lefogyni akarsz meg vekony sz@r format.
2021. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy ha eddig nem sportoltál, van rá esély, hogy kalóriahiányban is tapasztalsz némi izomnövekedést, persze megfelelő edzés esetén. Még nagyobb erre az esély, ha nagyobb túlsúlyod van. Elvileg lehetséges, hogy ha edzel, lassabban fogysz, mert ugyanahhoz az energiához a szervezetnek több izmot kell lebontania, mint zsírt. Ha edzel, remélhetően nem bontasz izmot, sőt, talán még építesz is.

Nagyon nem kell túlgondolni. Kezdj el edzeni, és úgy állítsd be a kalóriát, hogy havonta kb. 2 kiló legyen a fogyás. Ha nem ennyi lesz, akkor következő hónapban korrigáld a kalóriát!

2021. febr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Mivel az izom nehezebb mint a zsír, így lassabban vagy egyáltalán nem leszel könnyebb.
2021. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!