Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kalóriát szükséges...

Hány kalóriát szükséges legalább fogyasztani, ha 1800 az alapanyagcsere, de 2100 a napi teljes elégetett kalóriabevitel?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy 500 kalóriánál nagyobb deficitben ne legyen senki, mert akkor megnövekszik az izombontás mértéke. Tudom, mellette edzeni is kell.


De olyat is hallottam, hogy az alapanyagcserénél kevesebbet semmiképp ne vigyen be az ember.


Nos, ebben az esetben 1600 vagy 1800, amit legalább el kell fogyasztani?



2021. febr. 5. 02:10
 1/5 MadSeal ***** válasza:
Kezdj 2100-zal, adj neki 2 hetet, és meglátod, hogy tényleg az a napi teljes szükségleted, mert a kalkulátorok csak tippelnek. Aztán annyi kalóriát vonj le, hogy heti kb. 1%ot fogyj. Ha 100 felett vagy, elég sok felesleggel, mehet a heti 1kg (kb. -1000 kalória, bár ha 2100at ad a kalkulátor, erősen kétlem 100 körül lennél), de pl. 50kg körül viszont én még 500at se vonnék el, inkább egy 300ast. Illetve nagyon alacsony kalóriára bevitelre sem érdemes menni, mert akkor csökken a vitamin, ásványianyag és fehérjebevitel is. Érdemesebb rendszeres sporttal kompenzálni.
2021. febr. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jól számoltad? Nekem nagyon kicsinek tűnik a különbség a két érték között. Már egy félórás sétával is legalább 100 kalóriát felhasználsz, de házimunkával is kb. ennyit...
2021. febr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd le annyira kezdetnek, 2100amit elégetsz, ha most 1600ra leviszed, akkor ha elmész sétálni pluszban, vagy többet mozogsz, akkor már sokkal többet fogsz fogyni és amit szeretnénk elkerülni az az, hogy izomból fogyj, de így erősen fogsz abból is.


Szerintem 2100al kezdj és menyj el minden nap sétálni egy oracskat, vagy kezdj 2000rel aztán meglatod mi lesz, szerintem egy hónap az igazán mérvadó, nálam legalábbis.

2021. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te mit csinálsz egész nap? Fekszel, hogy csak 300 kcal a különbség? Amúgy kezdj 2-300 kcal plusszal, és majd meglátod
2021. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem az én adataim ezek, nem tudom, pontosan mennyit égetek, mert ahány kalkulátor, annyiféle eredmény. Magamnak pedig nem kísérleteztem még ki, mert általában deficitben vagyok.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy az 500 kalóriás szabály akkor is áll-e, ha így a bevitt kalóriaérték az alapanyagcserémet sem éri el.

2021. febr. 5. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!