Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi kalóriára van szükségem?

Mennyi kalóriára van szükségem?

Figyelt kérdés

Adatok: 17/f; 175cm; 60 kg; kb 13% testzsír;

Szóval 1 éve kezdtem súlyzós edzést végezni, 3 hónapja saját testsulyost (zárva vannak a termek :( ). 52 kg-ról indultam, most 60 kg vagyok. Eddig nem nagyon számoltam a kalóriát, ettem amennyit bírtam. A kérdésem az lenne,hogy mennyi kalóriára van szükségem (cél a tömegnövelés), Heti 3-4 sajáttestsulyos edzés mellet mennyi kcal-ra van szükségem. Internetem megnézése kb 6 kaloria kalkulátort de nagyon más eredményeket adott( volt ahol 1800, volt ahol 3600 kcal-t írt ki). A fehérje, zsír és szénhidrát bevitellel nagyjából tisztában vagyok.



2021. febr. 16. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj 2500-zal, aztán majd meglátod. Ha kell, módosítasz.
2021. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2500 a tuti

De én inkább a makrokat figyelném kcal helyett

2021. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ameddig kcal számolás nélkül is fejlődsz felesleges ezzel bajlódni, teljesen el tudja venni az egész izét. Arra figyelj, hogy azért főként egészséges cuccokat egyél, meg meglegyen a fehérje, és rendesen járj edzeni. Amikor majd már több ideig is stagnál a súlyod és/vagy az edzésben sem tudsz fejlődni akkor kezd számolni. De akkor is azt javaslom, hogy nézd meg először, amiket alapból enni szoktál, tehát mindent csinálj úgy, mint eddig, csak számold meg, hogy mennyi is. Ha pl. Most is 3000-t eszel, de nem fejlődsz, akkor a 2500 kevés lenne, ha csak 2000-t eszel, akkor elég lenne kezdésnek. Érted.
2021. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kb 1 hete töltöltöttem le egy napi kaloria bevitel számláló. Nem voltam benne biztos hogy működik. Azt írta hogy napi 2800 kcalra van szükségem a tömegnöveléshez. A lényege az,hogy be kell írni mikor, miből mennyit eszek és kiszámolja mennyi a kcal, zsír, fehérje, szénhidrát. Mindig azt mutatja, hogy napi 3200-3400 kcalt viszek be. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz,de még így is hiztam azóta kb 0,5 kg-t.

2021. febr. 17. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1het és 0.5kg az nem rossz. Tartsd így. Figyelgesd, nem biztos hogy pontosak ezek a kalkulátorok, de lehet velük fejlődni
2021. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!