Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mennyi kalóriára...

Szerintetek mennyi kalóriára lenne szükségem majd tömegelés alatt?

Figyelt kérdés

Nő vagyok,30 éves. 170 cm/65 kiló ,még nagyjából 4-5 kilót tervezek leadni .

Ezelőtt már volt egy kisérletem a tömegnövelésre , ami csak részben volt sikeres,most sokkal nagyobb figyelmet akarok ráfordítani,hogy hatékonyabb legyen .

Jelenleg 1500-1700 kalóriával, heti 3*1 óra súlyzós és 3*1 óra kardióval kb heti fél kilót fogyok .

Szerintetek 2000 kalória elég lenne tömegnöveléshez ,vagy vigyem fel 2200-ra ?

Az előző próbálkozásomnál nem számoltam pontosan,de 2500-3000 között biztos megvolt,és zsír is jött elég szépen az izom mellé ,szóval kicsit elcsesztem :D

Amúgy az étrendemben csak a fehérje fix, 120 gramm ,néha kicsit kevesebb de 100 mindig megvan .

A zsír és a szénhidrát arányával nem igazán foglalkozom , általában a zsír több ,a szénhidrát csak zöldségekből jön . Úgy tervezem rizzsel és krumplival fogom "kipótolni" a szükséges kalóriamennyiséget majd ha vége a diétának,ez jó így ? Minél kevesebb hájat akarok felszedni.


2018. jún. 3. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Fokozatosan növeld tömegelésnél a kalóriát, és akkor nem fogsz gyorsan zsírosodni, ha 1-2 hét alatt fel is szedsz valamennyit, tudsz változtatni, nem fogsz rögtön 3-4kg zsírt magadra szedni. Én 177cm és 58kg vagyok, heti 5x edzek, pihenőnapokon is aktív vagyok. 1 éve el akartam kezdeni tömegelni, felvittem a kalóriát napi 2500-ra. Híztam kb 1kg-t, azóta 3000+kcal bevitellel sem hízok. Izmosodni izmosodok, de szívesebben lennék "nagy", mint szálkás... Viszont 3000-nél többet már nehézkesen eszek.

Szóval ha tömegelsz, a szervezeted hozzá fog szokni a 2200kcal-hoz, pár hét után nem fogsz hízni annyivel, hiába leszel még akkor is 300-400kcal plusszban. Minél hosszabb ideig tömegelsz, annál több kalória kell majd, fokozatosan emeld majd, pl 2 hetente 300 kalóriával. (én pl napi 700-1000kcal plusszban vagyok, mégsem hízok)

2018. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most tömegelsz vagy 4-5 kilót szeretnél leadni?
2018. jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most még fogyok,csak már előre gondolkodok :)
2018. jún. 3. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha fél kilót fogysz 1600 kcallal, akkor 2100 lehet a súlytartód, mínusz még fogyás... 2200 kcal úgy néz ki, kelleni fog, akár több is, de sokkal több nem. 2500 fölött jó, hogy jött zsír, ha nem voltál sokkal kövérebb vagy aktívabb, mint most...

De ezt csak kitapasztalni lehet, mert ki tudja, mit fog csinálni az anyagcseréd, edzel-e többet, ésatöbbi, aztán ha jön több izom és nagyobb súlyok, akkor megint több kell egy kevéssel...


Az jó, ha kipótolod a szénhidrátot az említettekkel, de ha jól megvagy zöldséggel, akkor a zsírt is emelheted, én azt fogom tenni, ha majd tömegelek, mivel nekem ez esik jól. Ahogy tetszik s meg tudod oldani, alapvetően a kis kalóriatöbblet miatt zsírosodik kevéssé az ember (plusz ott van a genetika is), de ha azt tapasztalatod, hogy mégsem, akkor tudsz változtatni. Előre nem lehet megmondani a tutit.

2018. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!