Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szimplán az állóképességeme...

Ha szimplán az állóképességemet szeretném fejleszteni, akkor milyen jellegű mozgásforma ajánlott?

Figyelt kérdés

Elképesztően nincs állóképességem. Hamar kifulladok. Ezért arra gondoltam valamilyen aerob otthon végezhető mozgásforma, pl. HIIT workoutok és kardió jó lenne? Később talán futni is elkezdek...

Nem nagyon értek hozzá, de ilyenkor hogy lehet fejleszteni magát valakinek?



2021. ápr. 29. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Aerobik, HIIT vagy bármilyen kardió edzés.

Vagy ha alakot is szeretnél formálni, akkor crossfit. De az csak és kizárólag normális edzővel.

2021. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 jókat írt, én ezt még kiegészíteném a hegyi terepkerékpározással(mtb) . Izgalmas, trendi és nagyon hatásos formája az állóképesség fejlesztésének.
2021. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi srácok! Akkor most tényleg belevágok keményen a napi kardióedzésekbe, meg bringázásba, aztán ha úgy adódik akkor talán a rettegett futásnak is nekifutok majd. Ahaha.

Most biztosan tudom, hogy mem nagyon menne, úgyhogy megpróbálom magam otthon fejleszteni, és ha már kicsit jobb állapotba kerültem akkor megpróbálkozom majd a kültéri futással. Persze szép lassan, graduális módon. Nagyon irigylem a szálkás hosszútáv futókat. A futás tényleg az atlétika királynője. 👸

2021. ápr. 29. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Elkezdeni rossz csak. A téli inaktívabb időszak után minden hobbisportolónak kell egy-két hónap mire teljesen visszarázódik a dolgokba. Bringázással kapcsolatban tudok tanácsot adni ha érdekel. A pedálfordulatodra figyelj oda, ez nagyon fontos. Biztos tudod, hogy hogyan tekerik a 28-as Csepeljüket a nyugdíjasok. Lassan, erőből tapossák a pedált. Na így ne! Túlterheled az ízületeidet és alig terheled a szív és érrendszeredet, szóval így ez nem kardiózás. Mindegy hogy melyik fokozatban vagy, mindegy hogy milyen gyorsan mégy, egy gyorsabb, pörgetősebb, de még éppen kényelmes pedálfordulatot tartsál a sebességi fokozat jó megválasztásával, így lesz hatásos. Ekkor a szív és a keringési rendszer van munkára fogva. Próbálj ki egyre nagyobb távokat, persze csak szép fokozatosan, hogy kiismerd a határaidat. Később ha már megvan az alapállóképesség akkor tehetsz bele keményebb résztávokat a nyeregből kiállva, állva tekerve. Ez nagyon durván megdolgozza a combokat és ennek hamar látható eredménye is lesz. De amúgy fogyni a legjobb mozgásforma. Ha megvan egy jó állóképességi szinted akkor brutál mennyiségű kalóriát el tudsz égetni egy félnapos, kicsit sportosabbra vett túrával. Mindez még jelentős afterburn hatással is jár, szóval duplán hatásos az edzésed.
2021. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Állóképességre futás és bringa a legjobb.

Senkit nem érdekel, ha belesétálsz. Senkit nem érdekel, ha párszáz métert tudsz csak egyben lefutni. Senkit sem érdekel, ha mindenki elfut melletted.

Ugyanez igaz a bringázásra is. Nem fog tudni feltekerni elsőre Lajosforrásra, tolni fogod. De mindenki így kezdi.

Nem fogsz tudni úgy felkészülni a lakásban, hogy utána 5 perc alatti ezreket fuss. Már késő estig kint lehet lenni, mehetsz este is futni.

2021. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van! Tényleg csak úgy fog menni, ha nekiállok. Felesleges az 5k-ra a négyfal között készülni! Közben letöltöttem egy appot, ami fokozatosan vezet végig egy futóprogramon 3 hónap alatt. A cél a 8 perc futástól a 60 perc megállásnélküli távig elérni. Szóval szerintem most majd ezzel próbálkozom. A biciklimen pedig átállìtom gyorstekerősre a fokozatot. 😉
2021. ápr. 30. 00:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki kell menni és elkezdeni futni. Akár többször is naponta. Tempókat válogatva, akár hegyen is. Néha hosszútávok néha sprintek.
2021. máj. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!