Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A Mega Arginint szükséges...

A Mega Arginint szükséges szedni pihenőnapokon is? Nem elég csak edzésnapokon?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el szedni a Sciteces Mega Arginint. Valaki azt mondja, hogy szerinte felesleges pihenőnapokon szedni, mert ez lényegében egy energizáló. Ő például csak edzés előtt szedi, hogy jobban menjen tőle az edzés.

Kreatinnal szedem, és valóban brutál jó a hatása!

Én is úgy gondolom, feleleges szednem pihenőnap, de gondoltam megkérdezek nálam tapasztaltabbakat az Argininnal kapcsolatban.

Heti kétszer járok edzeni. Mindent leedzek heti két alkalommal.

Hosszú évek óta járok konditerembe, de Arginint még sosem szedtem.



2021. máj. 2. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mehet minden nap
2021. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Én a fehérjedús étredemen felül pluszban arginint, glutamint, leucint, és hasonló kamu aminosav készítményt még kezdőként szedtem, amikor elhittem a marketing dumákat, és azt hittem, hogy az ilyen jellegű táplálékkiegészítőkre megéri pénzt költeni.

Én pihenőnapokon is szedtem, mert állítólag segít a regenerálódásban, de sosem éreztem konkrét hatását. De én mondjuk a kreatinnak sem, mivel rendszeresen fogyasztok marhát és halat, úgyhogy felesleges pluszban kreatint szednem.

Az állítólagos energizáló hatását se én, se az edzőtársaim nem tapasztalták soha, de ha te igen, akkor szedjed nyugodtan edzés előtti kiegészítőként. Szerintem szedheted pihenőnapon is, de ha pénzt szeretnél magadnak spórolni, akkor ne told, ha nem edzel. Pont ugyannyi értelme és eredménye lesz, mintha minden nap szednéd.

Szálkásító időszakban ami számomra bevált edzés előtti tápanyagként, az a kávé volt, feketén, pusztán a koffein tartalma miatt. Tömegnövelő időszak során pedig a banán, a szőlő, a körte, vagy bármilyen magas fruktóztartalmú gyümölcs. Ezek jobbak, hatékonyabbak és olcsóbbak, mint az arginin táplálékkiegészítő.

De ha te nem csak placebo-hatást érzel, hanem ténylegesen dob rajtad valamit, akkor több évnyi konditermi tapasztalat után minden jogod megvan hozzá, hogy szedd! Viszont elárulod, hogy mit jelent pontosan az a "brutál jó hatás" a kreatinnal kombinálva? Milyen szempontból érted ezt? Miben nyilvánul meg ez a brutál hatás?

2021. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az arginin nem energizáló, köze sincs hozzá. A véráramlást segíti valamennyire, aminosav, szervezet is előállítja. Lehet szedni mindennap, csodát nem tesz viszont. A brutál jó hatást inkább a kreatin miatt érzed de az sem pörgető. Egyébként ennél az AAKG jobb.
2021. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kreatintól mindig nagyon megnövök izomban! Edzés során például fekvenyomásnál plusz 10 kilóval többel bírom!

Továbbá, nem fáradok edzés során a kreatintól!

Nekem nagyon beválik a kreatin!

Oké, a marhahús, de egy átlagember, mint én, nem engedheti meg magának még hetente sem...

A táplálékkiegészítők jóval elérhetőbb áron vannak, mintha csak táplálékból próbálnánk bevinni őket!

2021. máj. 3. 00:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez pont butaság, már bocsánat. Nem te tehetsz róla, hanem a hitvány táplálékkiegészítő cégek.

Nézz utána, menj el boltokba! A Mega Arginine 6000 forint, ha jól tudom. 6000 forintból még egy ócska Tesco-ban is tudsz venni másfél kiló marha hátszínt, vagy két kiló marha lapockát. Sőt még fél kiló lazacot is tudnál venni simán. Ezek tele vannak kreatinnal és esszenciális aminosavakkal (köztük argininnel). Százszor jobban megéri élelmiszert venni, mint táplálékkiegészítőt!

Ezt bírom, amikor a sok kezdő megveszi a kilós HyperMasst, mert hogy "csak" 5000 forint és ők tömeget akarnak növelni, nincs pénzük annyi kajára. A HyperMass egy dextrózzal és közönséges cukorral telenyomott vacak. 5000 forintból annyi zabpelyhet, kukoricapelyhet, teljes kiörlésű lisztet, rizst, zöldséget, gyömölcsöt lehetne venni, hogy bőven fedezné egy kezdő tömegnövelési szükségleteit, és nem lenne olyan egészségtelen, mint az említett táplálékkiegészítő.

2021. máj. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!