Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi kalóriát szükséges...

Mennyi kalóriát szükséges bevinnem fogyáshoz? Többi lent!

Figyelt kérdés
184 centi vagyok, jelenleg 90kg körül, informatikus és férfi. Mióta beütött a vírus helyzet, felszedtem egy pár kilót, és szeretném leadni az összes felesleget, és szálkás lenni mint egy kárász raj :) minden nap szoktam valamit sportolni, vagy szabadtéri kondiparkban, vagy futni, hétvégente tenisz vagy úszás, szóval nincs olyan nap kb mikor nem csinálok semmit. Annyi, hogy munkából kifolyólag még így is keveslem a mozgást. Mennyi kalóriát illik nekem bevinni, hogy ha fogyást akarok?
2021. máj. 4. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk megmondani pontosan. A legjobb az lenne, ha elkezdenéd számolni. Vegyél egy konyhamérleget, nem nagy tétel, kalóriabázis pont hu-n meg össze tudod írni, hogy miket ettél. Trackeld egy hétig, számolj egy napi átlagot és látni fogod, hogy nagyjából mennyi kalóriával stagnál a súlyod, az alapján be fogod tudni lőni. A szintentartó alá kéne menni kb. 300-500 kalóriával.
2021. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Pontosan annyit amennyitől kalória deficitben leszel. Honnan tudjuk bammeg, ez olyan kérdés mint egy autó mennyit fogyaszt
2021. máj. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Aktivitás mertéke= kalóriaégetés mértéke


Kalóriaégetés mértéke>bevitt kalória mértékével=fogyás

2021. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mennyi kalóriát illik nekem bevinni, hogy ha fogyást akarok?"

Számold ki a napi kajád és a tevékenységed alapján a napi kalóriaszükségleted, és ahhoz képest vigyél be kevesebbet


"minden nap szoktam valamit sportolni, vagy szabadtéri kondiparkban, vagy futni, hétvégente tenisz vagy úszás, szóval nincs olyan nap kb mikor nem csinálok semmit."

Ez ok, de ha emellett beviszel a rendes kaja mellett 6 vödör chipset nyolc szerel dobostorta kíséretében, akkor így néz ki: égetett kalória 1500, bevitt kalória 4800...


Az előttem lévők tökéletesen leírták

2021. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerel=szelet
2021. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért hiszi mindenki, hogy minden informatikus dagadt és elhanyagolt nem értem, na mindegy :D
2021. máj. 6. 00:03
 7/7 anonim ***** válasza:

"Miért hiszi mindenki, hogy minden informatikus dagadt és elhanyagolt nem értem, na mindegy :D"

Nem hisszük, csak próbáljuk példákkal is elmagyarázni, hogy miért nem elég csak mozogni, miért kell a kalóriát számolni. Sikerült megérteni, amit írtunk, vagy a kötekedésre koncentrálsz? Nem is figyeltem, hogy informatikus vagy...

Okoskodás helyett pedig egy "köszi srácok a segítséget" is elég lesz.

Szóval érted már a lényeget?

2021. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!