Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A bicepsznek is kell az...

A bicepsznek is kell az alacsony, 4-6 ismétlés?

Figyelt kérdés
2021. máj. 25. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem kell, de lehet dolgozni bicepszre is sorozatonként 4-6 ismétléssel. Ezzel a módszerrel jobban lehet erősödni, viszont ésszel kell csinálni, mert ez egy kis izomcsoport, túlerőltetés esetén könnyen izomszakadás lehet a vége.
2021. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bicepsz,tricepsz,váll ilyenekre mehet a 8-12 szerintem.

Szerintem nem is az izomszakadász a legnagyobb veszélye, hanem hogy sokan csalnak, valaki "jól csal" de valaki nem, és ott a vállból belecsalásba lehet úgy lesérülni hogy fél évig nincs vállazás.

2021. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Nagy súlyok, kevés ismétlés. Legalábbis nekem ez vált be
2021. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kell, de lehet
2021. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a piramisra esküszöm. Folyamatosan változó súlyok és ehhez mérten ismétlésszámok. Így 4-16 között edzem végülis. Az izmod nem látja a súlyt. Annyit tud, hogy mennyire nehéz neki a terhelés és azzal mennyi ideig kell kínlódnia. Ha valaki tegyük fel 20 mp alatt végez el 5 ismétlést, úgy hogy majd besz*rik az legalább olyan, bár szerintem inkább jóval hatásosabb, mint ha ugyanennyi idő alatt belevert volna mondjuk 15-öt rángatás nélkül szabályosan...
2021. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezért van olyan k*rva komoly izomláz mondjuk felhúzások után, vagy ha edzőpartnerrel fingatod magad és a fekvenyomásnál mondjuk hagynak szenvedni és kínlódsz vagy 6-8 mp-ig egy ismétléssel.
2021. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, ezt főleg a rudas álló bicepszre lehet jól alkalmazni, de szerintem inkább 10 ismétlés körül érdemes edzeni a bicepszet az idő nagyrészében. De persze lehet alá meg fölé is menni, ha kezdesz hozzászokni a stimulációhoz.
2021. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelme izolációs gyakorlatokban az alacsony ismétlésnek, nagy a sérülésveszély, és itt épp a volumen lesz a lényeg, amit nem a 3 ismétlések fognak megadni neked.
2021. máj. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!