Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi történne a testemmel,ha...

Mi történne a testemmel,ha alacsony szénhidrát mellett magas fehérje mennyiséggel étkeznék kezdőként?

Figyelt kérdés

Ez csak feltételezés,nem kezdek bele ilyen diétába és a leírás sem jellemző rám.


Tegyük fel 20 éves,60kg-os,180cm magas ektomorf vékony férfi vagyok,aki sosem volt konditerembe és ülő munkát végez. Most elhatároztam,hogy elkezdek heti 4x osztottan edzeni 1-1,5 órát kardio nélkül.

Elkezdenék étkezni,ami:

ch: 180g (3xtskg)

prot: 120g (2xtskg)

zsír: 60g (1xtskg)


Mi történne velem az első 8-12 hétben? Jönne fel valamennyi izom ezzel a minimális CH-val?



2021. máj. 28. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jönne egy kis izom az elején, de nagyon kevés a kalória, úgyhogy nem sok. Hosszútávon meg főleg nem.
2021. máj. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Székrekedés és végbél repedés.
2021. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az izomépítéshez nem kell magas fehérje. Kalóriatöblet kell. Mellé alacsony zsír és magas ch, hogy minél kevesebb zsír menjen fel.
2021. máj. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenhova odairod ezt a hulyeseget 3as? Egyel csak cht, de ne hireszteld legalabb
2021. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es, te pedig mindenhova beírod mekkora hülye vagyok, aztán amikor alátámasztom, nem tudsz rá semmit reagálni? :)
2021. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En ugyan nem.. de ahogy neztem eleg sokan elmagyaraztak mar de hiaba 🤷‍♂️ na mind1 pa
2021. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul láttad. De akkor itt a lehetőség. Évente hány kiló izmot lehet felszedni? 10 kiló eléggé a te javadra kerekítés, de számoljunk annyival. Mivel az izom egy negyede a protein, a többi víz, kijön, hogy évi 2500 g protein kell. 365-el osztva ez alig 7 g többlet fehérje az alapvető szükséglet mellé, ami 0,8 g/tskg. Ha csak a harmada szívódna fel (ami nagyon durván kevés, valójában 90 % körül mozog), akkor is alig 20 g többlet fehérje kellene. Hová tűnik a többi fehérje? Miért kell akkor annyira sokat bevinni, hogy még porozni is kell mellé. Na erre nem tud egy hozzád hasonló sem válaszolni.
2021. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

7:

"ez alig 7 g többlet fehérje az alapvető szükséglet mellé, ami 0,8 g/tskg"


Az alapszükségletet miből számolod ki? Értem én, hogy kimatekozod a dolgokat átlag számok alapján, de ha alapból 10kg-val több izmom van mint egy átlagembernek és mondjuk full száraz is vagyok (bár oké mondjuk azt hogy száraz tömegre van a 0.8g/tskg), akkor az alapszükséglet máris nem annyi lesz. Meg még vagy egy tucat más faktor is közrejátszik.


Én se vagyok híve az ilyeneknek, hogy a 60kg-s gyerek egyen 150gramm fehérjét, mert "biztos ami biztos", de amit leírsz az egy nagyon leegyszerűsített dolog és ebben a formában nem igaz.

2021. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"bár oké mondjuk azt hogy száraz tömegre van a 0.8g/tskg"

Le is írtad a lényeget.


Gyakorlatilag az összes értelmes forrás szerint az alapszükséglet nem több 0,8 g/tskg-nál és ugye ez a zsírmentes tömegre vonatkozik. Még ha rá is számolsz, akkor sem jön ki a matek.

2021. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!