Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről a teljes...

Mit gondoltok erről a teljes test edzéstervről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. :D

Lassan 7 hónapja edzek, és az eddigi osztott edzésről (heti 4-5) szeretnék teljes test edzést végezni (heti 3).

Sok jót hallottam erről, ezért úgy vagyok vele, hogy egy próbát megér.


Viszont szeretném elkerülni azt, amit az osztott edzéstervemnél csináltam: Mint mondtam, heti 4-5 edzésem volt, 1-1 edzésnél akár 9 gyakorlat ami elvileg rettentően sok és megvan annak az esélye hogy simán túlzásba vittem (sőt, biztos) a napi másfél-2 órás edzésekkel, mert úgy voltam vele, hogy minél több, annál jobb. :D


De ahogy utánaolvastam a napokban ennek, közel sem kellett volna annyi gyakorlatokat csinálnom, mert a kevesebb néha több.


Itt lenne az elképzelés a teljes test edzéstervemről.


Teljes test edzésterv:


Hétfő

- Tárogatás 4 sorozat (mell)

- Oldalemeles 3 sorozat (váll)

- Döntött törzsű evezés 4 sorozat (hát)

- Kitörés súllyal 4 sorozat (láb)

- Bicepsz egykezes kézisúlyzóval 3 sorozat (bicepsz)

- Lórúgás 3 sorozat (tricepsz)


Szerda

- Fekvenyomás kézisúlyzóval 4 sorozat (mell)

- Vállból nyomás 4 sorozat (váll)

- Egykezes evezés 4 sorozat (hát)

- Guggolás kézisúlyzóval 4 sorozat (láb)

- Vádli állva 4 sorozat (vádli)

- Kalapácsbicepsz 4 sorozat (bicepsz)

- Tricepsznyújtás 4 sorozat (tricepsz)


Péntek

- Tárogatás 4 sorozat (mell)

- Vállvonogatás 4 sorozat (csuklya)

- Döntött törzsű evezés 4 sorozat (hát)

- Egylábas guggolás (egyik lábam pl egy széken, másikkal kitörök) 3 sorozat (láb)

- Zottman bicepsz 4 sorozat (bicepsz)

- Lórúgás 3 sorozat (tricepsz)


+kedd, csütörtök 30 perces kardió/hiit edzés, de az már mellékes.


Jók az elképzeléseim, vagy inkább keressek fel egy hozzá értő embert, aki személyre szabottan ír nekem egyet?


U.i.: Egy nagyobb fogyáson vagyok túl (~30kg), és már csak 5 kg van hátra, szóval ez az edzésterv szálkásítás mellett történne.


U.i.: Még 1 kérdés: Azt hallottam, hogy nagyobb súlyokkal dolgozzak ha teljes test edzést csinálok, ez mennyire igaz?



2021. jún. 19. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez inkabb visszalepesnek tunik. Eleg kezdo edzesterv 🤔
2021. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 db kézi súlyzóval tudok csak dolgozni sajnos. Esetleg valami segítséget kaphatnék, hogy hogyan legyen jobb? Milyen gyakorlatok, hány széria stb.
2021. jún. 19. 12:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Ertem. A gyakorlatokkal amugy nincs gond, de szerintem ez eleg keves. Foleg ha 7 honapja osztott edzestervvel edzel. Nem csinalnek teljes testet, akkor ink ppl ha sokkallod az osztottat.(bar azt is lehet jol csinalni) Izomcsoportonkent 2 gyakorlat 4-5 sorozatba. Kevesebb sztem csak at.ozgatas. nem igazan fogsz fejlodni.
2021. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!