Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolást mennyire biztonságos...

Guggolást mennyire biztonságos nagy súllyal, egyedül csinálni? Ha nem tudok felállni, akkor a keret úgyis megfog, nem? Vagy jobb, ha megkérek valakit, hogy álljon mögém?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 03:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van minek megfognia a súlyt és kitudsz jönni a rúd alól utána, akkor biztonságos. Próbáld ki hogy mennyire kivitelezhető kisebb súly alól kimászni először.
2021. júl. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is egyedül guggoltam.Otthon edzek.

Elárulok valamit.Ha te lentmaradsz,akkor valamit igen rosszul csinálsz.Ugyanis a guggolás pont az a gyakorlat,ahol a szabályosság egyre inkabb elveszik,de még mindig felt tudsz állni belőle.Csak az már lóxart se ér.

Ezert van az,hogy felpakol x mennyiségű súlyt,aztán fé guggolásokkal meg hatból,mindenből csinálja,csak nem combból.Persze semmi eredménnyel.Izomnövekedés nélkül.

A másik dolog meg az érzet.Annak meg kell lennie.Pontosan tudni fogod,hogy 12 után a 13 ik biztosan nem fog menni.

2021. júl. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz felállni, akkor sem nagy mutatvány hátra dobni a súlyt. Sokkal inkább veszélyes ebből a szempontból a Fekvenyomás.
2021. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, háton guggolásnál szerintem ezt jobb nem bevállalni, nekem volt már olyan, hogy beterített volna a súly, ha nem állnak mögöttem. Jelenleg otthon edzek és csak elölguggolást tudok végezni, ott az a tapasztalatom, hogy a technikai bukás előbb szokott eljönni és előbb esik szét a mozdulat, általában ilyenkor elemelkedik a sarkam, de még fel tudok állni. De érdemes kitapasztalni az erőszintedet, hogy nagyjából mekkora súllyal mennyi ismétlés megy és nehéz szériákat végezni, ahol már közel vagy a bukáshoz, de nem bukásig menni, megmondom, hogy miért. Igazából, ha eljutsz addig, hogy már belassul a pozitív szakasz akkor, feltételezhetően olyan 2-3 ismétlést meg tudsz még csinálni. Ez nem egy kőbevésett dolog, egyénileg ettől el lehet térni, de igazából átlagosan elmondható, hogy ha 2-3 ismétlésre vagy a bukástól, akkor nem is biztos, hogy sok értelme van még kipréselni pár ismétlést, meg itt a technika sokat számít, ezt nem tudom, hogy mennyien veszik figyelembe, ha addig guggolsz, hogy már szétesik a mozdulat, rossz technikát rögzítesz! Ezért érdemes más, kiegészítő gyakorlatokat végezni, amiknél biztonságosabban eltudsz menni VALÓDI bukásik, pl. bolgár guggolás, ahol max ledobod a súlyt (edzőteremben meg nyilván végtelen alternatíva van arra, hogy bukásig nyomd a lábedzést biztonságosan).
2021. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1 ismétléses maxokat akarok nyomni
2021. júl. 13. 11:08
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Sose maxolgass egyedül. Amúgy sincs semmi értelme, még akkor se, ha erősödés a célod.
2021. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5#

Semmi értelme.

2021. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minek akarsz maxolgatni? Ha ilyet kerdezel valszeg kezdo vagy
2021. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert a westside módszert akarom csinálni. Abban minden héten kell maxolni
2021. júl. 14. 13:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Sztem kezdoknek nem kell maxolni akk se ha csak az eroemeles vonz. Abbol csak serules lesz. Vagy van efzesmultad? A nagyok se ugy kezdik. De ahogy erzed
2021. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!