Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet, hogy egy ektomorf...

Lehet, hogy egy ektomorf szervezetének fenntartani egy 93-94 kilós tömeget annyira megterhelő mint egy mezomorfnak a 120 kiló?

Figyelt kérdés

Nyilván a célom sosem lehetett az, hogy nagynak nézzek ki de így 94 kilóval legalább nem nézek ki cingárnak. 188 cm vagyok egyébként.


De ennek mi lehet az ára? Nagyon megterhelő lehet egy ektomorf szervezetének?


2021. aug. 4. 12:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

#20

190 felett vagyok 101 kg és arányaiban a fekvenyomásom erősebb mint a felhúzásom, akkor? 😅

2021. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

A kivétel erősíti a szabályt. :)


Viccet félretéve én csak azt mondom amúgy, hogy a szélsőséges kivételek ritkák, nem azt mondom, hogy nincsenek különbségek.

Igazából csak arra írtam az első kommentet, hogy a "mezomorfot" valamiféle mindent verő, alapból kigyúrt szuperemberként mutatják be, a képeken is sokszor így van, hogy mellette áll a dagi endomorf meg egy pálcika ektomorf, de a mezomorf az úgy néz ki, mint aki 2 évet edzett, holott nem, mert ő alapból ilyen a leírás meg a kép alapján. Erre mondom, hogy én ilyet nem nagyon látok, legalábbis szerintem baromi ritka aki mindenféle edzés vagy legalább kemény fizikai munka nélkül látványos izomtömeggel rendelkezik.

2021. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

22


De ha két év edzés után ábrázolnák a 3 típust akkor is ekkorák lennének a különbségek. A mezomorf erősebb szélesebb alkat nagyobb csontokkal mint az ektomorf és emiatt hiába edz keményen az ektomorf sosem érheti utol érőben és méretben a mezomorfot, amennyiben ez utóbbi is keményen edz.


Egy ektomorfnak szerintem az már szép eredmény ha egy edzetlen mezomorf méretét megközelíti. Akkor már nem cikizik vékonyaága miatt.


Nekem például 20 kiló tömeggyarapodás után sem mondták, hogy látszik rajtam az edzés, pedig 100 kiló voltam már. Viszont a vékony jelzők elmaradtak így sikerélménynek éltem meg. De max akkorának néztem ki mint egy edzetlen mezomorf.

2021. aug. 10. 14:56
 24/31 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is léteznek ezek a testtípusok. Amúgy meg egy korábban vékony ember is meg tud erősödni.

Ha már 100 kiló vagy, az elég testes, nem hinném, hogy bárkinek az járna a fejében, ha rád néz, hogy ez a csávó tuti vékony volt régen, nem is olyan nagy stb.

2021. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked testképzavarod is van?
2021. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

#24

ha 2 méter felett lenne akkor a 100 kiló is cingár...de ő csak 188at írt, amihez a 100 azért nem cingár...

2021. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

25


Nincs, de a testarányaim miatt sem tudok nagynak kinézni. A hosszú keskeny alkat, hosszú végtagok nem segítenek ebben sokat. 41cm-el is hosszúnak tűnnek a karjaim még mindig.

2021. aug. 10. 15:08
 28/31 A kérdező kommentje:
Értsétek úgy, vastagodok de nem szélesedek.
2021. aug. 10. 15:10
 29/31 anonim ***** válasza:

#27

Az persze hogy hosszúnak tűnik, de ne mond már hogy 100 kilósan 188 centivel kicsi vagy? Esetleg akkor ha edzetlen lennél, és zsírból jönne ki a súlyod.

2021. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

29


Jelenleg csak 94’kg vagyok. De 1,5 voltam 100 kiló is. Viszont most szerintem a testzsírom van alacsonyabban.

2021. aug. 10. 15:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!