Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testkompozíció változtatása ?

Testkompozíció változtatása ?

Figyelt kérdés
Tényleg lehetséges, vagy csak mese habbal ? Muszáj tömegelés és szálkásítás ciklusokat tartani ? Azért kérdem mert 3 hónapja nem változik a súllyom, de a tükörben sem látok változást. Úgy is ettem, hogy se nem fogyjak, se ne hízzak, de kezdek kételkedni ebben az egészben. Még kezdő, vagyok ezért is lett volna a cél egy normális fizikum elérése elsőnek és csak utána váltogatni ezeket. Fogalmam sincs mihez kezdjek most. Kevés izomhoz, sok zsír van rajtam. A szériasúlyokban erősödtem keveset.

2021. aug. 16. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Normális edzés + normális kaja + elegendő pihenés


Normális edzés: Progresszív túlterhelés

Normális kaja: Célodnak megfelelő kcal, mikro és makrók

Elegendő pinheés: 6-8 óra


Ha ezek megvannak, akkor menni fog a dolog. Ha valamelyik hiányzik a képletből akkor borul az egész

2021. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen ezek rendben vannak, mégse megy valami. Nem is vagyok nagyon elhízva, inkább vékonyan zsíros.
2021. aug. 16. 13:38
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincsenek rendben megse. Valszeg nem eleg kemeny az edzes vagy keves
2021. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az biztos elég kemény, főleg alapgyakorlatokat nyomatok, relatíve nagy súlyokkal. Pl heti 3szor guggolok 100 felett annyival, amennyivel épp megy 5.
2021. aug. 16. 14:04
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor a pihenés sántít nekem. Heti 3x hullára guggolod magad? Nekem gyakran akár 1 hét pihenésre van szükségem egy kiadós lábazás után.


Oké, hogy a kalória nagyjából annyi amit elhasználsz, de eszel elég fehérjét? Amúgy exponenciálisan csökken az izomtömeg növekedés, ha már régebbóta edzel akkor természetes, hogy egyre lassabban veszel észre magadon változást. Ha erősödsz, akkor fejlődsz is, max te nem veszed észre.

2021. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Sosem éreztem, hogy nem tudok teljes erőbedobással edzeni. Egyébként ennyi szokott lábra menni, meg van amikor felhúzás, guggolás helyett + vádli mindig.


Igen étrenddel biztos nincs gond, és csak 3 hónapja kezdtem, már ez is olyan sokat számítana ?

2021. aug. 16. 14:43
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Előtte-utana képed van?Szerintem nem realisztikusak az elvarásaid mert ha tényleg igaz amit írsz akkor nincs olyan hatalmas hiba amitől semmi valtozást nem látsz.3 hónap nem sok idő de legalább egy kis változást kellene látni,valami nincs rendben.
2021. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2/7 A kérdező kommentje:

Akkor valamelyik mégsem okés

2021. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

3 hónap az semmi.Az első év a legproduktívabb.Havi 2 ill 1,5kg a gyarapodás optimális átlagban.

Az első évben lehet 10-20kg tömeget növelni.Egyénenként persze változó ez,de átlagról beszéltem.


Valamit nem jól csinálsz.

Leginkább a táplálkozásban szokott lenni a bibi.Ugyanis kezdőként szintem minden xarsággal lehet fejlődni,mivel az izmaidnak még ismeretlen és új a terhelés.Ez majd a 2 évtől kezd változni.A tömeg is lassabban jön,de jön!


Azért nem kéne össze-vissza edzeni sem.3 hónap edzesmultal kétségeim vannak a 100 kg- os guggolással is.

Vagy egy terminátor vagy vagy nem gugolsz szabályosan,mélyre és elég ismetlésszámmal.Nem az a cél hogy minél nagyobb legyen a súly,hanem hogy érezd az izmok munkáját.


Sok hiba lehet a dologban,de hogy van,az biztos!

2021. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A rekompolás nagyon lassú folyamat. Tartsd a minimális kalória deficitet, és amíg van némi progresszió az edzésben addig nincs gond.
2021. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!