Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magyarázzátok már el hogy van...

Magyarázzátok már el hogy van ez? :D

Figyelt kérdés
Szóval vannak ugye ezek a Dr Borszéki, Tari Ádám, Torma Valentin stb. (nem fogom felsorolni az összeset név szerint). Tehát vannak ezek a magyar fitynyeszyoutuberek. Akiket folyton ekéztek, akik közül néhányan esetleg naturalok. Tegyük fel hogy van tudásuk, de közhelyeket puffogtatnak, kihasználják az emberek lustaságát blabla tiszta sor. De ha ők sem hitelesek, akkor ki a fene az? Nyilván senki! (Magyarországon) Esetleg a koxos szakértők? Mint Modern Bulking? Mert ők tudnak érdemleges és hiteles dolgokat mondani koxolás témában is? De ez hol érdekel egy natural hobbistát? Vagy csak nekik hisztek, mert ők le tettek valamit arra a bizonyos asztalra (koxal) de egyébként anélkül ők is ugyanilyen Dr. Borszéki és társai szinteken lennének. :)

2021. szept. 15. 06:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem alapvetően az a baj a magyar fittnes youtuber világgal, hogy hihetetlenül evidens, alap témákról beszélnek amiket egy hobbi/kezdő gyúrós 1 ÓRA utána olvasás után ken-vág.

Gyakorlatilag olyan videós aki akárcsak egy hobbi szinten belül is középszinten lévő embernek tudna érdemi információval szolgálni, kb nincs. És itt nem csak a Három Harmaddal, Tarival van a baj. Ugyanez igaz volt már a komplett BBTV-re, most Bereckire, Király Lacira is.


Van a naturál vonal: Három Harmad, Torma Valentin, Borszéki, Johhny V vagy mi a tosz, Dennis. Itt talán érzi mindenki, hogy Torma Valentin lóg ki felfelé a mezőnyből mind a videók minőségét, tartalmát tekintve, mind a saját formáját tekintve (azta milyen fura, hogy mégiscsak kéz a kézben jár a kettő :D). Az alja meg talán Tari az egésznek.

Alapvetően velük a baj az, hogy egyszerűen rettentően alapszintű dolgokról beszélnek. Borszéki néha napján feszegeti "haladóbb" témákat is, ott már jönnek is elő a tárgyi tévedsei. Tari számomra értékelhetetlen, nem is tudom ép ésszel felfogni, hogy 2021-ben hogy lehet a vállalkozása ezen a téren életképes. Videói nagy része külföldi copy paste. Ha ténylegesen kajáról illetve edzésről van szó, hemzseg a tárgyi tévedésektől. Krsiztus előtt volt kint valami strandgatyás versenyel a kenguru földön ahol a 7 fős mezőnyt elverte. Azóta ezzel akarja eladni magát.

Borszékiben számomra az az ellenszenves amit pont tegnap írtam egy kérdés alá, hogy Dr előnévvel mutatkozik be egy mondjuk egy táplálkozással kapcsolatos videó elején, holott egy jogász. Ez eléggé megtévesztő.

Borszékinek van fent tököm tudja hány 100 videója. Munkássága összefoglalva neked pár tőmondatban: Nem szabad betömegelni. Nem jó a klasszikus osztott edzés. KCal deficit. Norni mindenhez hülye. Napi 130 gr fehérje elég mindenkinek. Kcal deficit. Mennyi fehérje kell egy nap? Kcal deficit. Rárcz Gézu. Kcal deficit. Norbi ebben is tévedett. Mondtam már, hogy kcal deficit?

Nem, ez nem vicc. Konkrétan ez a csatorna amit most itt leírtam. Persze ha orrheggyel piszkál egy komplexebb témát már érezni, hogy nem tudja mi a betű teljesen.

Denis félékre ki sem térek, számomra értékelhetetlen.


De a koxos vonal sem jobb.

Shop builder: Tolja a 800 ezer éves dogmákat az osztott edzésekről meg az anabolikus kapu ajtó kerítésről, mert meg kell azt a kva dextrózt is venni a ribizlis fehérjédhez amit még az öltözőben kötelező beszlopálni. Nettó marketing az egész csatorna. Kicsit mókás amikor Kiss Jenő féle emberek beszélnek arról, hogy ők a glutaminra esküsznek (loool)


Berecki: Se kedve, se ötlete hogy mi legyen egy videóban. Nesztek b*meg, nemtek jó lesz ez is érzés van a videói közben. Hebeg, habog, közben fújtat mint egy gőzmozdony. Sokszor még érdemben témát sem dob fel. Edzős videói értelmezhetőbbek, de aki meg ismeri a gyakorlatokat annak megint nem mond semmit kb.


Király Laci: Koxos vonalon messze a legösszeszedettebb, legfelkészültebb videós. El tud mondani ööööööö-zés nélkül kerek egész mondatokat. De szereti alapvetően ő is a 279.000x lerágott témákat vesézni. Pont tegnap néztem meg egy videóját ami az olcsó testépítő kajálásról szólt. Csirkemell , rizs, túró, zab. Most őszintén 2021-ben van aki ezekkel az alapvető kajákkal nincs tisztában? Mellesleg tartalmilag sem okés, mert ha a gazdaságos kivitel a cél, akkor nem tudom hovatenni a csirkemellet pont. Jó lenne már ezt a csirke-rizs kombót amúgy is elengedni. Millió meg egy hús + köret létezik. Meg úgy lazán kihagyta a zöldés/gyümölcsöt is belőle.


Szvsz a magyar fittnes youtube tartalmának 99%a egy nulla. Persze értem én, hogy 2021 van. Mindenki próbálja a saját maga kis imidzsét építgetni, aztán ráhúzni egy vállalkozást.

De alapvetően aki konkrét végzettség nélkül (témától függetlenül) pusztán információkat akar neked pénzért átadni, azt az információt te magad is megtalálod az interneten ugyanúgy.

2021. szept. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1

Egyetértek.

De az emberek lusták, minden most kell azonnal tegnapra, nulla energiával! :D Ez a szerencséje ezeknek a tagoknak!

Egyébként ez sajnos manapság szerintem minden területre, szektorra ráhúzható. Lásd ploglamozós "szakemberek" vagy az építőipar.

2021. szept. 15. 07:19
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Persze, mindenhol ez megy, tényleg minden létező területen. Alapvetően mindenhol arra vezethető vissza ez az egész, hogy az emberi természet mivolta miatt az embernek azonnal kell minden. Bár nem tudom, hogy pusztán attól hogy mondjuk Tari küld egy google harmadik találatos étrendet meg egy push/pull bontást, attól igazából miért érzi a kliens úgy, hogy ő most előbbre van, vagy hogy gyorsabban fejlődik.


Véleményem szerint ezeknek a szolgáltatásoknak addig semmi értelme, amíg bárki számára elérhető információkat tartalmaz.


Az étrendre meg igencsak erőltetve rálehet húzni, hogy oké, vegye meg az ember ha nem szán rá kb egyszer az elején 1 órát hogy összerakja. De, hogy egy edzésterven mit kell megvenni manapság az egy akkora kérdőjel nekem mint két másik. Elején teljes test. Aztán eldöntöd hogy vagy klasszikus osztott, vagy push/pull. Mindegyiknek megvan a maga előnye, hátránya. Mérlegelsz és döntesz. Kész.


Érdekes az is, hogy ezek az online edzők szinte 90%-ban olyan kliensekkel reklámozzák maguakt akik fogytak. Tari oldala tele van ezekkel.

Oké, szép dolog hogy valaki leadott 15 kg-t. De most őszintén. Szo*jam le ez miatt? Vagy mi a tököm? Pár száz millió másik ember is képes erre erőfeszítés nélkül, kicsit megfeszülve meg még másik pár száz. Önmgaában a fogyás az semm. Persze nem arra gondolok, amikor egy versenyforma esetén az utolsó 2 kg-t alig bírod már romszárazság mellett még lepucolni. Hanem arra amikor kirakják az ilyen 138 kg-ból fogyott a kliensem már 15 kg-t képeket.

Mondom tök jó dolog, csak így tovább. De most mi van benne?

Amúgy is igencsak ellentmondásos már ez is, tekintve hogy pont Borszéki miatt SEMMI nem kell a fogyáshoz csak kcal deficit. De akkor hogy is van ez? Akkor most az ő munkájuk miatt fogyott le egy kliens vagy a kcal deficit miatt ?


Ugyanolyan dolog ez az egész ami miatt Borszéki kampányol Norbi ellen. Norbi az update termékre fogja, hogy a vásárlók fogynak. Borszékiék meg a saját munkájukra. Holott egyedül a kcal deficit miatt fogynak a vendégeik.

Borszéki szeret különböző tápkiegeket is negatív fényben feltüntetni, hogy alapvetően haszontalanok, és az emberi lustaságra építenek. Nem ismerős ez valahonnan? :D


Lehetne igazából ezt ragozni reggeltől estig, és attól reggelig. Az egész online edzős szakma egy bullshit, és az emberi lustaságra épít. Bárki számára ingyenesen, bárhol elérhető információkat adnak át.

2021. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a héten már ne írj/írjatok ki több Három Harmados, Tari Ádámos, Torma Valentinos kérdést, mert ez már sok és nagyon kínos. I

Teljesen igazam volt egy másik kérdés alatti válaszomban, melyben azt írtam, hogy az elmúlt időszakban semmi másból nem áll az oldal testépítés témaköre, mint "naturál VS szteroid" és "Tari Ádám & Három Harmad" kérdésekből/kommentekből. Azokat az embereket, akiket ezek a témák ennyire megszállottan foglalkoztatnak, azok jobban járnának, ha felhagynánank a súlyzós edzéssel, mert nem fogták fel a lényegét és nem nekik való.

Amúgy mind a kérdés, mind az első komment az én hozzászólásaimból ragad ki részleteket, szófordulatokat, és az én kifejezéseimmel és vélemény-megfogalmazásommal" ékeskedik. Ez is csak azt bizonyítja, hogy nem csak a hiteltelen magyar fitnesz YouTuberek nem képesek semmi újat mondani évek óta, hanem a rajtuk kattogó kérdezők és kommentelők sem.

Nem mehetnénk tovább? Vagy még jó ezen a szánalmas témán rugózni? Jó még kicsit trollkodni és hergelni? Jó még ugyanazokat az elcsépelt ténymegállapításokat leírni ezredjére is?

2021. szept. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#4

Igen nagyon jó, ez az egyetlen örömforrás, mert frusztrált vagyok. :(

Egyébként nemigazán követem egyiket sem. Néha megnézek egy érdekesebbnek ígérkező videót, de ennyi. Nem én vagyok a célcsoport.

2021. szept. 15. 07:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a "2017-es ducibuci forma" srác is? Rá jellemző ez a megszállott, pszichózist sugárzó komment/kérdés írás, csak eddig mindig a "kislányos fiú" kifejezésre épült a szöveg, most pedig a "frusztrált" szóra.
2021. szept. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

4/6 anonim

Hát erősen kétlem hogy a te kommentjeidet idézem tekintettel arra, hogy ezeket már többször is leírtam ezen az oldalon :D

2021. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

"A többiek viszont számomra mint személyi edzők egyenesen a vicc kategória. Tari kiment bohóckodni egy strandgatyás versenyre Ausztráliába, azóta is ezzel próbálja eladni magát. Elmebeteg árakon tudsz venni tőle szolgáltatásokat."


Ezt pl május 10.-én írtam. Lehet, hogy szimplán nem csak te gondolod így?

2021. szept. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Lehet. Szerintem ráadásul az itteni felhasználók 99 százaléka ugyanígy gondolja az elejétől fogva. Ezért nem éri meg századjára is regény terjedelmű kommenteket írogatni ebben a unásig ismételt témában, mert már senki nem fogja elolvasni. A felhasználóknak már herótja van ezektől a témáktól, úgyhogy nem fogják elolvasni a könyv hosszúsági válaszaidat, csak lepontozzák és tovább mennek. Nem éri meg ebbe ennyi energiát invesztálni. Élből ezek a fitnesz YouTuberek nem érnek annyit, hogy ennyire fanatikusan foglalkozzatok velük.

Haver, te is már kapásból májusban (lehet, hogy előbb is) leírtad a dolgokat helyesen, azóta csak magadat ismétled. Lépj tovább és ha valami megszállott tízezerszer is kiírja ugyanazt a Három Harmados, Tari Ádámos kérdést, akkor ignoráld. Ne adj ennek az egésznek táptalajt.

2021. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem azért foglalkoznak hirtelen ennyire sokan vele (Borszékivel) mert az alap csatorna mellett most felkarolta a PureGold is. Gondolom sokakkal reklámokban szembe jön most, illetve akik azt a csatornát nézik átmennek az ő saját csatornájára is.

Meg hát itt is egyre több a kérdés, úgy keresnek majd rá egyre többen.


Nekem nem is feltétlenül az alap témák a bajom. A legtöbb magyar fittnes youtuberre igaz az, amit az első írt Bereckinél. Megvan ez a félig baszom bele stílus, ez a jól van ez így, nektek ez elég lesz érzés. Berecki számomra rettentően kínos ahogy ott gondolkozik, hörög, szuszog, fújtat, majdnhogynem csak bőgni nem kezd el a videókban, közben tényleg van, hogy fél percig nem mond semmit.

Borszéki meg lényegében 3-4 témát lovagol meg 2-3 hetente, sokszor idegbeteg stílusban. Anno azoknak esett neki félőrült módjára, akik tömegelni merészelnek. Tehát kb a gyúrós társadalom 3/4 részét osztotta ki passzív agresszívan.


Egyébként valahol természetes, hogy sok a kérdés illetve a kritika velük kapcsolatban, mert az utóbbi időszakban eléggé aktívak lettek. Nyilván az emberek elkezdenek véleményt formálni a tartalomról, illetve a szolgáltatásaikról.


Régen ugyanez ment, csak akkor BBTV, Drogos nyúl, meg az a train with brain hülyegyerek volt a téma 7/24

2021. szept. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!