Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1Vessém van szedhetnek bcaa -t?

1Vessém van szedhetnek bcaa -t?

Figyelt kérdés
Testépítéssel kezdtem foglalkozni sajnos 1 vesével születtem. Nyilván a fehérje bevitelére figyelni kell ez véget hogy ne legyen túl sok de kevés se az izom építés végett. Bcaa szedhetek

2021. szept. 18. 21:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
De konkrétan a BCAA-ról, mint konkrét táplákékkiegészítő, arról gondolom nem kérdezted. Én megkérdezném, nehogy később emiatt legyen valami baj. Gondolom nem lenne, de a franc tudja. Egy kérdést megér. A BCAA viszont egy forintot se...
2021. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezd meg az orvost. Ő jobban ért hozzá, mint az edződ, te, vagy mi.
2021. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

BCAA-ről elég rég lehet tudni hogy izomépítés szempontjából semmit nem ér,ne gondold azt hogy az edző mindent tud mert a legtöbb edző tudását felül lehet múlni azzal ha a megfelelő információt nézed pl YouTube-on.Olyan edző aki ilyen haszontalan cuccokat ajánl vagy nem érti az egészet vagy egy cég termékét sózza rád jó pénzért.Kiegészítők nagy része csak placebo+marketing,van kb 3-4 ami ér valamit de az is csak kicsit ér lehet észre se veszed.

Gondolom kezdő vagy,sokkal jobban jársz ha nem is foglalkozol kiegészítőkkel egy jó darabig,azt az energiát inkább használd a helyes forma elsajátításához.

Azt hogy lehet-e inni egy vesével szakembertől kérdezd meg ne az interneten,ez egy kicsit komolyabb téma amit nem szabad az internetezőkre bízni

2021. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom miért lett törölve a válaszom. Én vagyok a fél veséjű (rák miatt vették ki), de akkora marhaságokat írtok itt, hogy katasztrófa.

A túlzott fehérje, csak beszűkült vesefunkciónál problémás.

Egy művesésnél ugye még a vízivás is szigorúan van számolva.

De, hogy a BCAA veszélyes, meg felesleges, meg hogy milyen edző ajánl ilyet?

Kérdező semmi bajod nem lesz pár gramm BCAA-tól edzés közben vízbe keverve, iszogatva.

Én amióta iszom, sokkal jobban bírom az edzést, keményebbek az izmaim.

A sok okos terembe járó szerint felesleges minden tápkiegészítő, csak placebó, meg pénzlehúzás. Szalonna+kenyér és "jön" az izom. :D

Nem igaz. Ha megtapasztalnák, milyen pozitív hozadéka van ezeknek, akkor nem lenne ilyen nagy a szájuk.

De az okoskodók általában vagy csórók és nem tudják megvenni, vagy azt hiszik mindent tudnak, mert edzenek, vagy kokszolnak úgy meg könnyű...

De hogy a biokémiai ismereteik nagy nullák, ahhoz kétség nem fér.

2021. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

#14 Ha te annyira vágod a biokémiát tudsz mutatni több olyan tanulmányt ami egyértelműen pozitív hatást mutat életszerű helyzetekben?Mert ellene rengeteg van már évek óta.

Az hogy te mit érzel egy dolog,lehetetlen tudni hogy az csak azért van mert elhiszed hogy működik vagy az ehhez kapcsolódó 20-30-40+ változótól ami befolyásolja ezt.

2021. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt tegyük hozzá hogy ha nem lehet bevinni megfelelő mennyiségű fehérjét akkor változhat a dolog de azt nem tudjuk hogy a kérdezőnek mennyi engedett
2021. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15.

Nem vagyok én a tanárod. Keresd meg azokat a tanulmányokat.

2021. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez már biokémia tudás a javából,látszik hogy értesz hozzá!
2021. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Miért ne ihatnál?

Igyál, nem méreg.

Nem is bántja (terheli) a vesét a BCAA.


Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy ehetsz e tojást, mert 1 veséd van.


Nem okoskodásnak, de régen teremben volt egy srác.

Nem nagyon dumáltam vele, de többen mondták, hogy 1 veséje van.

Kb. 2x annyi fehérjét ivott mint más és vagy 50 gramm BCAA és glutamin kombót ivott edzés előtt vagy közben.

Semmi baja nem volt tőle!

2021. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!