Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az edzésterv rendben van...

Ez az edzésterv rendben van szerintetek?

Figyelt kérdés

bodybuilder.shop-on talaltam, ez elvileg egy kezdö edzesterv:

Hétfő: mell-láb

Fekvenyomás: 3x10ism.

Tárogatás: 3x10-12ism.

Guggolás: 3x6-8ism.

Combhajlítás: 3x10ism.

Szerda: hát-váll

Evezés: 3x10ism.

Lehúzás: 3x10ism.

Oldalemelés: 3x8-12ism.

Nyak mögül nyomás: 3x6-8ism.

Péntek: kar-has

Kétkezes bicepsz: 3x12ism.

Koncentrált bicepsz: 3x20-25ism.

Letolás: 3x10-12ism.

Szűk fekvenyomás: 3x6-8 ism.

Felülés: 3x20-60ism.

Lábemelés: 5x20ism.


Ugyanigy csinalok mindent, erdekel, hogy rendben van-e. 70kilos 24 eves fiu vagyok. feherje 150g szenhidrad 303g zsirt kaloriat nem szamolok. 4 szilard etkezes, 1 feherje mix reggel, egy edzes utan.


2021. okt. 5. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Fhu...

- Minek osztott edzés kezdőként?

- Minek a karnak külön nap?

- Miért nincs sehol felhúzás?

- Miért nincs vádlizás a lábnapon?

- Rohadt kevés heti 6 sorozat egy izomcsoportra.

- Nyak mögül nyomás egy rettenet rossz gyakorlat.

- 25 ismétléses koncentrált bicepsz...

- Nem kell 150g fehérje

- Nem kell napi két turmix

- Miért nem számolsz össz kalóriát?

- Miért pont 303g a CH, ha nem számolsz össz kalóriát?


Keress egy 3 napos A-B teljes testes edzéstervet, koncentrálj az összetett gyakorlatokra, 110-120 gramm fehérje bőven elég, számolj össz kalóriát, 100-200 kcal napi szufficitet célozz meg.

Majd fél-egy év után ráérsz áttérni egy PPL-re/alsó-felsőre/osztottra.

2021. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

#1-es jól írja!

Amúgy meg Drugs Bunny az Isten!

2021. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez konkrétan borzalmas.

Elsőnek összeteszi a mellet és a lábat majd egy másik nap karból és hasból áll?Az mégis hogy jött össze,láb magában kéne legyen nem egy másik nagy izomcsoporttal összetéve.Akkor is a lábnak kéne elől lennie mert az sokkal fárasztóbb,kíváncsi vagyok milyen guggolást tolnának kezdők két mell gyakorlat után.

Az összes ilyen oldal által kitett osztott edzésterv általában tele van hibákkal,minden értelmes ember tudja hogy kezdőknek nem a legjobb az ilyen osztott felosztás,sokkal jobban jársz egy egyszerűbb teljes testes vagy alsó felső felosztással.

A többit egyes leírta

2021. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki teszi egybe a mellet a lábbal? 😂 Amúgy brosplit lévén sokkal nagyobb volumen kéne, ez vicc.
2021. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 biztosan nagyon segitökesz valaszt irtal de eppenhogy par szot ertek belöle. probalok valaszolni arra amire tudok:



- Nem kell 150g fehérje - ugy olvastam 2g/testtömeg. 70x2=140 ? akkor ez sem igaz?


- Nem kell napi két turmix - egy is eleg lenne?


- Miért nem számolsz össz kalóriát? - ugy tudtam eddig a feherje es szenhidrat rendben van. ezt nem irtak sehol, hogy kaloriat is kell szamoljak.


- Miért pont 303g a CH, ha nem számolsz össz kalóriát? - szenhidrat tudtommal 3-5g/testtömeg: 70x4=280, azt hittem igy meg tul is teszek a kellendön.


az a baj, hogy mindenki mast mond es a kezdök nem tudjak eldönteni, hogy mit is csinaljanak... tudna nekem valaki akkor egy ertelmes edzestervet irni? akar privatban akar itt... komolyan szeretnem venni.

2021. okt. 5. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Mindenki masba hisz meg mas valik be.. mindenki mast fog irni.. kezdj el egyet aztan nezd a valtozast es igazitsd magadhoz. Mast nemtudsz..

Ha osztott akkor egy nagy meg egy kis izomcsoport pl mell bicepsz, hat, vall tricepsz, lab

Vagy 3 napos ppl

Esetleg 2 napos felso also vagy egesz test.. de ezek faszsagok max az elejen.

2021. okt. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!