Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit kell csinálnom, hogy kb....

Mit kell csinálnom, hogy kb. így nézzek ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hülye kérdés, de mégis felteszem.

28 éves nő vagyok, 173 cm/62 kg. Januárban lesz 2 éve, hogy szültem, akkor 75 kg-al jöttem haza a kórházból, azóta fogytam 13 kg-t. Többet nem is feltétlen szeretnék, nem vagyok kövér, de szeretnék izmosodni, formásodni, feszesedni egy kicsit... Milyen edzés jó erre? Egy hete elkezdtem futni járni, hogy az állóképességemet növeljem, meg futni amúgy szeretek is. Eddig 30 percet bírok kényelmesen, ezt apránként növelem.

De mitől leszek ilyen kis csini feszes, mint ez a lány pl. a képen? :D

Az ilyen youtube-os "10 perc kerek popsi edzés" videók működnek? Nyilván nem napi 10 perc ráfordítással gondolom, hanem elkezdtem egy hete ezeket is csinálni, megcsinálok 5 ilyen videót (Koloszár Enikő fenék, comb, hasizom edzései a legszimpatikusabbak). Ennek van értelme vajon? Lesz látható eredménye? Szóval az működhet, hogy egészséges táplálkozás, heti 3-4 futás (10 km 1 óra alatt a célom, ennyit futottam a terhességem előtt), és heti 3-4*1 óra ilyen youtube-os itthoni ugribugri?

Vagy ehhez azért ennél több kell?

Itt az álomalak:

[link]

Szóval nem látványosan izmos, hanem vékony és feszes szeretnék lenni, ha értitek. :)



#skinny?
2021. okt. 21. 19:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2021. okt. 21. 19:08
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sose tűzd ki "álomalaknak" olyan hölgyek formáját, akik szét vannak plasztikázva, szét vannak műtve, szét vannak gyógyszerezve, egy komplett orvosi és szépészeti stáb dolgozik rajtuk, emellett napi kétszer két órát edzenek, minden nap étteremben eszik a prémium minőségi ételeket, amelyek grammra pontosan ki vannak számolva dietetikusok által, továbbá abból élnek, hogy egész nap fotózzák őket luxus körülmények között, majd a készített fotókat szerkesztik, retusálják, photoshopolják, és feltöltik a közösségi oldalakra. Ha a te életmódod eltér ettől, akkor mit vársz, mit gondolsz? Szerinted ezeknek a lányoknak a "10 perces kerek popsi" videóktól lett ilyen testük?

Maradjunk annyiban, hogy ha jól akarsz kinézni, esztétikus testet szeretnék, relatív alacsony testzsírszázalékkal, akkor szükséged van egy összetett edzéstervre, egy kalóriákra és makrotápanyagokra levezett étrendre, és kellő mennyiségű pihenésre. Mivel látszik, hogy nem túl sok tudományos cikket/tanulmányt olvastál el a témában, ezért inkább azt javaslom, hogy keress fel egy jó személyi edzőt, aki segít elérni a céljaidat. Neked ez mindenképp meg fog térülni, hiszen rengeteg kudarctól, pénzkidobástól és felesleges bohóckodástól fog téged megmenteni.

2021. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben, tehát a lényeg, hogy jól sejtem, hogy ez amit én csinálok, ilyen vagy ehhez hasonló testhez kevés lesz. Köszi!
2021. okt. 21. 19:55
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
A lényeget kapisgálod...
2021. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként én olyan hú de nagy csodát nem látok ezeken a képeken. Egyszerűen vékonyak, de formásak és feszesek. Vékonynak én is vékony vagyok, csak kissé formátlan, meg lityi-lötyi itt-ott. Ezen szeretnék csak változtatni. Valóban nem olvasok tudományos meg mittudomén milyen szaklapokat, de mint írtam is, nem kigyúrni akarom magam, hanem csak hogy ne folyjak szét az ágyon, ha hanyatt fekszem.
2021. okt. 21. 20:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Értem! Akkor bemásolom ide az 1. komment utolsó bekezdését:

Maradjunk annyiban, hogy ha jól akarsz kinézni, esztétikus testet szeretnék, relatív alacsony testzsírszázalékkal, akkor szükséged van egy összetett edzéstervre, egy kalóriákra és makrotápanyagokra levezett étrendre, és kellő mennyiségű pihenésre. Mivel látszik, hogy nem túl sok tudományos cikket/tanulmányt olvastál el a témában, ezért inkább azt javaslom, hogy keress fel egy jó személyi edzőt, aki segít elérni a céljaidat. Neked ez mindenképp meg fog térülni, hiszen rengeteg kudarctól, pénzkidobástól és felesleges bohóckodástól fog téged megmenteni.

2021. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha megtennéd, hogy még erre válaszolsz. Akkor azzal, amit én csinálok, mit lehet elérni kb.? Valamit el lehet? Értem én, hogy ha a tökéletesre hajtok, akkor személyiedző meg stb., de nekem most egy majdnem 2 éves gyerek mellett, vidéken, kistelepülésen, gyesből :D ennyire futja. Csináljam, mert alakulhatol tőle(ha nem is úgy, ahogy elképzeltem), vagy ez az értelmetlen bohóckodás kategória?
2021. okt. 21. 20:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A futás és az egészséges táplálkozás jó dolog. Hogy a külsődön ez meg fog-e látszani, az relatív és sok mindentől függ, de nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy ez a kettő mindenképp pozitív az életminőségedre nézve.

Hogy a YouTube-os "csajszi fitness HIIT kardió low-impact kerek comb-popsi ugri-bugriknak" mi eredménye lesz a testedre nézve, azt nem tudom. Az biztos, hogy a szarul összeválogatott gyakorlatsorokkal egy kezdő hölgy nagyon jól le tud sérülni, úgyhogy figyelj az alapos bemelegítésre, az alapos nyújtásra, és mindig regenerálódj két edzegetés között.

2021. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
2021. okt. 21. 20:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első szépen leírt mindent, maximum annyit tennék hozzá, hogy lehetőleg ésszel, és nem kell fejest ugrani rögtön a mély vízbe (elkezdeni kreatinra, argininre, netán valami illegálisra költeni, én még fehérjeporra sem szoktam, persze tudom ezzel kilógok a sorból :D), mert egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy kurvára meggyűlölted az egészet. Legyen része az életednek a maga helyén, gyerek, család, munka, más hobbik mellett, nem valami mindent elsöprő életcél.
2021. okt. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!