Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit kellene csinálnom?

Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, 182cm, 74 kg.

Elég soványka gyerek vagyok, úgy döntöttem elkezdek edzeni. Otthon hasizom gyakorlatokat végzek, heti 3 alkalom hétfő-szerda-péntek. Suliban kondizok súlyokkal (kar, láb, mell, hát). Igazából amit el szeretnék érni az, hogy a mellizmom nagyobb legyen a hasamhoz képes kisebb... A karomon is szeretnék javítani. De legfőképpen mell, has és végül a karomra szeretném fordítani a "figyelmet". Nem csinálom régóta 1 hete lassan... Kérek szeretnék tippeket azoktól akik tapasztaltabbak ebben. Neten nagyon sok mindent olvastam és nem tudok eligazodni, elkezdtem egy diétát, mivel azt olvastam, hogy kockahas sima edzés mellett nem fog kialakulni. Szeretnék még kérni hatékony gyakorlatokat és ezzel a diétával kapcsolatosan. Tudom, hogy sok mindentől függ edzés, kaja, genetika stb... de körülbelül mennyi idő alatt szokott változás láthatóvá válni? Kérlek benneteket javítsatok ki ha valamit rosszul csinálok, és segítsetek nekem mert tanácstalan vagyok. (Proteint és kreatint) iszok.

Diétám abból áll nagyjából csikemell, rizs, abonett, zsírszegény túró, tojás, 0% -os natur joghurt, zöldségek, kása.

Ha esetleg létezik olyan gyakorlat amivel viszonylag gyorsabban elérhetem a változást azokat is kérem szépen. (persze nem arra gondolok, hogy megcsinálom ma és holnap már akkora leszek, hogy az ajtón se férek ki)



2021. máj. 21. 17:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy elírtam egy két szót. Kicsit furán írtam le a mellemmel kapcsolatban azt a mondatot, tehát a mellem kisebb a hasamhoz képest és ezen szeretnék javítani.
2021. máj. 21. 17:48
 2/5 anonim válasza:
52%

Javaslom neked első körben a fekve nyomást és a tárogatást. A fekve nyomást lehet kisebb súlyokkal is csinálni, és ha erősödsz, majd emelsz a súlyokon, ez az erősödés lényege. Súly nélküli kezdeti helyettesítője a fekvő támasz, szélesen lehetőleg. Ha szűken csinálod, abból tricepsz lesz.


Ha jobban akarsz kinézni, akkor érdemes hátra is edzeni. Pl. húzódzkodás, vagy ha súlyokkal szeretnél, akkor felhúzás, evezés. A húzódzkodás nem könnyű, kell hozzá nem kevés váll és bicepsz is, szóval ha egyszerre nem megy sok, ne csüggedj. Majd idővel erősödni fogsz.


Figyelj a kajára, és eddz rendszeresen, heti 3 alkalom mindenképpen szükséges. Akkor jó az edzés, hogy ha annyira rád izzad a felsőd, hogy már levenni is alig tudod a végén, mert kifulladtak az izmaid. Ez nem máról holnapra projekt, 3-6 hónap kelleni fog, hogy érezd a változást, és lássák is rajtad. Hajrá!

2021. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na szóval, ha jól értelmezem szeretnél kockahasat is plusz nagyobb mellet és karokat. Na most ha te leszálkásítasz, akkor a kezdő bónuszod mellett tudsz maximum egy kis izmot építeni, de nagyon sokat nem. Én a helyedben ezt a kockahasat arréb tolnám, és nyomnék egy jó kis tömegelést. Ezzel lesz nagy melled, meg karod. Amikre figyelj az a kalória többlet ,és a fehérje bevitel. 1-2 éven belül ha ügyes vagy egy szebb izomtömeget magadra tudsz varázsolni (akár hamarabb is, nem tudom most hogy nézel ki). Ezután jöhet a szálkásítás, lepucolod a zsírt, és lesz kockahas, szép izmos kar és mellizom stb. Én ezt javaslom, mert ha most leszálkásodsz lehet hogy lesz kocka hasad, de olyan vékony leszel hogy kinevetnek (feltéve ha nincs rajtad már most szép izomtömeg). Kondiba járni elkéne kezdeni vagy otthonra bevásárolni súlyokat és egy fekvepadot, aztán meg alapgyakorlatok. Felhúzás fekvenyomás guggolás kombó, plusz nagy súlyos gyakorlatok. Ha ezt így tartod garantált lesz az "álom tested".
2021. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tippeket.

Esetleg van olyan étrend ami egyben tömegel is és szálkásít?

Valahol láttam ilyet csak nem tudom hogy mit ettek.

2021. máj. 22. 00:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincsen sajnos, test kompozíció változtatás van, de azt nem ajánlom ilyen testalkattal. Tömegelj szépen lassan, aztán majd látod magadon a változást. Akár már 4-5 hónapon belül is szép eredményeket érhetsz el.
2021. máj. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!