Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomtömeg növelés 40 kg-s...

Izomtömeg növelés 40 kg-s lánynak, viszonylag kevés zsír felszedésével?

Figyelt kérdés

Múlt héten a suliban volt Inbody mérés.

40 kg vagyok, amiből 8,2 kg zsír és 16,7 kg izom (164 cm). Szeretnék nyárig legalább 5 kg izmot felszedni, de zsírt nem kifejezetten, mert az már így is 20%.

Mit ajánlotok, heti hány súlyzós edzést? A kaja legyen súlytartó, vagy minimális többlet?



2021. okt. 24. 14:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve, a makrókat hogy osszam el? 80 g fehérje naponta elég?
2021. okt. 24. 14:28
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Ezeknek az inbody méréseknek olyan szinten semmi értelmük nincs, hogy az már vicc.

Neked bőven elég a 80 gramm fehérje. Még a 70 gramm is. 40 kiló vagy, te kb. akkor is fejlődni fogsz, ha naponta megeszel egy szelet csirkemellet, meg megemeled kétszer a rózsaszín kézi súlyzót.

Heti 3-4 súlyzós edzés bőven elég, egy normális edzésterv szerint, a bemelegítésre, a nyújtásra és a regenerációra kellő időt biztosítva. Mellette egy akkora kalóriatöbbletű étrend, amit még kényelmesen tudsz tartani és kész. Én a helyedben nem misztifikálnám túl a dolgokat.

2021. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, hasonló cipőben járok/jártam.


Mindig is vékony voltam, de tavaly betegség miatt nagyon lefogytam (45 kg-ről 34-re, 162 cm vagyok.)


Nekem a súlyzós edzés segített és tudatos táplálkozás (fehérjék: husi, tojás, túró, joghurt, bab

szénhidrátok: nagyon sok minden van, de egészségesebbek a rizs, zab, (édes)burgonya, köles, kuszkusz, teljes kiörlésű kenyér

zsírok: mogyoróvaj, olaj, van a lazacban is valamennyi, avokádó stb.)


Most vagyok újra 45 kiló, de teljesen más, mint régen.

Sokkal nagyobb az izomtömegem, mint a zsír, formásabb a lábam, fenekem, a karom sem olyan már, mint két bot.

És az edzésben is fejlődtem; kb. a nulláról simán 55 kg-val guggolok.


Szerintem a személyi edző sokat tud segíteni. Ne félj a kajától, sportolj, ami jól esik.

Sok sikert!

2021. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!