Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Skinny fatként hogyan tudnék...

Skinny fatként hogyan tudnék izmot építeni, zsírt leadni?

Figyelt kérdés

Tudom, megannyi kérdés volt már ennek kapcsán, én is sok videót néztem, de valahogy mégsem sikerül változnom.

190 cm vagyok, 80 kg, szeretnék izmosabb lenni és hasi zsírt leadni (tudom nem lehet csak onnan fogyni...). Vékony alkatom van, mégis zsíros a hasam, amit azért sem értek, mert többet edzek és jobban eszem, mint jópár haver, akik szar kajával és nem edzéssel is kockás hassal rendelkeznek.

Amin már változtattam:

Beépítettem az étrendembe, hogy minden nap 1x egyek zabpelyhet, dióval, chia maggal, mandulával, napraforgómaggal, ehhez rizsfehérjét teszek és rizstejjel iszom.

Nem iszom cukros üdítőket és házilag készített kajákat eszem, igyekszem napi 1x csirke/sertés + rizs kombót is enni zöldséggel. Gyümölcsöket, mogyorót is fogyasztok.

Heti 3x igyekszem eljutni a konditerembe, 1,5 órát edzek, magamhoz képest nagy súlyokkal, amennyivel megy, utána protein shake.

Letöltöttem kalóriaszámláló appot is, azt látom, hogy többet kéne ennem, még több fehérjét bevinnem, 85 kg a cél, van amikor sikerül is elérnem a napi mennyiséget, de sokszor már azt érzem, hogy egyszerűen nem esik jól többet ennem és mellette napi 3x is nagywc lesz.


Tudom, ott van a HIIT kardio, amivel lehetne zsírt égetni, de amikor azt látom, hogy haverok, akik nem edzenek és szarul esznek vagy amikor kondis haver, aki sose kardiózik vagy hasazik, de mégis kockás a hasa, akkor nem szívesen választanám a kardiózást, főleg úgy, hogy amúgy nekem nagyobbnak kéne lennem és izmosabbnak, mert a karom, vállam, mellem vékony, hiába edzem őket.


Negatívum rólam: kb 2 hetente, ha elmegyek bulizni, akkor iszom alkoholt. Illetve néha nem vetem meg a pesti pipis hamburgert sem, de úgy olvastam, hogy vékonyabb alkatnál ez még nem kéne vészes legyen, mivel nem viszek be elég kalóriát.. (jó nyilván nem mindegy miből viszed be)


Anélkül is lehetne izmosabb alakom és lapos hasam, hogy heti 4-5x lejárnék edzeni és kb csak tisztán kajálnék egy vagyont ráköltve? Genetika, ami nálam közrejátszik? Tanácsokat szeretnék kérni.



2021. nov. 5. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Bocs, haver, de ezeket a regényeket már el se olvasom.

Offold ezt a zsírleadós-izomnöveléses izét! Tartsd a kalóriadeficitet, legyél akkora deficitben, amekkora szükséges. Az étrended a kalóriadeficitben is legyen kiegyensúlyozott és tiszta. Támogasd a deficitet bármilyen aerob/anaerob mozgással (pl. HIIT). Ha pedig olyan szintűre csökkentetted a testzsírod, ami megfelelő és egészséges, akkor kezdj el egy jó edzésterv mentén ismerkedni a súlyzók világával. Ott már képbe kerülhet a makrotápanyagok számolása is és az egyebek.

Ennyi! Bármi is van a regényedben, ne agyald túl a dolgokat, pláne full amatőr kezdő hobbi szinten, mert az nagyon vicces.

2021. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

ez a gyerek a jól ismert skinny fat kalóriadeficit alkoholivós genetika troll.


keress melót és ismerősöket barátom, és akkor nem kell azzal töltened az értelmetlen életedet hogy egy 3 ember által látogatott oldalra írogatsz novellákat.

2021. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Ketteske na ne kamuzzál már...

Mivel megtudod nézni hogy ki hány szavazatot kapott a válaszra, és azok le vagy felértékelték, sok troll válaszomnál megnéztem én is.Volt néha 40-50 tetszik vagy nem tetszik is.

És ezek csak azok, akik rányomtak a gombra, mert sokan csak olvasgatni szoktak ezen a fórumon.

2021. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, de nekem már rohadtul elegem van, ebből a troll gyanusítgatós skizofrén macska-egér játékból... Hogy mindenkit meggyanúsít egy válaszoló ezzel,két álprofilról). Anoním fórum,ha valami nem tetszik akkor ne olvasd,görgess tovább,vagy egyszerűen nem kötelező ezt a fórumot olvasni.

Megnéztem a kérdést feltevő srác profilját és néhány kérdését a fn név alapján és semmi nem utal arra hogy troll vagy kamu kérdéseket tenne fel.


A Kérdésedre a válaszom: Szerintem kissé magasabb kalóriaplusszal tömegelj. Minőségibb CH,megfelelő fehérje,és zsír.

Ha a YAZIO alkalmazást használod akkor az kiszámolja neked pontosan miből mennyi kell.

A 4-5 edzés jól hangzik. Ha agyakorlatkat helyesen kivitelezed,és megfelelő az edzésintenzitás. Nem tudom jelenleg milyen edzéstervet követsz,és hány éves vagy.


"kb 2 hetente, ha elmegyek bulizni, akkor iszom alkoholt. Illetve néha nem vetem meg a pesti pipis hamburgert sem"


-Ez nem negatívum,szerintem fiatal vagy teljesen normális. A "pesti pipis hamburger" is teljesen belefér.

190 cm és 80 kg vagy elmondásod alapján,nem hinném hogy zsíros hasad lenne,max csak nem kockás. Edzél,tartsd be a étrendet és rendbe leszel.

2021. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Ne legyél kalória deficitben... A 190 magassághoz lehetsz bőven még 85-90 kiló is, csak az izom legyen, ne zsír.

Az izomépítésre koncentrálj először. (ha ehhez a testzsír mennyiséghez felszedsz még 5 kiló izmot, jobban fogsz kinézni, mintha most fogynál 5 kilót - ami amúgy se lenne csak zsírból fogyás) A kettő együtt meg nem megy, mert az izomfejlesztéshez kalória többlet kell, a zsírégetéshez meg mínusz.

Számold ki az alap kalória szükségleted, és egyél kb 500 kcal pluszt ahhoz képest. A súlyzós edzés legyen heti 3-4 legalább, ha nehezen izmosodsz, akkor ne erőltesd a kardiót, edzés előtt /után 10-15 perc bőven elég.

Az alkohol baromi rossz hatással van az izomépítésre és a zsírégetésre egyaránt, meg úgy az egész egészségre egyáltalán. Ha kéthetente elmész bulizni, attól még fejlődhetsz, de ne idd magad az asztal alá hetente, mert kb semmit nem fogsz fejlődni.

A gyorskajákat meg mondjuk havonta max 2x cheat day néven, és lehetőleg olyan napon amikor edzesz.

Ja és annyi hogy másokhoz ne mérd magad, a genetika adott, kár rajta keseregni, változtatni nem fogsz tudni rajta.

2021. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"Skinny fatként hogyan tudnék izmot építeni, zsírt leadni?"

Úgy mint bárki más. Attól hogy skinny fat vagy még ugyanúgy műküdik a szevezeted mint bárki másnak.


Dió, mogyoró, mandula, napraforgó mag kiváló kalória bomba, ez naponta úgy 300-400 kcal-al dobja meg az össz beviteledet. Most tömegelni akarsz akkor vagy száradni?


Csirke rizs helyett mehet akármilyen hús + köret hasonló makrókkal.


De alapvetően a napi össz beviteled számít. Kcal deficit esetén fogyni fogsz. Pár százas plsuz esetén tömegelni. Drasztikus kcal plsuz esetén behízni.


Protein shake nettó felesleges neked, mert a kajád 100%, hogy nincs rednben. Ha protein shake belefér a keretbe akkor meg a kaja is.


Heti 3 edzés kicsit kevés, a 1,5 óra meg indokolatlanul sok. Milyen bontásban nyomod?


Káoszos igazából mint a kaja, mind az edzés. Azért nem fejlődsz. Nem azért mert neked hulladék a genetikád míg a spanod maga a genetikai csoda 12 kockával

2021. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Reaction leírt kb mindent, heti 3x badizgatástól nem kell azért csodát várni. Mostanában divat lett itt mondogatni, hogy a kezdők nehogy túl sokat edzenek. Lassan ott tartunk, hogy kezdőként ne is menj be a terembe, vagy első 3 hónapban üres rúddal nyomjad.


"étrended" meg nem étrend.


De persze a protein shake az kva fontos, remélen valami jó rikító színű a shaker, úgy tudom az plusz 10% felszívódást hoz.


Komolyra fordítva olvasgass a témában, lőjj be egy konkrét étrendet magadnak kcal-al és makrókkal. Tarsd is azt, de nem kell mindig ugyanazt enni. Mehet bármi, csak a bevitel legyen meg a célnak megfelelően. Heti 4-5 edzést meg illik azért beiktatni ha akarsz is valami változást, kb 1 óra 1 óra 10 perces legyen egy edzés. Ez olyan sport ahol a visszakapott eredmény 100%ban attól függ te mennyit fektetsz az egészbe

2021. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
De hát a kérdező semmit se sportol! Persze ha az egész napos szörfözés a gyakorikerdesek.hu-n annak számít, akkor világbajnok.
2021. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Hát max pár hónapig jó a heti 3 teljes testes, mert utána nem fogsz regenerálódni, híába a 48 óra fehérjeszintézis meg mit tudom én.
2021. nov. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Huh, annak aki elolvasta, annak köszönöm szépen! :D

Aki meg az én életemmel jön, az pedig bekaphatja! :D

Igazából kaptam értelmes válaszokat, hogy heti inkább 4 edzés kéne, de az inkább 1 órás legyen. Mondjuk ehhez kapcsolódóan lenne egy olyan kérdésem, hogy miért jobb a 4x1, mint a 3x1,5?

2021. nov. 5. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!