Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hová tennétek be a felhúzást így?

Hová tennétek be a felhúzást így?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

1 éve edzek, ebből 5 hónap konditermi edzés.

Az első konditermi edzésnél úgy voltam vele, hogy nem kellenek alapgyakorlatok, viszont most már majdnem mindegyiket csinálom, kivéve a guggolást (bokám nem hajlik semerre sem, bármennyit próbálkozok képtelen vagyok guggolni..). Fekvenyomást is beiktattam már egy jó ideje, viszont a felhúzást még nem.


Jelenleg heti 5x edzek, Felsőtest-Alsótest-Push-Pull-Leg felosztásban.


Nyilván azon gondolkoztam, hogy vagy alsótestre, vagy pedig pull napra tegyem be, hisz ez akkor láb vagy hát-bicepsz nap.


Alsótest napom:

Hack guggolás

Smith keretben kitörés

Combfeszítő gép

Lábhajlító gép

Ülő vádli


Pull napom:

T-rudas evezés

Kábeles evezés szúk fogással

Merevkaros lehúzás

+2 bicepsz gyakorlat, de az nem mérvadó most.


Hová lenne a legokosabb döntés betenni? Csak azért kérdezem, mert van aki hát napra teszi, van aki pedig a láb napos megoldásra esküszik. Mit tanácsoltok?



2021. dec. 4. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Pull napod lightosabb, en inkabb oda raknam. Am ha kitores meg hack megy akk h nem tudsz guggolni? Azoknal is mozog a boka..
2021. dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha fel van emelve a sarkam csak úgy tudok vízszint vagy az alá menni, mert különben hátra esnék. Boka mobilizációval meg nem szeretnék minden edzés előtt 20 perceket foglalkozni..

Megpróbáltam azt is, hogy tárcsát teszek a bokámhoz, ment is egy ideig de egyszerűen semmi biztonságérzetem nincs guggolás közben olyankor+nem éreztem intenzívnek.

Párszor már próbáltam, de mindig az volt a vége, hogy felesleges 15 perc elment pár sorozatra..


Hack guggolás meg azért megy, mert van ami támaszt és nincs semmi probléma olyankor, kitörésnél pedig az egyik lábam ugye jóval előrébb van, mint a másik és ezért van meg az egyensúly.


Köszi a választ! :)

2021. dec. 5. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!