Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire számít, hogy a...

Mennyire számít, hogy a fehérjén túl a kalóriabevitel ch-ból vagy zsírból van-e?

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 13:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem nem szamit. En 4k kaloriat eszek, és majdnem 2ttkg zsírt, és semmi bajom. Nyilván akkor úgy kalkulálom a szénhidrátot hogy a 4kba beleférjek.

Meg egészséges zsírokra gondolok. Szóval szerintem mindegy

2021. dec. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

A szénhidrát fontosabb, mint a zsír. Zsírból célszerű relatív keveset fogyasztani, különösen a telített típusból.

Hogy ez a pofon egyszerű kijelentés miért igaz, annak kifejtéséhez száz biokémiai tanulmány is kevés lenne. Nézd végig ezt a videót és megérted. Itt egy szakember/tudós elmagyarázza laikusok számára a dolog kutatásokon alapuló hátterét.

https://www.youtube.com/watch?v=z_7OIQoezwY

2021. dec. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
dehogy célszerű kevesetxddd nem 1970-ben élünk, már jóval fejlettebb a tudomány. Amúgy meg a keto a magas zsirfogyasztasra epul
2021. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

A jelenlegi biológiai, dietetikai és endokrinológiai tanulmányok egyértelműen bizonyítják, hogy a szénhidrátok minimalizálása és a magas zsírfogyasztás együttese egészségügyileg problematikus. A ketogén diéta pedig maximum inzulin rezisztensek és cukorbetegek számára LEHET előnyös.

De nem várom el, hogy ilyen kérdésekről meggyőzzük egymást egy anonim fórum kommentelőiként. Nézzétek meg a videót, amit linkeltem, továbbá olvasgassatok tanulmányokat és meta-analíziseket a témában. Ne kamu biohackerek ökörségeire és csaló táplálkozási guruk ökörségeire hallgassatok. Legyetek naprakészek és mindig ellenőrizzétek a különböző állítások tudományos forrásának hitelességét!

2021. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%
Ha van eleg feherje es megfelelo zsir bevitel is, onnantol kezdve nem igazan szamit tudtommal.
2021. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Koleszterinre szükséged van a megfelelő mennyiségű tesztoszteronhoz. Ha megvan az ehhez megfelelő mennyiségű zsírbevitel, akkor fölé lőni már felesleges szerintem.
2021. dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Oszt az mennyi kb.?
2021. dec. 6. 11:22
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Zsírból nem ajánlott 1 g/tskg fölé menni.
2021. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
70 kilóhoz 80-95 gramm már sok?
2021. dec. 6. 13:15
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Hosszútávon nem optimális.

Ezek szerint nem nézted meg a videót, amit a 2. kommentben linkeltem.

2021. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!