Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van ez felhúzás közben?

Miért van ez felhúzás közben?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést elsősorban az erőemelőknek vagy olyan kondisoknak intézem, akik rendszeresen végeznek alapgyakorlatokat.

Több évnyi triatlonozás után ebben a hónapban kezdtem el konditerembe járni. Tanulgatom az alapgyakorlatokat. Egyelőre nem mentem 40 kilós felhúzás fölé, mert a technikára próbálok összpontosítani. Eddig egész jól megy, viszont felhúzás után, mielőtt még visszaengedném a súlyt, azt érzem, mintha leesne a vérnyomásom és elkezd homályosulni minden. Nem ájulok el, meg semmi ilyesmi, tartom a súlyt, viszont minden felhúzás ismétlés után várnom kell pár másodpercet, amíg ez az érzés elmúlik és csak utána tudod visszaengedni a súlyt, mert különben félek, hogy kidőlnék.

Ezt elvileg mások is tapasztalták már. Ez mitől van? Ezt hogy lehet kezelni? Mit csináljak máshogy, hogy ezt ne tapasztaljam?



2022. jan. 11. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a helyes légzéstechnikával orvosolni tudom a problémát?
2022. jan. 11. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy a légzés, vagy a vércukorszint a probléma.

Eszel edzés előtt?

2022. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy vércukor.

Egy vagy maximum két órával edzés előtt van egy étkezésem.

Csak felhúzás közben jelentkezik a probléma, semmilyen más gyakorlatnál nem. Miután felhúztam a súlyt, utána érzem, még mielőtt visszaengedném.

2022. jan. 14. 10:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor a légzés lesz tényleg a baj. :)
2022. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy van a szabály? A felhúzás mozdulata közben kifújom a levegőt?
2022. jan. 14. 11:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Felfelé semmiképpen ne fújj ki, az a súly növelésével biztos út egy sérvhez. A felhúzás egész mozdulata között érdemes benn tartani a levegőt, a magasabb hasűri nyomás segít a stabilizációban, és csökkenti a sérülésveszélyt.

Én alsó ponton veszek levegőt, megfeszítem a hasat, csípőt, elvégzem a teljes mozdulatot, alsó ponton fújok ki, szívok be újra.

A túllégzés, túl sok levegővétel, kapkodós levegővétel miatt is kialakulhat a szédülésérzet.

2022. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!