Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaza volt a háziorvosnak a...

Igaza volt a háziorvosnak a vizsgálaton, hogy ha fehérjeport szedek, akkor tönkre vágom magam, de szedjek mellé veseteát, mert pár év és tönkre megy a vesém?

Figyelt kérdés

Sehol nem írják azt, csak akkor igaz ez, ha napi 100 g fehérje port eszek, ott már olvastam ilyet.

Most kicsit elgondolkodtam, hogy ha egy orvos mondja, akkor tényleg káros lesz a fehérje?

20F

Orvosi alkalmassági vizsgálat volt, felvételihez.


2022. jan. 11. 19:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
A zárt osztályon van felvételi?
2022. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Milyen zárt osztályra?

Biztonsági őri munkára kellett, mert securitys leszek.

Ezért is kellett edzenem, hogy ne legyek sovány.

2022. jan. 11. 19:24
 3/29 anonim ***** válasza:
2022. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Azt a választ én írtam, mert az orvos ezt mondta.

Bár most olvasgatok a témában, elég sok mindent írnak, hogy igaz, meg nem igaz.

Szóval nehéz eldönteni, mekkora fehérje adag károsítja a vesét.

2022. jan. 11. 19:29
 5/29 anonim ***** válasza:
75%
Ne rakj minden mondatod után sortörést. Feltűnő.
2022. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
Igaza.
2022. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

Kutatások bizonyítják, hogy ez baromság. Az orvos tanult valamit 20-30 éve egyetemen, azóta a világon rengeteg dologról teljesen ellenkező véleményen van a tudomány, csak ezt sokan nem követik. Másrészt pedig úgy vannak vele, hogy jobb a békesség. Ha alapból vesebeteg vagy rontani fog a helyzeten a magas fehérje, de egészséges embereknél normál folyadékfogyasztással semmi káros hatása nincs a vesékre.

[link]


Saját tapasztalat persze nem sokat ér, de ha gondolod elküldöm a laboreredményeimet az pár évből, amiből ~1 éve 4,2g/tskg fehérje megy, amiből kb 3,5g/tskg állati és minden paraméter tökéletes.

2022. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
57%
Az orvosok 70%-a ezt mondja, kozben gozuk sincs az egeszrol. Jaj karos a feherjepor, de kozben mindenre irjak fel az antibiotikumot ami sokkal nagyobb kart okoz. Kerd ki sportorvos tanacsat.
2022. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%
Annyiban igazuk van, hogy a túlzott fehérjebevitel megterheli a veséket. Ez tény. De hogy kinek megy tönkre, kinél mi a túlzott bevitel és hogy mennyi idő alatt, azt senki sem tudja megmondani.
2022. jan. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Volt már ilyen kérdés, de erre is csak azt tudom mondani- ez teljesen alaptalan. 8 éve fogyasztok táplálékkiegészítőket és extra magas fehérje bevitellel élek, köszi minden laboreredményem kiváló.
2022. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!