Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaza volt a háziorvosnak a...

Igaza volt a háziorvosnak a vizsgálaton, hogy ha fehérjeport szedek, akkor tönkre vágom magam, de szedjek mellé veseteát, mert pár év és tönkre megy a vesém?

Figyelt kérdés

Sehol nem írják azt, csak akkor igaz ez, ha napi 100 g fehérje port eszek, ott már olvastam ilyet.

Most kicsit elgondolkodtam, hogy ha egy orvos mondja, akkor tényleg káros lesz a fehérje?

20F

Orvosi alkalmassági vizsgálat volt, felvételihez.


2022. jan. 11. 19:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
22%

Drága apám a 70-es évek végén szerezett állati tápszernek való fehérjeport, a csirkék vizébe kellett keverni.

Fater úgy gondolta, hogy felturbózza a csirkéket, így az előírt mennyiség többszörösét adta nekik.

Pár napon belül az összes elpusztult.

Én is használom, nincs vele baj, de ésszel tegye mindenki.

2022. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
#11, most komolyan a csirkééhez hasonlítod az emberi szervezet működését?
2022. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Mit tudhatott az a csirkefehérje, hogy meghaltak tőle a csirkék?
2022. jan. 12. 17:08
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

11-es vagyok.

Nyilván rengeteg dolog más a klf fajoknál, de bizonyos dolgokra azért hasonlóan reagálunk, de sem állat-, sem emberorvos nem vagyok, csak egy sztorit osztottam itt meg.

Mivel a táplálkozásunkban nagyobb hányadot képvisel az állati eredetű fehérje, mint a csirkénél, ezért tippre valószínűleg nagyobb mennyiséget tud tolerálni a szervezetünk, de biztos, hogy van egy határ az embernél is.

2022. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
37%

a legjobban abból lehet lemérni, hogy mennyire nem tudja feldolgozni a szervezet a túlzottan sok fehérjét, hogy gyakorlatilag extrém mennyiséget kell bevigyen valaki, hogy a szervezete által könnyedén megtartható izomtömegen felül is ott maradjon a muszkli.

egy egész életében sportoló, izmos, 80 kilós ember akkor is izmos marad, ha hónapokig csak egyszer eszik, pörköltet nokedlivel. viszont egy erőszakosan felszedett izomtömeghez már értelmetlenül sok fehérjét kell bevinni, mert nem tud vele mit kezdeni a szervezet, és abban a pillanatban, hogy az ember kicsit nem figyel oda, már jön a gyengülés, vizesedés, laposodás.


van, aki 90 éves koráig szeretne élni, egészségesen, van, akinek megfelel, ha már 50 évesen kórházba járkál. döntsd el te.


a gyomorban általában 2-3 óráig emésztődik a hús, gondolj bele, ha csak naponta 3szor eszel húst, már gyakorlatilag egész nap leterhelted a szervezeted emésztéssel. megéri? nem mindegy, hogy 46os akarod, vagy 39es, ha egészséges vagy?

2022. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
#15 na ezért kellett volna tanulni anno biológia órákra :) közel sem úgy működik az emberi test, ahogy leírtad, úgyhogy inkább ne terheld az agyad feleslegesen, mert nem éri meg
2022. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
51%

#16


stílusodból ítélve még 25 se nagyon lehetsz, úgyhogy majd visszatérhetsz erre a témára 15 év múlva, ha addigra is standard lesz, hogy naponta beviszel 200 gramm fehérjét

2022. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

#17 ez a hozzászólásod is kapufa

15 nem, de 10 éve 300 gramm felett viszek be minden nap, abból 3 éve 400 gramm felett naponta, kb 6 éve napi 1kg feletti hússal egyetlen nap kihagyás nélkül

2022. jan. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Bátyámnak tényleg tönkre baxta.

Mondjuk ő szedett mellé naposimt, meg mindenféle testépítős marha gyógyszereket.


Amúgy meg mindek ez a sz..ság?

Sosem értettem az ilyen embereket.

2022. jan. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Nekem csak egy kívánságok van, aki szerint töbkreteszi a vesét az szemléltetné a biológiai folyamatot?


Sejtem, hogy ez nem fog menni, innentől kezdve pedig ez vallás kategória, hogy ki mit hisz, mi teszi tönkre.

2022. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!