Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaza volt a háziorvosnak a...

Igaza volt a háziorvosnak a vizsgálaton, hogy ha fehérjeport szedek, akkor tönkre vágom magam, de szedjek mellé veseteát, mert pár év és tönkre megy a vesém?

Figyelt kérdés

Sehol nem írják azt, csak akkor igaz ez, ha napi 100 g fehérje port eszek, ott már olvastam ilyet.

Most kicsit elgondolkodtam, hogy ha egy orvos mondja, akkor tényleg káros lesz a fehérje?

20F

Orvosi alkalmassági vizsgálat volt, felvételihez.


2022. jan. 11. 19:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
29%
Istenem, megint ezer komment feleslegesen a semmiről. Én meg kapom az értesítéseket.
2022. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
33%

#20

a máj szedi össze a fehérjékből azokat, a vegyületeket, amiket aztán a vese kiválaszt, hogy mindenkin feszüljön az s-es póló.

az, hogy az embernek az egyik szerve tönkremegy, azt úgy kell elképzelni, hogy túl van hajszolva, és folyamatosan túl van erőltetve, reggeltől-estig, éveken, évtizedeken át.

nem önmagától a grillcsirkétől lesz az ember vesebeteg, hanem attól, hogy minden nap bezabál egy grillcsirkét, és nem tudnak regenerálódni a belső szervei, és amikor lenne talán egy órája a szervezetnek, hogy nyugalma van, akkor is beöntődik a gyomorba egy fahéjaskalács ízesítésű, meghatározhatatlan eredetű, tömény, falfesték szerű lötty.


láttál már 50 éves, izmos embert? mind beteg, látni rajtuk, hogy kb. olyanok, mint egy széttuningolt zsiguli.

mondom, itt nem azokat az embereket kell nézni, akik 30pár évesen rögeszmésen testépítenek, hanem mindig kicsit későbbre is pillantani.


lehet, hogy a futás egészséges, de amikor látok 65 év körüli szerencsétleneket a szigeten, akik kb. már járni alig tudnak, de erőltetve, sántikálva, gerincferdüléssel, púpos testtartással csak azért is futnak, az sajnos már egészségtelen, mert szétrohadtak az ízületeik.

2022. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

22-es!

Valahogy igaznak érzem minden szavad!

2022. jan. 14. 11:19
 24/29 anonim ***** válasza:
53%

#22 a logika jó, csak eleve amiből kiindultál nem úgy van

A szervezet éjszaka regenerálódik a legtöbbet (növekedési hormon, igf-1 és társai hatására). Éjszaka ki eszik 3 óránként grillcsirkét, vagy úgy egyáltalán bármit?


Ennyit a broscience logikáról. Jól hangzanak ezek a dolgok, logikusnak is tűnnek, ezért könnyen hihetőek, lásd a kérdezőt, de akinek halvány fingja van az anyagcseréről és az emésztésről az tudja, hogy nem így működik a szervezet.


50 éves izmos embert pedig csak egészségeset ismerek, nem izmosból viszont ismerek májbeteget is, vesebeteget is, meg olyant is aki már föld alatt van és soha nem is edzett. Akkor hogy is van ez?

Hülyeség ezen vitatkozni, nálunk ezerszer okosabb emberek már rájöttek, hogy egy egészséges embernél a magas (2,5-3g/tskg körüli, nem extrém) fehérjebevitel semmilyen káros hatással nincs, ha megfelelő a folyadékbevitel.

2022. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
25%
Srácok, milyen érzés regényméretű kommentekkel háborút vívni a gyakorikerdesek.hu-n, ahol a témakör 3-4 aktív felhasználója közül maximum 1 (vagy annyi se) olvassa el a közhelyes, unalmas válaszaitokat? Teljes értelmetlen ez a harc, amit ezen az anonim oldalon nyomattok. Kinek írtok ennyi okosságot? A trolloknak? Csak mert a kérdező (meg igazából senki) egyáltalán nem kíváncsi a milliomodik novellátokra.
2022. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
26%

#24


aha...tehát te azért eszel harmadik éve 400 gramm fehérjét, mert 130 kiló izom vagy, ugye? mert tskg-ént ez az "egészséges"...

ha felrobbansz a szteroidoktól, akkor pláne nem értem, hogy miért csinálsz úgy, mint aki egészséges.


ez puszta önáltatás, tesó. még csak feldolgozni sem tud ennyi fehérjét a szervezet szteroidok nélkül. hova eszik meg egy átlagember egy kiló húst naponta? a 80 kilós fekvenyomásával?

2022. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
#25 én kifejezetten élvezem az ilyen viták olvasgatását.
2022. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#26 azt nem mondtam egy szóval sem, hogy naturál vagyok, csak hogy ilyen mértékű fehérjefogyasztással sincs az égvilágon semmi bajom - még -, és ha lesz az sem a fehérjétől lesz. Sajnos nem vagyok 130, de közelebb vagyok hozzá, mint a 100hoz


Naturálban teljesen felesleges 2g/tskg felett enni, de ha többet eszel az sem fogja tönkrevágni a veséd, csak helyette szórhatnád a pénzt a kandallóba is, itt ez a lényeg.


Egyébként nem azt írtam, hogy a 3g/tskg egészséges, hanem egy egészséges embernél semmilyen kárt nem okoz ez a mennyiség. Átlagember nem eszik meg egy kg húst naponta, felesleges is lenne, de ha tenné sem lenne baja.


#25 én nem harcolok, csak vitatkozom. Ha 1 ember tanul belőle valamit/utánanéz miatta valaminek már megérte

2022. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
35%

#26

de azt gondolom érted, hogy az emberek általában nem 120 kilósak, ugye? hiába egészséges egy 80 kilós ember, ne egyen már meg naponta egy kiló csirkét, két turmixszal, mert garantáltan nem lesz sokáig egészséges.

az oké, hogy nálad a 120 kilajba beépül, de ott hova épülne be? sehova. csak terheli a szervezetet feleslegesen. vízből sem egészséges 10 litert inni naponta, bőven elég egy embernek 3-4-5 liter.


#24

az internet gyakorlatilg egy végtelen, digitális szartenger. hadd ne érezzem már rosszul magam, mert néha öt mondatnál többet írok be valahova. itt legalább létező dolgokról beszélgetünk, és nem arról, hogy miért nem tágul jenőke barátnője öklözésnél.

2022. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!