Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Annak van értelme, hogy 1-2...

Annak van értelme, hogy 1-2 hétig edzővel edzek?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve nem edzettem, és most már olyan a munkám, hogy újra beleférne az időmbe.

Megmondom őszintén, kicsit félek egyedül lemenni, és elkezdeni, mert bár régen egy barátommal jártam aki értett hozzá, és sokat tanított, de ettől függetlenül eléggé "fogalmatlannak" érzem magam.


Mindenképp egyedül szeretnék majd járni, de eleinte jó lenne egy kis segítség.

Eddig egy teremben voltam érdeklődni, de ott 5 ezer/alkalom áron lenne a személyre szabott edzés , és szerinte az 1 hétnek nincs értelme hacsak nem tanulok nagyon gyorsan (hát nem)

Viszont azért mondjuk heti 4 edzésért kifizetni 20 ezret, az egy hónapban 80, meg a bérlet, nekem ez elég sok, és irreális, főleg, hogy nem tudom milyen minőségben fognak edzést tartani, lehet akár kidobott pénz is.


Nem tudom, hogy hogy induljak neki, azért is lenne jó egy edző mert akkor megmutathatná hogy melyik gép hogy működik (ahová régen jártam ott nagyon régi gépek voltak, lehet egy-két modernebb gép feladná nekem a leckét de nem tudom)


Vagy csak menjek le, aztán segítséget kérek ha úgy van, vagy szólnak ha nagyon szarul csinálom?



2022. febr. 10. 18:40
 1/8 anonim válasza:
Mi a cél?
2022. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én híve vagyok a személyi edzővel való együttműködésnek, de így random JÓ edzőt találni nehezebb, mint nyerni a lottón. Meg a személyi edzőre pont nem azért van szükség, hogy megmutassa a szaros gépeket. Az írásodból látszik, hogy egy normális srác vagy, nem egy értelmi fogyatékos, úgyhogy fogod tudni használni a hiper-szuper gépeket. Ha aznap gyengébb napod van, akkor is van az oldalukon egy matrica, ami megmutatja, hogy ülj bele és hogy rángasd, úgyhogy ne a gépek miatt aggódj.

Edzővel azért kell dolgozni, hogy megtanítsa neked a súlyzózás, a bemelegítés, a nyújtás, a mobilizáció, a táplálkozás és a regeneráció alapszabályait. Ezeknek jelentős részét magadtól is el tudnád sajátítani, ha tudományos igényű forrásokból szerzel információkat, de az edzés gyakorlati része valóban célszerű, ha edzői kontroll alatt történik. Egy hetes együttműködésnek tényleg nincs sok értelme.

Hol laksz? Pesten?

2022. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A cél csupán annyi, hogy mozogjak, meg, hogy felszedjek egy kis izmot, semmit extra elképzelésem nincs, nem akarok Mr.Olyimpia lenni, és semmiféle komolyabb tervem nincs, magamért szeretnék edzeni.

Nincs túlsúlyom, és van egy viszonylag jó alapom (sokáig fizikai munkát végeztem, meg ugye amikor a barátommal jártam le abból maradt egy kicsi)

Egyébként Budapest északi részén lakom, Budán.

2022. febr. 10. 19:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem mész el egy-két hónap erejéig a Powerbuilderes fiúkhoz Óbudára, a Thor Gymbe? Ott befizetsz 27 ezret havonta, amiben benne van a terembérlet, az edzői kontroll, és ugye a heti háromszori két órás edzés. Ott pont bőven megszerzel annyi ismeretet és információt, hogy utána egyedül is fogsz tudni boldogulni.
2022. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet 1-2 hétre a személyi edző, nem annyira bonyolult megtanulni hogyan kell csinálni, egyszer megmutatja és már tudni fogod.
2022. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra jó, hogy körbevezessen és tudd, hogy nagyjából mit hogy, aztán a többi tapasztalatot megszerzed a későbbiekben magadtól. Én ajánlom a youtubeos videókat, nagyon hasznosak vannak fent, de persze fontos a hiteles videósok megtalálása (Chris Bumstead, stb.). Edzőknél ugyanez, fontos a hiteles... Láttam már jó néhányat, akik nem tudom hogy lehetnek személyi edzők.
2022. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítésképp: Sőt, én mindenképp ajánlom kezdőknek a személyi edzőt, ha nem is hónapokig, de az az 1-2 hét is nagyon hasznos lesz, ha kezdő vagy!
2022. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Keress olyat aki szivesen tart 3-4 olyan edzést ahol felsorolja mikre figyelj, hkgy használd helyesen a gépeket. Akár engedéllyel csinálhatsz hangfekvételt és otthon öszseírod mire kell figyelni


A másik hkgy vagy szabályosan, biztonságosan, fejlődve akarsz edzeni nulla tudással - ez drága

Vagy próbálkozol, talasztalsz, vagy fejlődsz vagy nem -olcsó

2022. febr. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!