Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet fekvenyomásban...

Hogyan lehet fekvenyomásban erősödni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja az iskolai tesi órákon elkezdtem bejárni az iskolai konditerembe és elkezdtem fekve nyomni (ez általában 3 alkalom a héten), akkor nagyon gyenge voltam, mindig 2x5 kilót raktam fel a rúdra, és maximum 8-10 ment vele. Aztán viszonylag gyorsan erősödtem egy kicsit, most általában 25 kilót szoktam felrakni és azzal szokott 10-12 simán menni, ha 30-at felrakok akkor olyan 5-6 szokott menni.

A célom a 40 kg, párszor már meg is próbáltam, felemelni fel tudtam és lassan le is tudtam engedni, de egyszerűen felfele megmozdítani már sehogy nem tudtam. Hogyan tudnék erősödni, hogy legalább 1x ki tudjam nyomni?

(tudom ezek nem nagy súlyok, de kezdő vagyok és nagyon gyenge még)


2022. febr. 19. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Hat ugy h csinalod rendszeresen. Fokozatosan emeld a sulyt. Eroltetni kell. Minel regebb ota csinalod annal lasabban fejlodsz. Par honap nem tul sok ebben a sportban
2022. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom nagyon az erőltetést, valószínűleg még rossz a technikád stb. és a váll igen érzékeny. Csak csináld rendszeresen ne hülye módjára és majd feljebb megy. Évekbe telnek a nagyobb számok (100kg és hasonlók), hacsak nem voltál már előtte valamilyen erőnléti sportoló vagy jó a genetikád hozzá. Türelem.
2022. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!