Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tanuljak érettségire...

Hogyan tanuljak érettségire edzés mellett?

Figyelt kérdés

A suliban 14:15-kor végzek, hazaérek, összekészülök és 15:15 re érek a kondiba,

2 órát eddzek (minden hétköznap) és mire hazaérek 18:00, utána meg már nincs erőm tanulni...

Tudom, hogy a 3 nap edzés is opció lehetne, de az túl kevés egy jó eredményt elérni (kajára, pihenésre odafigyelek)

Mit tudnátok javasolni, hogy napi legalább 1 tételt meg tudjak tanulni, mert Május már mindjárt itt van.. 👀



2022. febr. 24. 13:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, mi annak idején tanulás után este mentünk a kondiba.
2022. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Felezd az edzésidőt, amúgy is túl sok az a 2 óra
2022. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Érettségire 4 évig kell tanulni, nem 3 hónap alatt.

Ha kihagynád az összekészülős részt, spórolszegy órát. Tehát reggel viszaed az edzős tatyót, hazafele kondi, utána haza


A másik a prioritás. Bent maradsz suliban 2 órát, tanuksz egy tételt és utána kondi. Vagy hazamész, tanulsz és este. Mivel a kondi lefáraszt, az legyen az utolsó (én érettségi évében kn 16.30ig voltam minden nap iskolában heti 2 kosáredzéssel. Meg lehet mindent oldwni ha az ember akarja

2022. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én 5kor eltakarodok melózni, este 7-ra érek haza, egy órát elvagyok a két kislányommal aztán edzek.

Két izomcsoport kompletten 40-50 perc alatt szét van bombázva.

2022. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Érettségi után elmész dolgozni, kijössz délután 5-6 óra felé a munka után, nem lesz sokkal több energiád és időd edzeni, mint most.
2022. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Érettségi mellett még elmegy, bár nekem az utolsó hetekben szoros volt. Egyetemen már abba kellett hagyni, mert egész nap kellett tanulni gyakorlatilag, sokszor este hatig ott ültünk az órákon reggel nyolctól, utána egy óra utazás haza majd hajnalig tanulás. Vizsgaidőszakban meg hetente többször három órát ezzel eltölteni az instant bukást jelentette volna.

Munka mellett meg lehet oldani, ha olyan munkád van amit nem kell hazavinni.

2022. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha fontos az érettségi, akkor eddz otthon addig. Az írásbeli nem olyan nehéz mint amilyennek kinéz Matekra nagyon nem lehet készülni, azt vagy tudod vagy nem. Irodalomra menjen a szövegértés meg nézd meg, hogy kell verset elemezni. Irodalom érettségire kb. 1 órát tanultam és ötös lett az írásbeli. Történelemből még nekem úgy volt, hogy az oktatási hivatal honlapján meg voltak adva a témák amik kellenek az írásbelire, azokat bemagolod. A nyelvi érettségire lehet még érdemes gyakorolni, de arra ott vannak a régi feladatsorok előző évekből.

A szóbeli tételekre májusban nevetve lesz idő. Én olyan laza suliba jártam, ahol a tanárok megmondták hogy mik lesznek a tételek, aztán kb. együtt kidolgoztuk néha volt belőle valami doga. Szóbelire én össz-vissz 3 napot tanultam és minden jó lett. Nem para, majd az egyetem lesz sar, ha odamész.

2022. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Eddz addig kevesebbet, vagy tedd estere tanulas utanra. Csak megoldod...
2022. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás: először tanulsz, utána mész edzeni :)
2022. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az érettségi fontosabb, mint az edzés.
2022. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!