Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Natural "szálkásítók" leírnáto...

Natural "szálkásítók" leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen méretnél kezdtetek el szálkásítani diétával, és mi lett a végeredmény. Testzsír % mennyiről mennyire ment le, mekkora volt az izomveszteség, meg amit gondoltok.
2022. márc. 3. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Versenyző vagy?

Csak mert ha nem, akkor szimplán csak táplálkozz változatosan, eddz progresszíven, regenerálódj kielégítően, és évről évre jobban fogsz kinézni. Aki naturálban hobbi szinten jó formával rendelkezik, az így csinálja, hiszen máshogy nincs értelme koksz nélkül. Ha pedig fogynod kell, mert zsíros vagy (ducibuci), akkor kalóriadeficittel csökkentsd le a testzsírodat, de ezt ne hívd szálkásításnak, mert ez a fogalom naturál hobbistaként nem jelent semmit.

2022. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel egyetértek, de kíváncsi lennék mégis a tapasztalatokra, hogy mekkora tesztzsír csökkenés kinél mekkora izomveszteséggel jár.

A "szálkásítást" is pont ezért tettem idézőjelbe:)


Szóval kérem, hogy csak a kérdésre válaszoljatok!

2022. márc. 3. 11:26
 3/15 A kérdező kommentje:

"mekkora tesztzsír csökkenés kinél mekkora izomveszteséggel jár."


*járt

2022. márc. 3. 11:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én még 2019 végén jól betömegeltem ami naturálban nagy hülyeség volt. jött izom is de rengeteg zsír is. a koronavírus első hulláma idején amikor jöttek az otthonmaradós időszakok, akkor eldöntöttem hogy kalóriaszámolással leszálkásítok, mellette sok fehérjét fogok fogyasztani és folytatom a súlyzózást hogy az izom megmaradjon, és nyárra jól fogok kinézni. ehelyett hiába ettem napi 200 gramm fehérjét, hiába csináltam ugyanúgy keményen a súlyzózást eltűnt rólam a zsír mellett az izom is. egy sportosan kinéző vékonyka srácot csináltam a zsíros de izmos formámból. utána megint elkezdtem normális mennyiségű kalóriát enni és szépen visszajött az izom anélkül hogy megint behízzak. szóval naturálban tényleg ne kezdj el se szálkásítani se tömegelni mert ha nem vagy egy hihetetlen genetika akkor nem lesz célravezető.
2022. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Igen, ettől félek én is. Nekem sosem jött ki a matek, hogy kalóriamínuszban, sok fehérjével a zsír olvad lefelé, és az izom meg csak mértékkel megy le. Szulejmán is mondta az egyik videójában, ami Te is, hogy kb. 110 kilóról kezdte ledobni a zsír, és a végén, amikor a kívánt testzsír%-ot elérte, alig volt 85 kiló


Izomerőből mennyit vesztettél a fogyás alatt?


(Mindkét válaszra ment a zöld, természetesen)

2022. márc. 3. 11:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott kezdődnek a gondok, hogy sokatoknál a szálkásítás valamiféle koplaló kúrát jelent míg a tömegelésnél meg hányásig kell zabálni magatokat szeméttel, meg tolni a zöld dzsámbót púpos merőkanállal.


A "be" "ki" "fel" tömegelés az nagyon megy mindenkinek, aztán utána jön a pislogás. Naturálon nagyon minimális kcal deficittel lehet "szálkásítani". És még úgy is megy el izom elég szépen. Csak ugye általában a legtöbb hobbi kondis nehezen tudja megemészteni, hogy napi mínusz 200 kcal mellett sokáig tart a "beszáradás". Ilyenkor jönnek 90 kg-s férfiként az 1400 kalóriás 1,5 hónapos "diéták", heti 2-3 kg fogyással aminek a végére úgy nézel ki mint egy holokauszt túlélő.

(ugye ott kezdődik a baj, hogy nem kéne egy évben felszedni 0,5 kg izom mellé 15 kg zsírt, meg bekötni 8 liter vizet)


Naturál vonalon szálkásítás: minimális kcal deficit mellett MAX heti fél kg mínusz.

Tömegelés: minimális kcal plusz mellett kb 2 hetemte fél kg plusz.


Ha alapból zsírosan kezded érdemes lepucolni magad, hiszen ilyenkor igazán izmot sem tudsz veszíteni. Majd ezután jöhet a "tömegelés", tisztán ésszerű kcal, makrók mellett.

Ha már jól feltömegeltél, akkor elb*sztad. Tovább tömegelni sem jó ötlet mert a csajoknak a sportos fizikum jön be, nem a jóllakott napközis kötözött sonka. Maga a szálkásítás is lassú folyamat lesz ha nem akarsz durván izmot veszíteni.

Talán a legjárhatóbb út egy minimális kcal deficit mellett pucolgatni magadról a zsírt amennyire tudod. Majd ha lesz egy egészséges formád, akkor elkezdeni moderáltan növelni a kalóriát


De a legjobb lenne ezeket nem is szálkásításnak, meg tömegelésnek hívni. Naturálként nem fog működni ez a klasszikus téli behízós nyárra beszáradós mese.

2022. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi hatos, ezzel is egyetértek, és így is csinálom a tömegelést. Figyelek, hogy ne szálljon el a zsír.


Leírnád a saját tapasztalatod? Mekkora mínusszal mennyi zsírt vesztettél és mennyi izmot+erőt?


(Oda is ment a zöld)

2022. márc. 3. 11:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani pontosan, mert sosem csináltam DEXA mérést vagy ilyesmi, de én azt látom azért, hogy az izomtömegem olyan radikálisan nem változik meg hirtelen attól, hogy betömegelek, vagy hogy szálkásítok. Ez nyilván csak egy bizonyos szintig igaz, de amíg 10-12% alá nem mész, és ésszerűen diétázol, addig szerintem jelentős mennyiségű izmot nem fogsz veszíteni. Általában azért hiszik azt az emberek, mert kevesebb izom van rajtuk, mint gondolják.
2022. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Aham, értem, világos. Nagyon köszi!


Erővesztésed volt? Vagy stagnált?

2022. márc. 3. 12:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem annyira vészesen nem tűnt fel az erővesztés de megmondom teljesen őszintén hogy én soha nem is voltam erős :D


nem edzettem soha erőemelősen. nem is törekedtem soha a nagyobb súlyokra. én tipikus gyúrósnak tartom magam szóval én azért a durranásra megyek. én soha nem tudtam 150 kg-al fekve nyomni meg ilyenek. pedig tudom hogy a nagyobb fejlődéshez a nagyobb súlyok is kellenek.

2022. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!