Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet otthon is, házilag...

Lehet otthon is, házilag izmot építeni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeretnék terembe járni, ezért leginkább itthon edzenék keményen és építenék így izomzatot.

Lehet-e legalább annyira hatásos az otthon edzés, mint a terem? Vagy mindenképp érdemes hetente eglább 1-szer termbe eljárni?



2022. ápr. 7. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Otthon is ugyanúgy lehet izmot fejleszteni, nem kell feltétlenül terembe járni
Azért javasolt legalább heti 1 konditermes edzés
Izmot építeni csak konditermbe járással lehet
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Van hosszútávra elegendő súlytárcsád? Van olimpai rudad? Van fekvenyomó padod? Van guggoló kereted vagy legalább egy állványod? Van erre az egész otthoni edzésre elegendő helyed? Ha ezekre a válasz igen, akkor igen. Ha nem, akkor nem.

Persze pusztán saját testsúlyos edzéssel is lehet izomzatot építeni. Nyilván nem olyat és nem úgy, mint súlyzós edzéssel, de lehet. Viszont akkor a saját testsúlyos edzésen belül is el kell mozdulni street workout vagy szertorna irányába, mert hosszútávon sima fekvőzgetéssel és húzódzkodással nem fogsz fejlődni izomtömegben érdemben.

2022. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Kb. milliószor lett kitárgyalva. Lehet izmot építeni de sokkal nehezebb megvalósítani a fokozatosságot. Ha teremben guggolsz 5kg-okat emelhetsz a súlyon fokozatosan, otthon ilyet nehéz megvalósítani. Kivéve ha berendezel otthonra egy termet. De amúgy youtubon rá tudsz keresni a saját testsúlyos edzés alapjainak a progressziójára: fekvőtámasz, húzódzkodás, guggolás, híd.
2022. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezekből a "Kemény" otthoni edzésekből nem szokott semmi se lenni vagy csak valami bohóckodás.


Saját testsúlyossal el tudsz jutni valameddig, de ahhoz is kellenek eszközök és egy idő után bizonyos izomcsoportoknak nem lesz elég a terhelés. Mivel nehezebb a progresszív overload-ot elérni ezért jóval lassabb az a fejlődés amit elérsz.


Súlyzós edzés otthon, kb lehetetlen vagy nagyon nagyon drága, csak az alapgyakorlatokhoz való cuccok, mint az olimpiai rúd, hozzá a súlyok, védőkeret stb több 100 ezer forintba kerül.

Ha meg nem veszek meg akkor meg megint csak nem igazán lesz meg a progresszivitás ás nem fogsz fejlődni.


Ha van 2 szar edzésed meg 1 jó az elég szar arány, edzőterembe legalább 2x ha teljes test és legalább 3x ha nem teljes testes edzést csinálsz.

Én inkább a 4-5 re szavaznék mint optimum.



El kell döntened, vagy haladsz rendesen vagy az idődet pazarolod lassú fejlődéssel

2022. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Én otthon edzek.Megvan minden ami kell.Nem voltam terembe sztem kb 6 éve.

A felszerelesen felül kell még egy olyan tulajdonság,h következetesen mindig megcsinalod az edzest.Nem kellenek haverok,a pultoslány csecse,meg a pofazás az elmúlt hetvégi bulik történéseiről vagy akarmiről.

Azaz tarsaság.

2022. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Otthon kevesebb eszközöd van, de attól még lehet fejlődni.


2-es: pont ez a lényeg, az izomépítés nem így működik. A szervezeted leszarja, hogy 5kg-val többet raktál fel, simán lehet, hogy ugyanaz a teher tud adni hipertrófikus ingert heteken át, meg az is lehet, hogy felraksz x kilóval többet, mint hetekkel ezekőtt és egy deka izom nem jött. Láttam már 200 körüli felhúzást olyan gyerektől, akiről meg sem mondanád ránézésre, hogy járt edzőtetem közelében. Most ez mit jelent? :D A progresszió fontos de az az eredménye az edzésnek, nem a katalizázor. Valójában ami számít az a KÖVETKEZETESSÉG, és nem a progresszió. Ha következezes vagy, fog jönni a progresszió.


Ez azért fontos mert szerintem könnyebb következetesnek lenni pszichés szempontból mondjuk fekvőtámaszokkal meg húzódzkodásokkal, mint a csigás gép húzásával-tolásával, amit igazából az én elmém nem tud hova tenni csak az "időpazarlás" mappába Szóval azért vicces, hogy 100 kilós emberek akiknek a relatív erejük már nem szempont full naturál kezdőket egyesek gépekre küldenének, ez egy elég irreális képet ad: "teremben jobban lehet fejlődni". Szerintem kezdjen el mindenki otthon edzeni, és ha úgy nem fejlődik, akkor a teremben sem fog.

2022. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Jajj má' édes f...om, hány ilyen "lehet-e izmot építeni otthon?" kérdés van már. Kismilliószor volt erről szó, oldalalkon keresztül taglalva, nem igaz, hogy nem lehet visszaolvasni őket.
2022. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen mindegy, hogy otthon vagy teremben teljesíted a munkasorozatokat. Hidd el, az izmod nem olyan, hogy "hát ez a csávó otthon edz, nem fogok növekedni, csak teremben"
2022. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Ez a közhely igaz, csak ha az otthoni lehetőségei kimerülnek annyiban, hogy van két aranyos kézisúlyzója, egy színes gumiszalagja, meg jobb esetben egy gerenda, amin tud húzódzkodni, akkor csinálhatja a "munkasorozatokat", nagy fejlődést nem kell várni.

Ezért célszerű konditerembe járni, mert ott minden adott, ami a hosszútávú progresszió fenntartásához szükséges. Ha meg nem akarsz se konditerembe járni, se otthonra vásárolni pár százezer forint értékben felszerelést, akkor tényleg a saját testsúlyos edzés marad, de annak ismerjük a problémáit és a határait izomépítési szempontból.

2022. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehetséges, de én inkább azt látom, hogy emberek nyomkodnak 70 kilót a fekpadon, akiknek tudnék adni olyan fekvőtámaszvariációt, amiből 3 ismétlést alig tudnának megcsinálni.


Én értem, hogy a STABILITÁS az mindig is előfeltétel (ezáltal korlátozó tényező) lesz a saját testsúlyos edzésben és ezt a testépítők szépen megkerülik azzal, hogy gépeken edzenek, de ez egy kezdő esetén, akinek kell mondjuk egy nagyon vad 10 szériás heti volumen izomcsoportonként, nem egy jó stratégia. Ezzel inkább csak a gyenge láncszemeket gyűjti, azaz a platózásnak ágyaz meg.


Persze, a teremben is tud ezerféleképp edzeni, és otthonra is muszáj beszerezni VALAMI eszközt, de a kérdés az, hogy lehet-e otthon izmosodni. És mivel az izom nem ismeri a helyrajzi számokat, csak a mechanikai tenziót, erre az a válasz, hogy igen, otthon is lehet izmot építeni.

2022. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben így van. Otthoni körülményekre is lehet programozni olyan edzéstervet, ami biztosíthat hosszútávú fejlődést. A saját testsúlyos edzéssel is elképesztő szintekre el lehet érni.

A gond az, hogy valójában 10-ből 9 embernél az otthoni edzés annyiban ki fog merülni, hogy két vállkörzés után megcsinálja a 25 darab szabálytalan fekvőtámaszát, a 35 darab felülését, kicsit megpumpálja a bicepszét, leguggol párszor, aztán egy fehérje shake és egy szelet csirkemell elfogyasztása után várja az izmokat.

Persze valaki konditeremben sem csinál sokkal nagyobb érdemi munkát.

2022. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!