Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme a hát edzésének?

Mi értelme a hát edzésének?

Figyelt kérdés
Illetve mennyire fontos? Nagy baj ha kihagyom? Lábat edzek, bicepszet is, meg minden más izmot de a hátam nem is érzem soha meg nem is kényelmes fáj edzeni.
2022. máj. 14. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, fontos. Kapsz egy sérvet, ha a hátizmaid nem elég erősek
2022. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy! Nem fontos! Hogy lenne már fontos? Sanyika is megmondta Tiktokon, hogy felesleges hátazni, mert a többi edzésen kap a hát elég terhelést, szóval minek...?🤦
2022. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én ezt most nem kötekedésből írtam, ténylegesen értelmét akarom tudni. Az egy dolog hogy nő az ott lévő pár izom, de miben leszek jobb ha erősebb a hátam? Tovább tudok lehajolva maradni vagy mi? Meg hány százalékát is adja a szép fizikumnak? Nem sokat tudtommal mert nem látszik annyira, de ha valaki megtudja nekem indokolni azt megköszönném, ez az én véleményem.
2022. máj. 14. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Te most alsó hátról beszélsz vagy a széles hátizomról (musculus latissimus dorsi)? Mondjuk mindkettő fontos. A széles hát nagyon esztétikus tud lenni ha ki van dolgozva. Ha nagy a bicepszed és a melled tök hülyén fogsz kinézni hát nélkül.
2022. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát alatt te mit értesz? Derekat? Felső hát izmait? Hátsó vállizmokat?


Minden izom fontos szerepet játszik az esztétikus alak kialakításához. Az egészségedről nem is beszélve.


Hátsó vállizom edzése nélkül pl a vállaid előrecsúszhatnak és görnyedt kinézeted lesz. Arról nem beszélve hogy a lekerekített váll kinézet sem lesz meg.


Széles hátizmod és lapocka mozgató izmod alakítja ki a tipikus V alakot.


Mondtad a bicepszet, de hol a tricepsz? Ugyan kevésbé szembetűnő izom de ettől fog vastagnak tűnni a karod.


Nekem ebből az jött le hogy kezdő vagy és nem tanultad meg a jó technikákat. És a tippem az hogy gépről gépre ugrálsz izolálgatva a "fontos" izmokat.

Az edzés meg nem wellneselés van olyan hogy nem szeretsz bizonyos dolgokat csinálni. Én pl mostanába nem szeretek fekvenyomni mert most szarul fejlődök rajta, de ha nem nyomok fekve akkor nem is fog ez változni

2022. máj. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hátadban van a testtqrtasod leglényegesebb szerve, a gerinced...

Nos ez nem csak úgy van, hanem izmok tartják a helyén minden irányból...

Ha ezek az izmok edzettlenek, de pl a velük ellentétes izmokat erősíted, azzal deformálod a testtartásodat, ami nem mellesleg fájós hátat fog eredményezni... arról nem is beszélve, hogy növeled a sérülés veszélyét.

Szerinted miért rinyál szinte minden 30feletti, hogy fáj a háta? Mert edzettlen szarok.

2022. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb a legfontosabb, mert az tartja a gerincoszlopodat.
2022. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!