Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomtömeg növelésben mennyit...

Izomtömeg növelésben mennyit számít az étrend?

Figyelt kérdés
Annyi dolgot olvas az ember a neten, már nem tudom kinek higyjek. Egyik cikk azt mondja nem kell magas protein meg jó kaja, másik hogy enélkül nincs izom. Ha edzeni akarok és izmot építeni, tényleg 2g/tkg protein kell, minőségi forrásból? Enélkül nincs izomépítés? Személyes tapasztalatok is érdekelnének.
2022. máj. 25. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Nagyon sokat mozogtam amolyan otthoni mozgásokkal, szálkás voltam, erős állóképességgel, azt hittem, kimaxoltam az otthoni lehetőségeim. Aztán sok év után én is rájöttem, hogy lehet, csak enni kéne. Látványban 6 hónap alatt többett nőttem, mint 6-7 év alatt kaja nélkül. Szóval tényleg fontos a fehérjedús kaja. Tészta, húsok, és nem egészséges, de a pizzát is tömtem magamba. Igazából kajálni nekem nehezebb, mint mozogni, mert abszolút nem vagyok nagyétkű.
2022. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a kérdés? Hogy mennyire fontos úgy amblokk a táplálkozás az edzés mellett? Mert a válasz szerintem evidens: nagyon.

Vagy az a kérdés, hogy kötelező-e mindenkinek a 2 g/tskg fehérje? Mert erre a válasz az, hogy nem. Ha stabilan 1,5 és 2,5 g/tskg között van a fehérjebeviteled, akkor tuti nem a proteinen fog múlni az izomépítésed. Hallani lehet versenyzők között, hogy napi 3 g/tskg fehérjét is megesznek úgy, hogy az hasznosul is, de ez naturálon teljesen felesleges, és egészségtelen is. Nyilván a másik véglet se jó, hiszen ha napi 0,9 g/tskg a fehérjebeviteled, akkor nagy izmosodásra nem kell számítani.

2022. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor eszerint tevékenykedek. Elég a magas protein bevitel, ahogy te írtad 2-es, illetve az egészséges tápanyagok, ami nálam klasszikus csirke rizs lesz, zab, protein joghurtok/szeletek, halak, csirkemell sonka (nem a gagyi), tk-s kenyér stb.., vagy ezen kívül érdemes másra is figyelni? Nyilván vitaminok menni fognak, az most is megy napi szinten. Ezen kívül sok folyadék, ami most is meglenne. Manapság kezdtem edzéssel foglalkozni, csak eddig minden sz*rt ettem..:( De sosem késő változtatni. Szóval ezek elegek, vagy tényleg szükséges az a kalória plusz ?
2022. máj. 25. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha ténylegesen komolyan akarod venni az izomépítést, akkor igen, szükség van egy 200-300 kalóriás többletre. Nagyobbra nem, mert nem akarsz feleslegesen behízni.

Naturálon a fehérjebevitelnél valójában sokkal fontosabb a minőségi szénhidrát, a mikrotápanyag (vitamin, nyomelem, ásványi anyag) és az előbb említett minimális kalóriatöbblet. Ezeken sokkal több múlik, mint a fránya fehérjén. Kezdőként én is fetisizáltam a proteint. Azt hittem, hogy azon kívül semmi sem számít, úgyhogy tömtem magamba a csirkemellet tojással, mégse lettem Jason Momoa.

Egyébként ez csak az étkezés része. Naturálon valójában a legtöbb az edzésen múlik: a munkán, a terven, a programozáson, a progresszión, az inzenzitáson, a frekvencián. Elsősorban az edzésed legyen tökéletesítve, utána jöhet a sporttáplálkozás.

2022. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor az izomnövelésre nem elég hogy sok fehérjét viszek be? Inkább fókuszáljak a kalória többletre és a ch-ra?
2022. máj. 25. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fókuszálj a minimális kalóriatöbbletre és a mikrotápanyagokra, építkezz a minőségi szénhidrátforrásokra, fehérjéből pedig vigyél be elegendő mennyiséget.
2022. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Persze.Nem lényeg a fehérje az izmoknak!Semmit se számít,hiszen maga az izom fehérjékből és vízből all.

Tehát nyilván nem kell fehérjét túlsagosan kiemelni,ha abból áll az izom!!

Gondolkozzunk már valamennyit!!

A ch neked az energiaforrás.Az az üzemanyag.A feherje meg az építőkocka.

2022. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy ilyen kérdés kiírása előtt elgondolkozni azon, hogy az izom, az mi? Miből áll? És akkor máris nem jutna eszedbe ilyen kérdés. Ezért nem kell neten mindenféle hülyeséget olvasni!
2022. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!