Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kalória deficitben lehet...

Kalória deficitben lehet izmosodni?

Figyelt kérdés

174 cm magas vagyok és 67 kg. (25/f)


Viszonylag alacsony lehet a testzsír indexem, és kevés izom van rajtam…


Az a kevés háj, ami van rajtam az főleg a hasamon és a csípőmön.


Szeretnék izmosodni, de nem akarok tovább zsírosodni, jó lenne hogyha a hájból le menne…


Ha párszáz kalóriás deficitet iktatok be, de a fehérje az elegendő, akkor ez lehetséges?


Természetesen kemény edzés mellett…


Nem szeretnék soha nagyon izmos lenni, sőt szeretnék vékony maradni, csak azt szeretném hogyha a háj helyett látszódnának a lényegesebb izmok, tehát tónusosak lennének az amúgy nem túl nagy (vágyott) izmaim.


Tehát lényegében fogyókúrás étrend mellett ez elérhető, vagy az izmok azok csak tömegnövelő étrend mellett tudnak épülni, akkor is ha a fehérje elegendő?



2022. máj. 27. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

67-ből hova akarsz lemenni?


Talán előbb valami vázizmot kéne magadra szedni

2022. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1.


Nem lefogyni akarok, hanem a zsírt leadni és izmot felszedni… Ha tipikus tömegnövelő étrendet követnék az edzés mellé, akkor egyszerre jönne fel izom és zsír. Zsírosodni pedig én nem szeretnék, ezt kérdezem hogy ki lehet a küszöbölni valahogy, pl. kalória deficittel…

2022. máj. 27. 10:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok annyira vékony, amennyire a 67 kilóból tippelhető lenne.
2022. máj. 27. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Maradjunk annyiban, hogy kezdőként lehet izmosodni kalóriadeficitben is, ha a deficit valóban csak 500 kcal körüli, ha van elég fehérjebevitel (kb. 2g/tskg), és ha van progresszív edzés. De ez tényleg csak az első pár hónapban stimmel. Utána szükség lesz egy minimális kalóriatöbbletre a tényleges izomnöveléshez.
2022. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Az, hogy lehet-e, az egy elméleti kérdés. De NEKED inkább az a fontos, hogy gyakorlati szempontból mi kell, hogy jobban nézz ki. Enyhe kalóriatöbblet, majd egy pár hónapos szálkásítás jobb eredményt fog hozni. Nyilván itt érdemes nem behízni, sokaknak azt jelenti a tömegelés, de a kalóriatöbblet hatékonyabb izomépítéshez, ez tény. A tömegnövelő fázisokat akkor érdemes teljesen elengedni, ha már annyira közel vagy a genetikai potenciálód végéhez (vagy ha nem szempont az izomépítés, de gondolom szempont :D).
2022. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne gyúrj, semmi értelme.👎

Gyúrj, mert az hasznos. 👍

2022. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet.
2022. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!