Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen mozgással, és étrenddel...

Milyen mozgással, és étrenddel tudnék formálni az alakomon?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell rólam, hogy fiú vagyok 16 éves, és 110 kg vagyok. Igen, túlsúlyos vagyok, de mellette 187 cm, és abból a szempontból jó alakom van, hogy nem annyira hízom hasra, hanem egyenletesen oszlik el a súly, a csípőmön, fenekemen, combomon, vádlimon van a legtöbb túlsúly. Szeretnék fogyni, de úgy, hogy a derekamból, hasamból a legtöbbet, és a lábamból, csípőmből, fenékből inkább csak formásítani, nem túl sok zsírt leadni, viszont annak a helyére izmot építeni. Nem szeretném ha lefogyok, akkor formátlan, és vékony legyek ezeken a helyeken, tehát a mostaninál csak formásabb alsótestet, nem kisebbet szeretnék. Remélem érthető voltam, kérlek válaszoljatok, hogy tudnám ezt elérni!

2022. máj. 29. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudsz egy adott testrészen fogyni a másikon meg nem, nem is tudom hogyan képzeled el ennek a létrejöttét. Formásodni hogyan szeretnél, fogyni vagy izmot építeni, azon belül csak a lábadon, popódon, csípődön máshol nem? Helyi zsírégetés nincs de talán van olyan edzésforma amivel csak erre a 3 pontra építesz izomzatot, mondjuk ha sokat guggolsz súly nélkül vagy versenybringázol, bár a csípődet formásítani nehéz lesz mert ott csak az oldalsó hasizom van, hátul meg az alsó hát.
2022. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehet fogyni helyileg. Kb 20 kg-tol szeretnék megszabadulni, de úgy, hogy kardió szerű edzéseket csak a felső testemen csinálnék, és mivel az alsó testrészem is fogyni fog valamennyit, ezért oda az elvesztett zsír helyébe izmot szeretnék építeni, hogy ne legyen túl sok zsír az alsó testrészemen, hanem kicsit formásabb, kicsit izmosabb, de nem túlzottan izmos, és vékonyabb ne legyen, úgy, hogy zsír is maradjon rajta bőven, csak kicsit kevesebb, izom pedig több.
2022. máj. 30. 00:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az alsótestem lassabban fogy. Tavaly nyáron fogytam 10 kg-ot, és az alsótestem szinte egyáltalán nem fogyott, 90%-ban a felsőtestemről ment le zsír.
2022. máj. 30. 00:42
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Photoshoppal meg lehet oldani se perc alatt :-D
2022. máj. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ekkora súlynál csak séta. Vagy úszás. Vannak vadállatok, akik úgy vannak vele, hogy uccu neki, aztán nekiállnak futni 20-30-40-50 kg súlyfelesleggel. Fiatalon lehet, hogy még úgy-ahogy bírják az izületeid, de azért nem akkora terhelésre valóak. Arról nem is beszélve, hogyha van valami rendellenesség a lábaddal (lúdtalp, lapostalp, stb...) akkor az még egy kicsit nehezít a dolgon plusszba.


Össz-vissz kalória deficit kell a fogyáshoz (ha feltételezzük, hogy átlag ember vagy, komolyabb betegség / rendellenesség nélkül, ami befolyásolhatná a súlyodat). Én 130 kg-ról indultam, hasonló magassággal mint te. Kb. 1 év alatt 87 kg-ig jutottam. Kalória deficitre (magas fehérje mellett) végig figyeltem. Első fél évben csak sétáltam 100 kg-ig, utána kezdtem el edzeni. Futni azóta sem futottam, sokkal jobb a séta, hogyha van rá időd, mert kevésbé terheli a lábaidat és gyorsan regenerálódsz is belőle (kivéve ha elvetemült vagy és letolsz 16 óra alatt 80 km-t, akkor azt azért tuti megérzed másnap).


A lényeg, hogy kicsiben kezdd, hogy meg tudd szokni a változást. Ha valami radikális változásba kezdesz, akkor az nagy eséllyel kudarcra van ítélve már a legelején. Izmot építeni sok idő. Ha arányosan akarnád csinálni, akkor nagyon lassan kéne fogynod és nagyon sok idő lenne mire látnál változást. Naturálban 3 kg izomnak örülhetsz egy évben ha a kezdő növekedésen túl vagy. Azért ekkora súlynál 3 kg rekompozíció nem túl látványos évente, szóval én előbb mindenképp megpróbálnék fogyni, mert az általánosan javítaná az életminőségedet és közben / utána persze lehet és érdemes is edzeni.

2022. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!