Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ebben az esetben mi a teendő?

Ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen kezdtem el terembe járni.

Előtte otthon csináltam saját testsúllyal, viszont már ott is éreztem, hogy a jobb felem egyszerűen sokkal erősebb.


Bicep curl-nél is sokszor előfordul az, hogy a széria végén a jobb karom konkrétan meg se érzi azt a 3x8 ismétlést, a bal karommal pedig meg néha már remegve tudom csak felhúzni.

Deadlift, fekvenyomásnál is érezhető. Fekvenyomásnál mikor az 1 ismétléses maxomat próbáltam, a jobb kezemmel felnyomtam, de egyszerűen bal oldalt nem sikerült.


Amit eddig találtam ott azt javasolták, hogy addig dolgozzunk azonos súlyokkal míg meg nem lesz az ,,egyensúly". Ezzel csak az a problémám, hogy a jobb karomban sokszor érzek még akár 1-2 szériát is, de ha nincs megoldás hát rendben.

Nem, nem mindig arra megyek hogy teljesen lefáradjak, vannak napok mikor magas ismétléses számú könnyű súlyokkal dolgozom természetesen.


Az olyanokat, hogy ,,válts kezet...", hanyagoljuk kérlek.



2022. jún. 5. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Azt semmiképpen ne csináld, hogy emiatt extrán el kezded izolálgatni a bal karodat, a jobb oldaladat pedig hagyod, az jól van úgy. Ez csak rontani fog az amúgy is problémás izomegyensúlyodon. Előbb-utóbb megerősödik a másik oldalad is, ne aggódj, türelem. Ez pont tipikusan kezdőknél szokott probléma lenni. Majd megoldódik.
2022. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok egykezes gyakorlat meg ne eddz tobbet az erosebbre akkor se ha megy. Majd fel hozod meg csak kezdo vagy. Par ev azt jolesz
2022. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még nincs meg a technika. Addig dolgozz kisebb súlyokkal, magasabb ismétlésszámmal, amíg nem tudod magabiztosan végrehajtani a gyakorlatokat (és egyelőre teljesen felesleges maxolgatni).

Növelgesd lassan a szériasúlyokat, aztán néhány hónap múlva már jobban fog menni a dolog.

2022. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!