Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mennyi izmot...

Szerintetek mennyi izmot lehetséges elméletileg naturálban felépíteni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Sokat, de kevesebbet, mint koxolva.
2022. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Vannak erre vonatkozóan átlag becslések, amik a valósággal általában köszönő viszonyban sincsenek. Nyilván egy átlag hobbigyúrós, aki lemegy a konditerembe hetente párszor gépeket rángatni, mell-bicepszezni, nyak mögé húzni, felülésezni, és a csirkemelltől meg a kreatintól várja a fejlődést, az örüljön, ha 1 kg izmot magára pakol. Ha tökéletes az edzésed (progresszív tervezés, erőnövelő programozás), tökéletes az étrended (pl. kalória, makrotápanyag, mikrotápanyag), tökéletes a regenerációd (pl. alvás, nyújtás), akkor egy "karrier" alatt naturálon felszedni 15 kg száraz izomszövetet már elképesztő hihetetlen eredmény. Genetikai csodáknál és félisteneknél talán még a 18-20 kg is előfordulhat, de én pályafutásom során ilyen versenyzővel még nem találkoztam (külföldről hallani ilyen szörnyekről, akik vagy naturálok, vagy nem). Azért 15-20 kilót tiszta izomtömegben felépíteni még szteroiddal is hosszú, gyötrelmes évek munkája (ha egyáltalán összejön), nemhogy naturálon.

A valóság az, hogy naturálon még a legjobban, legkeményebben, legkomolyabban, legokosabban dolgozó gyúrósok sem képesek felpakolni 10 kg száraz izomszövetet. Attól még, mert három éve még 60 kg voltál, most meg behíztál 90-re, attól még nem azért nagyobb most a karod, mert izmos vagy, hanem mert felszedtél 28 kg zsírt és 2 kg izmot. Ez a szomorú realitás. A legtöbben nagyon el vannak tájolva, hogy igazából mi érhető el naturálon, és mi nem. Az izomépítés egy végtelenül összetett, végtelenül rögös út még szteroidokkal is. Aki ezzel nincs tisztában, az nem sok mindent tud a sportról.

2022. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, hogy 15-20 kiló talán összejöhet. De régen ezen az oldalon azt írták sokan az akkori idelátogatók közül, hogy már egy év alatt feljöhet 10 kiló izom kb meg hogy havonta feljön 1 kiló tiszta izom. Szerintem ez hülyeség, talán több év alatt esetleg 10 kiló izom feljön, ha nagyon tervezett minden és kvázi ennek élsz, akkor 15 kiló sok-sok év alatt.

Kíváncsi vagyok még ki hogyan látja.

2022. jún. 25. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Itt sok mindent írnak, úgyhogy arra ne nagyon hivatkozz, ne nagyon apellálj, hogy a gyakorikerdesek.hu kommentmezőjében mit olvasol, amikor a Testépítés kategória tele van 35 éves fogyatékos trollokkal, akik magukat 16 éves lánynak adják ki időnként. Nem is igazán értem, hogy te magad miért írál ki kérdést, amikor több kérdés alatt láttam már válaszodat, és úgy tűnik, hogy képben vagy a súlyzós edzés elméletét-gyakorlatát illetően. Nem az a "mekkora lehet a karom, ha kimaxolom a naturál genetikám" típusú srácnak tűnsz.

Egyébként meg ja, 10 kg izomszövet az első évben. Aha, persze, tele van a konditerem olyan fiúkkal, akik lejönnek gilisztaként, aztán egy év elteltével 10 kilóval nagyobbak száraz izomtömegben. Full reális, pont az első évben, amikor a kezdők azt sem tudják, hogyan kell megfogni egy súlyzót, hogyan kell beállítani az ülést a lábtolón, hogyan kell kalóriát számolni, hogyan kell bemelegíteni. Itt látszik, hogy ami a tanulmányok és a kutatások szerint lehetséges, az a valóságban mennyire nem úgy néz ki. Aki egy élet alatt felépít 10 kg szára izomszövetet naturálon, az már nagyon jól edzett, nagyon jól táplálkozott, nagyon jól regenerálódott. Örüljünk, ha az első évben egy kezdő megtanul rendesen vádlizni, a 10 kg izmot engedjük el.

2022. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Ne arra alapozz hogy gyakorin ki mit ír, mert nem biztos hogy tükrözi a valóságot.


Izom mennyiség pedig sokmindentől függ egy 170 és egy 190 cm magas ember is más mennyiségű izmot fog tudni felvenni, csontozat típusától is függ ez stb stb.


Elméletileg az első évben kb 5-6kg izmot tud felszedni egy átlag férfi és a felszedett izom mennyiség kb logartimikusan csökken, tehát második év kb 3-4 majd 2-3 és így tovább. (Persze a valóságban lehetnek időszakok mikor nem fejlődsz szinte semmit)

Ebből kiindulva 15-20 kg izom összejöhet összesen plusszba de az igazság az hogy nem mindenki fog eljutni erre a szintre mert ehhez évek kemény munkája szükséges.


1kg izom/hónap akkor jöhet össze ha full kezdő vagy és gyakorlatilag egy csontkollekcióként indulsz el, ebben az esetben el tudom hinni hogy megfelelő kalória plusz és jó edzésterv mellett összejöhet az évi 10kg szimplán azért mert az alapizomzat nagyon kevés volt. De ez ugyan úgy le fog lassulni normál szintre amint eléri a normál súlyát az ember.

2022. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Igazából csak véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol. A valósággal kb. tisztában vagyok.


#5

Igen, ez talán elképzelhető.

2022. jún. 25. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy ilyen kalkulátor, be kell írni néhány adatot, és ad egy becslést (Natural Muscular Potential Calculator):


[link]


A cikkben egyéb hasonló formulákról is olvashatsz.

2022. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
90-100 kg izom is lehet naturálban egy emberen. Nyilván ehhez kell a 2 méter feletti magasság.
2022. júl. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!