Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felsőtest edzés kérdés,...

Felsőtest edzés kérdés, fontos gyakorlat a mellről nyomás?

Figyelt kérdés

Upper-Lower felbontásban edzek és szeretnék kérdezni róla valamit.


Eddig így nézett ki egy felsőtest nap: (sorozat és ismétlésszámok nélkül)


Fekvenyomás

Evezés

Mellről nyomás

Húzódzkodás

Tricepsz izoláció

Bicepsz izoláció


Arra gondoltam hogy csinálhatnám helyette így:


Fekvenyomás

Szűknyomás

Evezés

Húzódzkodás

Oldalemelés

Bicepsz izoláció


Tehát az a logika hogy tricepszre szűknyomást csinálok így többet kap az első delta, ezért a mellről nyomást letudnám váltani egy oldalemeléssel, illetve fekvenyomásból is elég lenne így 3 sorozat, tehát rövidebb lenne ezzel a változtatással. Viszont azért hezitálok ennyit, mert szeretem a mellről nyomást csinálni, viszont ha beleteszem a szűknyomást és meghagyom a mellről nyomást, az úgy szerintem sok lesz elülső deltára, ami elvileg alapból egy túlfejlett izomcsoport.

Szerintetek ennek van értelme, vagy pedig a mellről nyomás egy fontos alapgyakorlat és maradjak a legelső variációnál?



2022. júl. 2. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A mellről nyomás egy remek alapgyakorlat, ami páratlan módon edzi a felső test nyomóerejét, ezzel együtt a deltákat. Én biztos nem venném ki. A szűknyomás helyett akkor már inkább tolodzkodás!
2022. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem venném ki a mellről nyomást. A váll legjobb alapgyakorlata. És ha szűken akarnék nyomni, biztos hogy nem rögtön fekvenyomás után csinálnám. Nem is raknám egy napra a kettőt.
2022. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkabb az elso. De gondolom van egy masik nap felsotest a heten amikor mast csinalsz
2022. júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ugyan azt szoktam csinálni mind2 felsőtest edzésen, meg az alsőtest edzésnél is így van. Ezt azért csinálom, mivel így többször hajtom végre ugyanazt a gyakorlatot, könnyebb progressziót tartani, pl. heti 2 fekvenyomás esetén jobban fejlődök a fekvenyomásban mintha csak heti 1 lenne + például egy ferdapados nyomás
2022. júl. 3. 07:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez az edzés, le is kopírozom. :D Amúgy a mellről nyomás tényleg tuti, sokáig nem jutott eszembe hogy csináljam..
2022. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csinálhatod úgy is, hogy az egyik felsőtestes napon mellről nyomás van a fekvenyomás után, a másikon pedig szűknyomás. De a mellről nyomást semmiképpen sem venném ki.
2022. júl. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szüknyomás az melyik?
2022. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Fekvenyomás csak szűken fogod a rudat, így a tricepsz nagyobb terhelést kap.
2022. júl. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köff
2022. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!