Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez megfelelő heti...

Szerintetek ez megfelelő heti beosztás lenne izmosodáshoz, szálkásításhoz? 16L

Figyelt kérdés

Heti 3 testnevelés óra, még nem tudom melyik napokon lesz, de normális intenzitású

Heti 3x járnék edzőterembe:

Hétfő: alsótest edzés

Szerda: felsőtest edzés

Péntek: alsótest edzés

Ha úgy érezném, hogy a tesi nem olyan intenzív, akkor beiktatnék keddre meg csütörtökre otthoni kardiót, pilatest

A vasárnap teljes pihenő nap, max nyújtás



2022. aug. 6. 11:27
1 2 3
 11/23 sütőpor ***** válasza:

"nem fogsz megerősödni, hogy pl egy guggolásnál megtartsd magad." - ez nem logikus.


A gugolas önmagában is éppen elég ahhoz, hogy jól menjen neki a gugolás.


Jó ez, hogy 2 alsótest edzés, és 1 felsőtest!

2022. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó. Akkor sem. Indok megvan, logika is. Tájékozódni kellene. Máshol, nem itt. De mint mondtam: a kiscsaj dolga.
2022. aug. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne jo. 60kg meg semmi 😅
2022. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá, ezért kértem segítséget. Milyen beosztás lenne jobb? Lehet meg tudnám oldani a heti 4 alkalmat

Eddig ezekre a gyakorlatokra gondoltam:

Vállból nyomás 4x8-10

Reverse flies 3x6-8

Egykezes evezés 4x6-10

Bicepsz váltott karral 4x8-12

Tricepsz nyújtás 4x8-12


Román felhúzás 4x8-12

Szumó guggolás 4x8-12

Bolgár guggolás 2x8-10

Csípőtolás 3x12

Sarokemelt guggolás 4x12

2022. aug. 7. 06:44
 15/23 sütőpor ***** válasza:

14# a gond az, hogy mellet egyáltalán nem edzel. Persze értem én, hogy nőknél a mellizmot amúgy is eltakarják a keblek, de ha edzesz, akkor mindenre kell. Érdemes lenne legalább 1 mellgyakorlatot beiktatni (fekvőtámasz, fekvenyomás, ferde pados nyomás..)


Illetve (ez most személyes nézet) ha én csak heti 1-szer edzenék felsőtestet, és csak 6 gyakorlatot akarnék csinálni, akkor nem csinálnék izolációs gyakorlatokat karra. Inkább még tennék egy lehúzást hátra (bicepsz helyett), és egy mell gyakorlatot (tricepsz helyett).

2022. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 sütőpor ***** válasza:

A lábnap az egész jól néz ki.


Bar a sarokemelt gugolást talán kivenném, és tennék be valamit vádlira is.


Illetve a másik napon (mivel 2-szer edzesz alsótestet), érdemes lehet valami hamstring curl-t betenni. De ez nem kötelező!

2022. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 sütőpor ***** válasza:
Jó ez a felosztás, hogy 2 alsó, 1 felső. De ha akarsz máshogy, és ha 3-szor tudsz edzeni, akkor ki lehet még próbálni az egész testes edzéseket is.
2022. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 sütőpor ***** válasza:

És a "lehet, meg tudnám oldani a heti 4 alkalmat" nem valami jól hangzik. Inkább legyen egy kevésbé optimális edzésterved, amihez ragaszkodni tudsz, mint egy hiperszuper optimális, de amihez nem tudsz ragaszkodni.


A legeslegfontosabb ugyanis a rendszeresség.


Sok sikert az edzéshez! És egyébként jó, hogy összetett gyakorlatokra építed az edzésterved.


De am.. Hasat nem szeretnél edzeni?

2022. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2022. aug. 7. 10:09
 20/23 A kérdező kommentje:
#18 Azt nem írtam, de hasra minden olyan nap edzenék, amikor nem mennék terembe, kivéve vasárnap
2022. aug. 7. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!