Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek a lábnapot lehet...

Szerintetek a lábnapot lehet futással helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Igazából egy héten sokat szoktam futni 2-3 alkalommal nagyjából 8-10km-t. Ezen kívül járok teremben is hogy a felső testem is átlegyen dolgozva, de mennyire probléma az, ha csak futással edzem a lábaimat? (Cél jelenleg a szálkásítás)

2022. aug. 14. 10:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lehet picit rosszul fogalmaztam. 2-3x futok egy héten és egy futás 8-10km hosszú.
2022. aug. 14. 10:03
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Ha férfi vagy, főleg nem. Felejtsd el a futást, ha mindenképp valami kardiót akarsz akkor az legyen a bicikli vagy a lépcsőzés.
2022. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2022. aug. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 a futást nem szeretném elfelejteni, mivel szeretem csinálni. Ezen kívül sok kalóriát is eléget és sokkal fittebb vagyok mióta végzem, de sok más pozitív hatása is van. Egyébként a lábaim sokkal erősebbek mint a felső testem, talán azért mert elég régóta járok kocogni, ezért is gondoltam, hogy a felsőtestem elérje a lábaim szintjét addig szinttartásnak (vagy esetleg minimális szint növekedésnek) elég lesz csak a futás.
2022. aug. 14. 10:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Guggolas, merevlabas, vadli minimum ha testepitesrol beszelunk. Ha meg csak a fittseg szamit akkor jo a futas meg par sajat sulyos gyak, csak az nem gyuras
2022. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a futás annyira nem edzi a láb izmait mint a súlyzós edzés, az inkább kardió. Nem lesz tőle izmos lábad
2022. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő koromban én is azt hittem, hogy ha hetente háromszor eljárok biciklizni, mellette pedig heti kétszer lemegyek a konditerembe gépeket rángatni, akkor alul-felül erős és izmos leszek. Rohadtul nem, ha te izmos és erős lábakat szeretnél, akkor nem úszod meg a súlyzós edzést.

A futás egy teljesen jó kardió mozgásforma, egy ideje én is eljárok heti egyszer-kétszer, de erőben és izomban semmi releváns eredményt nem hoz, ugyanis egész egyszerűen nem erre való. Hogy tudná már a futás annyira megdolgoztatni az alsótest izomcsoportjait, mint mondjuk egy rudas guggolás vagy egy román felhúzás? Nyilván sehogy.

De ha egyébként nincsenek nagy céljaid a "testépítés" kapcsán, csak egy szimpla hobbigyúrós vagy, aki szeretne vállalhatón kinézni, akkor ha te nem edzel lábra, csak futsz, mellette pedig eljársz kondizgatni a felsőtested végett, akkor nem fog összedőlni a világ, ugyanis esetedben tök mindegy.

2022. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Édes f...om, milyen kérdés ez, ember??🤦🏻‍♀️

Csak józan ésszel gondolj bele, szerinted a guggolást, lábtolót, kitöréseket, felhúzást, stb-t, helyettesíti a sima futás? Gondolkozz ember!!!

2022. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon sovány lennél, de tényleg nagyon, akkor a futás kiválthat olyan ellenállást, amitől izmosodhatsz egy keveset, de ez elenyésző.


Ha komolyan szeretnéd venni ezt az egészet, akkor lábnapot nem lehet kihagyni. Más terhelést fog neki adni egy súlyzós edzés, mint a futás. A súlyzós edzéstől izmosodhat, a futástól nem. (csak abban az esetben, amit fentebb írtam)


Az én lábam is erősebb a felsőtestemnél jóval, mégsem hagytam ki lábnapot sosem.. Nem ezen kellene múljon.

2022. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szintentartàshoz elég de nem lesz a futàstól sokkal nagyobb vagy izmosabb làbad,ha azt szeretnél akkor muszàly lesz alacsonyabb ismétlésszàmú gyakorlatokat végezned amihez súly is kelleni fog
2022. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!