Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell tömeget növelni...

Hogyan kell tömeget növelni olyan pasinak, aki nagyon vékony alkat, gyors az anyagcseréje, sokat eszik? Írnátok bevált étrendet pls? :)

Figyelt kérdés

A barátom elég vékony, 185 cm és kb. 70-75 kg. Izmos amúgy, de azért látszik rajta, hogy olyan kis vékonyka, zsír szeintem egyáltalán nincs rajta, de majd elküldöm egy testösszetétel mérésre.

Eszméletlenül sokat eszik, ilyet én még nem láttam (kieszik a vagyonomból xd) és nem étkezik szarul, zab, magvak, hús, rizs, bulgur, zöldségek, gyümölcsök, stb. Estére is inkább főtt kaját eszik, hús rizzsel pl. Napi kb 5-6x eszik. Ritkán, de eszik szemét kaját is, persze attól se rakódik rá még csak zsír se.

Most nem kondizik, de egyébként hetente többször sportol, focizik, úszik. Edzés után mindig tömöm fehérjeszelettel vagy turmixot csinálok neki, ezt se tudom, hogy jó-e.

A lényeg, hogy súlyzós edzéssel se nagyon jöttek fel rá kilók, dekák, amióta nem kondizik szeintem még vékonyabb.

Néztem mintaétrendet de ott főleg a saját étrendkiegjüket meg saját kaját reklámoznak azt inkább kihagynám.


Bevált étrend valakinek? :)



2022. aug. 31. 19:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg aktív akkor lehet, hogy ennyi kell neki a szinten tartáshoz. Attól még nem beteg, én is voltam orvosnál mert kb ugyanez vagyok, de az jött vissza hogy minden tökéletes (pajzsmirigy, vese, májfunkciók stb.). Ekkora magasságnál 75 kilóval nem irreális, bár az ebéd valszeg nincs meg 1000kcal. Ennyi fehérje mondjuk nem tudom minek, pénzkidobás, nem ettől lesz izmos.

A választ pedig már leírták.

2022. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 NTBS ***** válasza:
9%
Egyen többet.
2022. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

7es vagyok


Pont ez a gond, amit írsz.

"Szerintem sokat eszik"

"Mások szerint is sokat eszik"

"Nagy adagot eszik"

"Nagy szelet húst eszik"


Mi az hogy sok ? Mi az hogy kevés ? Mi az a nagy szelet hús ?


Mi alapján számolod ki a napi kcal bevitelt ha nem tudod miből PONTOSAN mennyit eszik? Sőt egyáltalán mit eszik? Mi az hogy hús vagy épp leves? Hústól, mérettől függetlenül ugyanannyi a kcal-ja az össze "nagy szelet" húsnak ?

Minek eszik ennyi fehérjét amúgy?


Egyébként 3500 kcal nem olyan eszméletlen sok. Bár 100% hogy amúgy nem eszik ennyit, de ha enne sem biztos hogy elég a hízáshoz ha VALÓBAN aktív életet él.


Amíg nincs pontosan meghatározva hogy mikor mit mennyit hány grammot eszik addig lényegében lehetetlen megmondani mennyi a kcal bevitel. Mi van ha csak 3300 ? Csak szerintetek több. Mi van ha neki 3700 kell? Mi van ha 3200at eszik és kéne 3200… stb


Reggelig lehetne raagozni, számolni kell pontos adatokkal

2022. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen csaj kell. :D:D


Egy javaslat:

100g fehérje (400g husi, 1 turmix)

400g ch (450g rizs, 100g zab, + zöldség, gyümi, stb.)

100g zsír (amennyi husiban van + amennyi főzéshez kell)


Ez kb. 3000 kalória. Ha ez is kevés, akkor még többet kell etetned a kisfiút.

2022. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nagy adag ez, nagy adag az, ez kb ennyi kcal, az kb ennyi kcal.. így nem lehet komolyan venni
2022. szept. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Addig kell emelni a kajat amig nem kezd noni a sulya.. mind1, hogy ez szerintetek sok e vagy nem. Am focival meg futkarozasokkal sok kcal eg el. El kell donteni h mit akar
2022. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nezz youtubeon ilyen tartalmakat. Pl sportaholic csatornan es johhny v csaroenan is van tomegnovelos video
2022. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!