Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell tömeget növelni...

Hogyan kell tömeget növelni olyan pasinak, aki nagyon vékony alkat, gyors az anyagcseréje, sokat eszik? Írnátok bevált étrendet pls? :)

Figyelt kérdés

A barátom elég vékony, 185 cm és kb. 70-75 kg. Izmos amúgy, de azért látszik rajta, hogy olyan kis vékonyka, zsír szeintem egyáltalán nincs rajta, de majd elküldöm egy testösszetétel mérésre.

Eszméletlenül sokat eszik, ilyet én még nem láttam (kieszik a vagyonomból xd) és nem étkezik szarul, zab, magvak, hús, rizs, bulgur, zöldségek, gyümölcsök, stb. Estére is inkább főtt kaját eszik, hús rizzsel pl. Napi kb 5-6x eszik. Ritkán, de eszik szemét kaját is, persze attól se rakódik rá még csak zsír se.

Most nem kondizik, de egyébként hetente többször sportol, focizik, úszik. Edzés után mindig tömöm fehérjeszelettel vagy turmixot csinálok neki, ezt se tudom, hogy jó-e.

A lényeg, hogy súlyzós edzéssel se nagyon jöttek fel rá kilók, dekák, amióta nem kondizik szeintem még vékonyabb.

Néztem mintaétrendet de ott főleg a saját étrendkiegjüket meg saját kaját reklámoznak azt inkább kihagynám.


Bevált étrend valakinek? :)



2022. aug. 31. 19:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

"Hogyan kell tömeget növelni olyan pasinak, aki nagyon vékony alkat, gyors az anyagcseréje, sokat eszik?"

Ugyanúgy, mint mindenki más. Ez a "gyors anyagcsere, lassú anyagcsere" egy valójában nem létező, szakmailag semmit nem jelentő dolog. Ezek szerint hiába eszik a te szemedben sokat, kalória és makrotápanyag szempontjából mégse eszik eleget, ugyanis ha kalóriatöbbletben lenne, akkor hízna, nőne. Ahelyett, hogy elküldenéd teljesen értelmetlenül testösszetétel mérésre (vagy mi a szarra), inkább parancsolj rá, hogy töltsön le egy telefonos alkalmazást, és kezdje el számolgatni a kalóriákat. Jó nagy papucs lehet a pasid, ha te írsz ki helyette kérdést a gyakorikerdesek.hu-ra, meg tudod így ide-oda rángatni. Ő is akar tömegelni, vagy csak te ezt kitaláltad, ő pedig jó kutya módjára szót fogad?

Hiába eszik szerinted sokat, hiába eszik ki a vagyonondól (LOL), hiába eszik magot, húst, rizst, bulgurt, ha a számok szintjén nincs kalóriatöbbletben, akkor nem fog hízni. A szemét kaja (kedvenc Nők Lapjás kifejezésem) pedig önmagában pláne nem okoz zsírosodást. Miért okozna? Zsírosodást csak a kalóriatöbblet okoz. Ha pedig hetente többször sportol, focizik, eszik, akkor égeti a kalóriát rendesen, ergo teljesen érthető, hogy nincs kalóriatöbbletben.

"súlyzós edzéssel se nagyon jöttek fel rá kilók"

Mert a súlyzós edzés magában nem hoz fel kilókat. Mitől hozna? Az volt az elképzelés, hogy elkezd gyúrni, aztán jön fel rá több kiló izom ettől? Bevált étrend nincs, ugyanis mindenkinek más az a kalóriamennyiség és az a makrotápanyag mennyiség, amire szüksége van. Ráadásul célszerű egy kiegyensúlyozott, változatos étrendet folytatni, hogy hosszútávon is működjön. Ha pedig konkrét étrendre van szüksége a barátodnak (akinek a nevében írogatsz), akkor keressetek fel egy dietetikust vagy szakembert, mert ez egy külön szakma. Ingyen pont azok a mintaétrendek vannaj, amiket te is találtál a neten.

Amúgy a barátod BMI-je teljesen normális, teljesen egészséges, úgyhogy ne akard őt felhízlalni, köszi. Sportol, focizik, úszik, egészséges. Elégedj meg ennyivel.

2022. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
neked pasid van vagy kisfiad?
2022. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Itt is a fő probléma:

Úszik és focizik.

Vékony kákabelüeknek tilos !

Különben a büdös életben nem fog tudni tömeget felszedni.

2022. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem papucs hat a csaj tartja el:D egyebkent megneznem hogy tenyleg sokat eszik e

6x eves helyett egyen 2x 1 nap

2022. aug. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Neked tamagocsi kéne pasi helyett
2022. szept. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Ejha, akkor rám mit mondana egy lány? 177 cm magas vagyok és 52 kg 😂 Én is edzem, sportolok minden nap emellett, kevés evéssel és még sem jön rám semmi. Közel 5 éve tartom a súlyom. 21F
2022. szept. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, hogy szerinted mennyit eszik a haverod.

Sőt, még csak az sem számít, hogy a haverod érzésre mennyit eszik állítása szerint.

Általában aki tömegelni akar hajlamos NAGYON túlbecsülni a bevitt kcal-ját. Aki fogyni akar az pedig jellemzően alá lövi azt, amit bevisz.


Alapból egy "átlag" ember vagy keveset eszik, vagy szemetet. Ha elkezd tisztán kajálva tömegelni akkor hajlamos úgy érezni hogy ő most eszméletlen mennyiségeket eszik meg.

Anno amikor elkezdtem az edzést, agyatlanul tömegelgettem meg a broscience ezerrel. Na akkor annyit ettem minőségi kajákból, hogy nap vége felé már rá sem bírtam nézni a kajára. Szinte rosszul voltam, hogy enni kell.

Ha a haverod nyugodtan eszegeti a kis adag rizsecskéit, meg a magvakat akkor valószínű nem eszik sokat. Hosszú távon ha sokat eszel az nem esik annyira jól.


Írd le pontosan, mennyiségeket is megadva, hogy mit eszik egy héten.


Edzéséről, és regenerációjáról sem tudunk semmit amúgy.


Izomépítés: Az edzéseken a progresszív overload megvalósítása + minimális kcal többlet tiszta kajával + megfelelő regeneráció (alvás, nyújtás, masszázs)

2022. szept. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Személyi edzőként rengeteg hasonló "gyors anyagcseréjű" arccal foglalkoztam akik esküdöztek hogy raklapnyi kaját megesznek egy nap de mégse tudnak hízni, aztán lekövettük közösen a heti táplálkozásukat és kb egész nap ettek annyit összvissz mint én ebédre.

Ahogyan az elhízott emberek hajlamosak alábecsülni a napi kalóriabevitelüket, úgy a vékony hízni akaró emberek hajlamosak túlbecsülni. Sokan állítják hogy napi 4000 körül van a kcal-juk miközben a valós bevitel egy 500kcal reggeli, 900kcal ebéd és 800kcal-nyi nasi, és pont így állítják egyesek hogy 1500kcal-on vannak és nem értik miért nem fogynak, miközben csak a cukros üdítő amit megisznak 1500kcal.

2022. szept. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi, az egyetlen értelmes és nem becsmérlő válasz az utolsó volt. Nem kioktatást kértem, hanem segítséget :) Biztos, hogy gyorsabb az anyagcseréje mint az átlagnak, mert nem én vagyok az első ember aki orvoshoz akarta küldeni, mert más is látja hogy mennyit eszik, mégis vékony.

Reggeli turmixát én csinálom, kb. 70 g zab, 50 g chia mag, 1-2 banán, 1,5 kanál fehérjepor, illetve vagy bogyós gyümölcsöt vagy spenótot rakok bele. Kalóriabázis szerint ez kb. 800 kcal.

Beér munkába, ott még megeszik egy francia bagettből készült sonkás-sajtos szendvicset (plusz zöldségek) és egy banánt. Itt nem tudok pontosan számolni, de kalóriabázis szerint kb. 4-500 kcal. (nem tudom mennyi vaj van benne, nem tudom a bagett pontos tömegét, stb.) Zöldséget nem is számoltam.

Ebédre megeszik egy nagy levest, pl gulyáslevest, aztán pl. egy nagy rántott hús, mellé köretnek nagy adag rizs, savanyúság.

Savanyúság nélkül ez kb. 1000 kcal a kalóriabázis szerint.

Uzsonnára általában vagy egy fehérjeszelet, vagy nassol mint az őrült, ami mondjuk egy tábla csokit jelent.

Fehérjeszelet kb. 340 kcal.

És ezután jön még egy vacsora, ami pl. bulguros-zöldséges csirke, ebből két nagy tányérnyit megeszik, ezután még bever valami süteményt, vagy csokit, és ezt letolja még valami dinnyével, barackkal, banánnal.

Vacsi min. 800 kcal.

Plusz ha olyanja van, megeszik még tévézés közben egy adag pattogatott kukoricát.

Ez összesen alaphangon 3500 kcal a kalóriabázis szerint, amibe kurvára nem számoltam bele mindent. Szerintem ez igenis sok. Amit én látok, hogy 3-4 fogásokat eszik ebédre, vacsorára de abból is minimum 1x repetázik. Ha péksütit eszik, akkor sós péksüti 3 db meg édes péksüti 3 db. Tábla csokikból nemcsak a kicsi, hanem a nagy is lecsúszik. Üveg nutellák, stb.

Igazából azért aggódom, hogy nincs-e valami betegsége hogy ennyi kaja mellett így néz ki.

Vannak vékony ismerőseim, ezt a 'nem tudok hízni' bullshitet én se hittem el eddig.

2022. szept. 1. 10:56
 10/17 A kérdező kommentje:
7-es válaszát is köszi!
2022. szept. 1. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!