Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Építőipari munka mellett hogy...

Építőipari munka mellett hogy lehet a kondis életmódod fenntartani?

Figyelt kérdés

Ez a napi rutin:


6:30kor találkozó a brigáddal, indulás építkezésre, majd este 5-6 között érek haza fáradtan, koszosan, kimerülve.


Reggelire csak valami könnyűt tudok enni, pl kukoricapehely, jobb műzlik, ami könnyen lecsúszk. Tudom, zabot kéne, de egyszerűen nem tudom megenni reggel, elkések annyi ideig kéne ennem.


Ebédre a koszban - mocsokban nincs lehetőség nagyon mást enni, így marad a jobb szendvics, valami normálisabb felvágottal.


Hazaérek, ilyenkor kajálok először egy normális kaját, 6 körül.


Este 8-9 között még megpróbálok enni 2-3 tojást, zöldségeket, sajtokat stb.


Tehát a kaja része már elcsúszik, sajnos.



Edzések: szerdán teljes test, szombat felsőtest, vasárnap láb.


Ezt nagyjából tudom tartani, bár munka után nagyon nehéz, de ez van.


Megkaptam már, hogy Arnold Schwarzenegger is építkezéseken dolgozott, ha neki sikerült akkor másnak is sikerül.


Nyilván nem akarok/tudok testépítő lenni, csak egy sportos formát fenntartani.


Vannak itt olyanok, akik fenntudják tartani a kondis életmódot építőipari munka mellett, tanácsok stb?



2022. nov. 21. 18:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

“Tudom, zabot kéne”

Nem, nem kéne. Ha nem szereted ne edd, én utálom nem is ettem évek óta, semmi hátránya nem lett a formámat tekintve. Ismerik profi testepitot aki szintén nem bírja megenni se magába se tejjel se feherje turmixal. Semmit sem KELL enni, pláne egy natural hobbistának.

2022. nov. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj h nem csak fizikailag vagy egy 9-10 óra fizikai meló után kimerulve hanem az idegrendszered is megterheli. Tehát ilyenkor ha még lemész a terembe akkor nem csak fizikailag nincs erőd a kimerültségtől hanem mentálisan sincs. Egyszerűen nem lesz kedved, motivációd, nem fog jól esni, nem fogod jól érezni magad edzes közben, alig várod h le tudd es menjél haza pihenni. Ez mind azért van mert már úgy mész oda h az idegrendszered eleve le van terhelve. Pont ezért mondjuk a guggolást meg a felhúzást kerülném mert azok alapból leterhelik az idegrendszert ha irodai meló után csinálod akkor is. Naturál hobbista vagy semmi nem fog történni ha ezeket nem csinálod. Ráadásul nagyon sérülés veszélyesek, csak 100%-os koncentrációval érdemes csinálni. Arról nem beszélve h egy építőipari melósnak amúgy is “szépen” igénybe van véve a térde meg a gerinc illetve derék. Ha még te e mellé nagy súllyal guggolsz meg felhúzol csak idő kérdése a gerincsérv vagy a térd ízületi probléma. Próbálj olyan gyakorlatokat választani amiket szeretsz csinálni, h legalább valamennyire élvezd az edzést, ez is számít, a celod úgy is csak egy sportos forma nem pedig a naturál max…
2022. nov. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Hasonló cipőben járok -egy normál, bevált napi rutin után munkahelyet váltottam és az építőiparban kötöttem ki. Egy pár hónapig hasonlóan "játszottam" mint Te. Fokozatosan azt vettem észre, hogy gyengülök és a teljesítőképességem köszönőviszonyban sincs azzal, mint előtte. Egyértelműen az étkezés hiánya ami szépen lerombolt... Aztán elegem lett és úgy döntöttem a normális étkezés nem a munkám függvénye, csak a saját elhatározásom. Minden nap 5 kor kelek, reggelizek és elpakolom az előző este összekészített táskányi kaját. 6 kor vesz fel a sofőr. Olyan 8.30 körül van egy 5-10 perces KV + cigi szünet a többieknek akkor betolok 3-4 rizspufit valami felvágottal (általában sonka)+ zöldség. Az ebédszünetben tisztességesen megebédelek- hús, köret (rizs, bulgur, quinoa), zöldség (egy dobozba pakolva kényelmesen ehető villával). A délutáni kv-cigi szünet alatt általában egy alma + 2 rizspufi lemegy. Napközbe pedig megiszok 2 előre bekevert fehérjét a víz mellé + beveszem a vitaminokat, 5-6 között érek haza- vacsi otthon és pótvacsi olyan 8 körül. Egyébként heti 5 edzésnapot tartok. Ide s, tova már 3 éve dolgozom itt, de még nem voltam betegszabadságon, táppénzen pedig a -10-től a +40 ig szabad ég alatt vagyok.. A többi kolléga ilyen előre csomagolt croissanokat meg "Lidis" pékárut zabál, energiaitallal de kb semmi normálisat...Mindenki pocakosodik szépen és igazából hazaérnek lefekszenek meg betolnak max 1-2 sört... Nekem még van energiám foglalkozni a gyermekeimmel és minőségi időt tölteni otthon + nyílván van ház körüli munka is... Ez a különbség :) Soha ne a munkád határozzon meg Téged! :) Csak akarat kérdése!

2022. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!