Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el konditerembe...

Hogyan kezdjek el konditerembe járni, edzeni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 177 centi magas és 75 kiló körül lehetek. Nem vagyok túlsúlyos, de látom, hogyha így folytatom tovább, nagyon hamar az leszek.

December-január körül szeretnék elkezdeni lejárni konditerembe és kicsit egészségesebben is étkezni, vagy legalábbis máshogy. Viszont fogalmam sincs, hogy hogyan álljak neki. Nem tudom milyen ételeket ehetek ilyenkor, vagy mire jók az ilyen fehérje porok stb. Nem tudom, hogyha lemegyek a konditerembe, mit is kéne használnom és hogyan.

Van akármilyen weboldal, vagy youtube videó (Lehetőleg magyar, de az angol se probléma) ahol jól összeszedve kapok ezzel kapcsolatban akármilyen segítséget. Esetleg ha ti tudtok segíteni, saját tapasztalatokat mondani, azt is megköszönöm.



2022. nov. 23. 19:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

https://www.youtube.com/@haromharmad463

https://www.youtube.com/@valentintorma

Iratkozz fel erre a két YouTube csatornára, és jó tanulást kívánok. Szükség szerint persze egy jó személyi edző felkeresése is mindig opció.

2022. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Három harmad tényleg jó, ha pedig tudsz angolul Jeff Nippard nagyon összeszedett, lényegre törő. Röviden összefoglalva: fehérjeporra semmi szükség, egy jó étrend kell. Nincs kőbe vésve, hogy mit szabad/nem szabad enni, a lényeg, hogy csak kis kalóriapluszban legyél különben elhízol. Feldolgozott élelmiszer helyett tanulj meg főzni, illetve sok minden nyersen is ehető, pl. zab, olajos magvak, rizskása. Mióta drága lett a túró és a tojás az állati eredetű fehérjém főleg húsból fedezem, de számolom a növényi fehérjét is.
2022. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Ha van a teremben teremedző akkor ő tud a gépek használatába segíteni. Bár már nem nagyon alkalmaznak. Vagy pedig fogadsz pár alkalomra Személyi Edzőt és megmutatja a dolgokat,elmagyarázza célodhoz megfelelően hogy táplálkozz..stb.


Esetleg nincs haver,osztálytárs bármi ismerősöd aki jár terembe és tapasztaltabb?

2022. nov. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

"nincs haver,osztálytárs bármi ismerősöd aki jár terembe és tapasztaltabb?"

Ez a legrosszabb ötlet. Így születik az anabolikus kapu, a nőiesítő szója, a hízlaló szénhidrát, az izomlebontó kardió, a mell-bicepsz, a géprángatás, a BCAA és a mindenből 4x10. Nem havertól és osztálytárstól kell tájékozódni, mert ezek az emberek annyi tudást adnak, mint egy Tari Ádám short videó. Ha tanulmányokat nem olvas a kérdező, mert nem érti se angolul, se magyarul a szaknyelvet, akkor tessék meghallgatni pár szakmai podcastot (pl. az 1. kommentelő által belinkelt YouTube csatornákon), vagy tessék felkeresni egy hiteles személyi edzőt, mert ha az első hónapok mennek a kukába, akkor az az egész előmenetelre rányomja a bélyegét.

2022. nov. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Nyilvan ne olyantol kerjen tanacsot aki szarul nez ki.. de ha van haver aki evek ota edz es jo a fizikuma akkor tole siman lehet kezdolokesnek. Kozbe meg ugyis utannajarsz, olvasgatsz ha erdekel a dolog.. vegul ugyis magadra kell szabni mindent ha az alapok megvannak
2022. nov. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

"ne olyantol kerjen tanacsot aki szarul nez ki.. de ha van haver aki evek ota edz es jo a fizikuma akkor tole siman lehet kezdolokesnek"

Bárcsak így lenne. Te még soha nem hallottál jó fizikumú srácot arról beszélni, hogy edzés után maximum 30 perccel kötelező visszatölteni a glikogén raktárakat? Attól még, mert van egy csávó, akinek negyvenes a karja, még rohadtul nem biztos, hogy konyít bármit is a testépítéshez. Magyarázta már nekem profi kártyás versenyző, hogy tilos paradicsomot enni szálkásításnál, mert az azonnal megállítja a zsírégetést. Az ilyen ember sehogy nem nézne ki, ha a dealere nem jó minőségű cuccot hozna neki.

Maradjon a kérdező csak a podcastoknál, meg adott esetben a személyi edzőnél.

2022. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
En foleg edzesre gondoltam. Alapgyakorlatok elsajatitasara, de etrenddel is valszeg kepbe van nagyvonalakban ha jol nez ki, jo eroben van. Meg mint mondtam kozbe jarjon utanna o is komolyabban. Egy ifbb nem szokott paradicsomot enni szalkasitaskor.. sok mas mellett, de igazabol versenydietaba kb senki se. Volt ifbb pro edzom.. 3-4% tzsnel mar minden szamit.. nyilvan kulon kell valasztani a hobbizoktol, nekik nem irna ilyen szigoru etrendet
2022. nov. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

"Nyilvan ne olyantol kerjen tanacsot aki szarul nez ki.. "


-Tipikus konditermes sztereotípia és sajnos ne vedd magadra,de az ostobák hangoztatják ezt mindig. Az hogy ki néz ki jól szintén relatív,egy 120 kilós zsírdisznó is hiheti magát full izmosnak,és ez néhányszor sajnos így is van.


Lehet vannak olyan edzők akiknek nincs koxos formája,de ebből még nem lehet lekövetkeztetni hogy ostoba a témához. Nem egy olyan edzőt látok/ismerek akinek átlagos alkata van mégis van kuncsaftja elég sok,és látszik hogy érnek is el eredményt.


Bár nem is tudom miért jó egy full koxos alkat aki sokszor azt sem tudja mit szed,szúr magába és még az AAS-ot is nőihormonnak mondja :D Nem egy ilyen mítoszt csíptem már el "jó fizikumú" edzőktől,kondizóktól..

2022. nov. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

"foleg edzesre gondoltam. Alapgyakorlatok elsajatitasara"

Semmiképp nem tanulunk felhúzni és guggolni osztálytárstól, aki a személyes véleményünk szerint jól néz ki, mert kerek a vállacskája, és feszül rajta az M-es póló.

"kulon kell valasztani a hobbizoktol, nekik nem irna ilyen szigoru etrendet"

De. Sajnos profi kártyás versenyző kezdő hobbista csajszinak magyarázta, hogy ne egyen krumplit, mert az hízlal. Ezért mondom, hogy még ténylegesen jól kinéző, ténylegesen komoly eredményeket elért sportolók is tudnak olyan tudatlanok lenni, mint a szar. Akkor osztálytárs tanítson edzeni és táplálkozni? Ne, tanítsanak a szakemberek. Vagy videókon/podcastokon keresztül, vagy úgy, hogy fizetsz nekik, és coachingolnak téged.

2022. nov. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
Sztem senkinek se nez ki jol egy zsirdiszno es nem nezik izmosnak.. 😅 Az nez ki jol akin aranyosan oszlik el az izomtomeg es aranylag alacsony a tzsje. Tizeneve edzek, regen versenyeztem is igy kepbe vagyok.. Sztem max addig kell edzo amig az alapok megvannak utanna meg mindenkinek magat kepezni, kiserletezni, magara szabni. Kiveve ha verseny celok vannak. Ott nemart a profi aki beidoziti a cuccokat, etrendet, edzest, figyeli hogy alakulsz es korrigal ha kell.
2022. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!