Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire igaz, hogy egy elért...

Mennyire igaz, hogy egy elért testalkatot 'szinten tartani' könnyebb, mint elérni az adott testalkatot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég buta kérdés, meg millió faktortól múlik, de ha egy amatőr testépítő, teljesen naturálban elér egy testalkatot x minőségű étrenddel és heti y mennyiségű edzéssel, akkor teszem az x és y mennyiségnél és minőségnél valamennyivel kevesebb edzés és étrend is elég lehet ahhoz, hogy ne fejlődjön tovább, de nagyjából szinten tartsa magát valaki?

2022. nov. 27. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
A valóságban nincs szintentartó izomtömeg. Elméletben van, ezt értem, de gyakorlatban nem úgy működik ez, mint ahogy azt te elképzeled. Ha az edzésedben nincs meg a folyamatos progresszió, hanem relatív ugyanazokkal a súlyokkal, ugyanazokkal az ismétlésszámokkal maszatolsz hónapokon/éveken át, akkor nem szintentartó izomtömegre fogsz beállni, hanem a tested szimplán elkezdi lebontani szépen-lassan a naturálon különösen nehezen megszerzett izomzatot. Ezt a dumát, hogy "én már elértem azt a formát, amit akartam, én már csak szinten tartok, tesó", azt azok az emberek szokták mondani, akiken egy deka értékelhető izomszövet sincs.
2022. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én akármit csinálok nem nagyon vesztek izmot ... volt hogy nem volt kedvem fél évig edzeni, nem is kajáltam normálisan, de nem nagyon vesztettem semmit, de mondjuk amikor aktívan gyúrok akkor se növök már nagyon... anno amikor elkezdtem az egészet az első évben elértem kb a max szintemet, és azóta azt tartom ha megszakadok akkor is, meg ha nem csinálok semmit akkor is :D Max a definiáltságból vesztek hogy kicsit olyan petyhüdtebb lesz. De cserébe a zsírt úgy szedem fel mint a szivacs leadni már jóval nehezebb, szóval nem hívnám magam "genetikai elit"-nek
2022. dec. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne!Az izomcsoportokra lebontható az az edz€smennyiség ami elég az izomtömeg megtartására,viszont elegtelen lesz a további jelentős erősődéshez.Ehhez mérten a taplalkozást is hozzá kell igazítani.

Itt most nyilván nem kezdőkről beszélek hanem olyanokról akik évek óta edzettek.

Pld átlagban heti 6-8 sorozat kell a combfeszítőkre azok megtartasához.Ez viszont 6-8 nehéz sorozatot jelent.Tehát pld guggolást.Lábnyújtogatással ez nem megy.

Tehát van szintentartó edzés minden sportban, de az arányokat mindenkinek szemelyreszabottan kell belőnie.

2022. dec. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

#3 nehéz sorozat, haha, tipikus idióta hozzáállás ... 100x több haszna és értelme van kis súllyal de rendesen edzeni, megtartani izomcsúcsösszehúzódásnál másodpercekig, lassan csinálni nem dobálni... és mindjárt nem fogsz tudni 50 kilóval kétkezes bicepszezni meg lábtolón 100 kilóval, mert a felénél is majd összeszarod magad és úgy ég az izmod mint a pokol. És meglepődnél, hogy a profik is így edzenek, csak a videókban meg fotókon kell a látszat és ott azért edzenek akkora súlyokkal.


Plusz nagy súlyoknál elég könnyen meg lehet sérülni, és 99%-ban nem lesz teljesen szabályos az edzés, és más izmok is befognak segíteni...

2022. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“volt hogy nem volt kedvem fél évig edzeni, nem is kajáltam normálisan, de nem nagyon vesztettem semmit”

LOL

“anno amikor elkezdtem az egészet az első évben elértem kb a max szintemet, és azóta azt tartom ha megszakadok akkor is, meg ha nem csinálok semmit akkor is”

LOL

Nem tudom h hülyéskedsz, vagy tényleg ennyire inkompetens hülye vagy de szakadtam ezeken a kijelentéseken :D

2022. dec. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!