Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Deadlift növelése...?

Deadlift növelése...?

Figyelt kérdés

7 hónapja járok edzeni és a deadlift az a gyakorlat amit a legjobban élvezek, ezért szeretnék benne a lehető legjobb lenni.

Jelenleg kb. a testsúlyom 2,2 szeresét tudom felhúzni. (140kg deadlift, 65kg)

A számok szépen mentek felfelé, egyre több ismétlés megy 100-al és 120-al is, viszont 140 fölé nem igazán tudok menni. Az talán fontos, hogy eddig csak ,,raw deadliftet" csináltam. Tehát felhuzó heveder, öv, vagy bármi más használata nélkül. A váltott fogású felhúzást érdemes erőltetni, vagy valamilyen segédeszköznek a használatát? Úgy érzem, a fogásom gyengesége az az, ami visszatart, a sípcsontom után egyszerűen kicsúszik a 150.


2022. dec. 2. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Most az a természetes dolog történt, hogy belassult a fejlődésed. Innen több idő, több befektetett munka kell majd a továbblépéshez, és már ritkábban tudod növelni a súlyt. Talán érdemes lenne nézni egy rendes erőemelő edzéstervet.

Amennyiben a fogásodat gyengének érzed, akkor azt is lehet külön erősíteni. A fogásod erősödik magától a raw felhúzástól is, de nem egyik napról a másikra. Természetesen kiegészítheted speciális gyakorlatokkal, pl. kötélmászással (függeszkedve), ami kifejezetten a fogáserősséget célozza.

2022. dec. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MadSeal ***** válasza:
78%
Én megtanulnám mindenképp először a mixed, majd a hook-gripet (magyarul kereszt- és horogfogás talán). Chalk használata is segíthet (folyékony is tökéletes, én jobban is preferálom). Ha ezek mennek, és nincs konkrét erőemelői versenycélod, válthatsz teljesen gurtnira, de ha van is, a nagyobb ismétlések (5-6 felett), nyugodtan használhatsz gurtnit wannabe erőemelőként is (ez egy jó erőemelő programban deadlift esetében ritkán fog megtörténni, de hátazáshoz mehet). Viszont ha nincs ilyen célod, akkor is jó megtanulni az elején emlitett fogástehnikát, mert ha véletlen otthon hagynád, vagy elszakadna a gurtnid, akkor is le tudj rendesen edzeni.
2022. dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"..váltott fogású felhúzást érdemes erőltetni,

vagy valamilyen segédeszköznek a használatát?"


Erőltetni semmit se kell!

Minek akarsz te felhúzni állandóan?Kényszerítenek?

Hagyd abba a felhúzást.Csinálj mást.

Az izmoknak kell a nem várt terhelés érzete.

Ha kihagysod,akkor tképpen érzékenyíted a következő felhuzásos ciklusra őket, és megindul a fejlődés újra

Ilyen egyszerű.

2022. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!