Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alkar fájdalom hát-váll...

Alkar fájdalom hát-váll gyakorlatok közben. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már 5 hónapja tartósan edzek, azóta csak egyszer "vonultam" egy hét pihenőre csukló probléma és mégegyszer egy hétre nyaralás végett. Alkarral sose volt problémám. Az elmúlt két edzésen viszont éreztem, hogy gyakorlat közben nem az adott helyen, hanem az alkaromnál fájt. Ez mitől lehet? Esetleg alkarbol csinálom a gyakorlatot? Vagy gyenge az alkarom? Köszi a segítséget!

2022. dec. 21. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem gyenge alkar + csukló. Mindenképp erősítsdd meg a csuklód (p)rehab gyakorlatokkal, YouTube-on millió ilyen jó videó van. Csak 4-5 perc edzések előtt, vagy ezt akár pihenőnapon is csinálhatod. Célszerű bokat is, vállat is,. így max 10-15 perc lesz.
2022. dec. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogásod gyenge, és érthető, hogy a húzógyakorlatoknál jön ki. Hosszú távon a megoldás a fogás erősítése, rövid távon elég, ha tudatosan igyekszel ellazítani a gyűrűsujjadat és arra koncentrálsz, hogy a mutatóujjaddal szoríts. Ha nagyon túlerőltetted, lehet, hogy egy hetet ki kell hagynod, ha szerencséd van, akkor viszont ettől azonnal elmúlik a fájdalom.

Bővebben lásd itt: https://www.youtube.com/watch?v=XXjaCsUlrZs

2022. dec. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2022. dec. 24. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!