Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fizikai munka mellett tömegnöv...

Fizikai munka mellett tömegnövelés?

Figyelt kérdés

Jelenleg fizikai munkát végzek suli mellett.( 18 vagyok)

Nagyon új még nekem az edzés melletti munka,pláne hogy ez is fizikai. Eddig csak az volt hogy iskola után le mentem a terembe és leedzettem szépen,emellet pedig megvolt a napi 5-6 kaja 2-3 óránkénti elosztással. Tömegnövelésbe szeretnék kezdeni. A legnagyobb problémám ennek kapcsán az, hogy a fizikai munkával elég sok kalóriát égetek el egy nap. Mit tudok ilyenkor tenni, vagy is mit ajánlatos tenni ilyenkor hogy biztosan kalória többletben legyek? A napi 5-6 kaját szerintem itt is meg tudom oldalni. Emelnem kellene a szénhidráton? Vegyek egy kalóriaszámláló órát hogy tudjam vezetni mennyit égettem el egy nap? Vagy ez hülyeség szerintetek? Fizikai munkát végzők, ti hogyan tudjátok/tudnátok megoldani ezt? A válaszokat előre is köszönöm szépen.


2018. dec. 1. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Étrend rendes férfiemberek, fizikai munkások számára:



Reggeli zsömle + tömlős sajt, kakaó



Tízórai valami pékáru de nem teljes kiőrlésű, az nem férfiembernek való!



Ebéd pörkölt, paprikás krumpli, gulyás, pacal vagy valami hasonló lényeg a mennyiség! Sok!



Edzés előtt mehet egy kis rakéta, mondjuk kevert



Edzés után egy tömlős sajt, olyan mint az energia zselé csak be kell tolni a szádba és kész!



Vacsora töpörtyű, pörc, vagy az én személyes kedvencem SÜLT CSÁSZÁR!



Minden étkezés mellé mehet egy balatoni világos.

2018. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt nem tudod megoldani nem való neked a testépítés. (Megoldás: emelni kell a kcal bevitelt... jééé)
2018. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Félre értettél. Nem azt mondtam hogy nem bírom megoldani, csupán tanácsokat kértem, hogy hogyan oldjam meg azt hogy tutira kalória plusszban legyek. Vigyek be több kalóriát. Oké, de mennyi az a több. Hogyan tudom hogy mennyivel többet vigyek be?
2018. dec. 1. 22:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Nyilván annyival többet, mint amennyit el is égettem. Honnan tudjam hogy mennyit égettem el? Ezért kérdeztem ezt a kalória számláló órát hogy hülyeség e, mennyire jól számol :D
2018. dec. 1. 22:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Annyival többet, hogy fejlődj. Legyen mondjuk 500.
2018. dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
22%
Háát, ha testépítésben is tömegnövelési szakaszban vagy jó lenne, ha nem tudod az elégettet kalóriát pótolni. Én fizetnék pár órát egy személyi edzőnek, nem is gondolnád mennyit segít! Kikérdez hogy mi a célod mit csinálsz amikor nem edzel, stb és ez alapján állítja neked össze mindent. A másik alternatíva ha bemész egy pl biotech usa boltba, ha szerencsés van normális eladó lesz és tud segíteni.
2018. dec. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudod kiszámolni az alap kalóriaigényedet és az elégetettet sem. De meg tudod tippelni, annak megfelelően eszel s meglátod, mi történik a tömegeddel, s ha nem jó, akkor emeled. Más is kitapasztalja, ezt csak így lehet.


Általában a szénhidráton szokás emelni, zsírra alapozó étrenden pedig a zsíron, de azon egyébként is emelhetsz egy kicsit, ha az szimpatikusabb s jobban meg tudod oldani a kalóriapluszt. Van, akinek gond elég szénhidrátot enni tömegeléskor, de van, akinek a több zsír túl laktató vagy más okból gond. Ezt is tapasztald ki.

2018. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó
2018. dec. 2. 00:44
 9/12 anonim válasza:

Egyszerűen figyeld a tested. Ha elkezdenek zsírpárnák kialakulni, túl sokat ettél. Ha pedig nem fejlődsz, túl keveset eszel.

A testzsír százalékot kellene mérni, de nincs rá még tuti módszer.

2018. dec. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Étkezési napló kellene, és azért egy jó közelítéssel belőtt tzs-, és izomtömeg érték. Ehhez képest kellene egy reális terv. Mindez szakember (egy JÓ személyi edző) nélkül merő kísérletezgetés.


1: Hahaha, ilyen étkezéstől (és italozástól) 55 évesen holtan fordulnak le a prolók.

2018. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!