Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kg teherbírásúak a...

Hány kg teherbírásúak a konditermi gépek?

Figyelt kérdés
Új év, új én 😅️ Jó rég nem álltam mérlegre, aztán most kiderült hogy kis híján 170 kiló a súlyom 😰️ Nem lenne rossz idén két számjegyűre csökkenteni. Szeretnék edzőterembe járni, de nem tudom hogy ekkora súllyal mit szólna alattam egy futópad vagy bicikli. Vagy ha túl nehéz vagyok szólnak a teremben hogy ne használjam ezt vagy azt?

2023. jan. 2. 22:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az edzőtermi dolgozókat, de én biztos vagyok abban, hogy egy futópad, vagy egy akármilyen kondigép el fogja bírni a súlyod. Nem valószínű, hogy kemény sprinteket fogsz te tolni a futópadon 20 km/h-ás sebességgel, amitől az szétesik. A kérdés inkább az, hogy ekkora extrém túlsúllyal biztosan jó ötlet csak úgy vaktában, nulla edzettséggel, nulla mobilitással, nulla tudással belevágni a kondizásba? Futópadon gyalogolni és szobabiciklin tekergetni persze lehet, de én a helyedben egyeztetnék egy gyógytornásszal vagy egy JÓ edzővel, mielőtt elkezdenék gépeket rángatni, és súlyzókat lóbálni. Te ekkora túlsúllyal hosszú évek óta nem csináltál semmilyen mozgásformát, semmilyen fizikai aktivitást, úgyhogy minden bizonnyal vannak reumatológiai (akár még kardiológiai) problémák is esetedben. Az újévi fogadalom beteljesítése előtt konzultálj egy szakemberrel személyesen, aki felmér téged, mert kontroll hiányában félő, hogy kontraproduktív lesz számodra a gyúrás.
2023. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

1 ev alatt 70 kilot nem fogsz leadni, vagy ha igen, annak kovetkezmenyei lesznek (logo, tobb kilonyi bor, felborult anyagcsere, stb. stb)


Dicseretes az elhatarozasod, de jobb lenne realis celokat kituzni, hogy a kudarc ne vegye el a kedvedet a folytatastol.

2023. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Idén jó esetben még nem lesz két számjegyű a mérlegen látott szám...de ha odateszed magad, 120 vagy akörül még összejöhet év végére. De tűzz ki inkább kis köztes célokat.
2023. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
36%
Heti max. 1 kg a normális fogyási mennyiség, a többi már egészségtelen, ezt is jó, ha tudod. Egészséges és jól belőtt mennyiségű táplálkozás nélkül meg szinte nem is érdemes belekezdeni.
2023. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Nagyobb testsúly esetén lehet többet fogyni egy diéta elején.. Nem ugyanaz vonatkozik egy 58 kilós bikini versenyzőre aki 52re akar lemenni, mint arra aki 170 kg.

A lassú fogyás hosszú távon fenntarthatóbb, de lazán lefogyhat az első hónapokban havi 8-10 kilót is.. Orvossal viszont tényleg konzultálj.


És a saját érdekedben messziről kerüld a divat diétákat, pl keto, idődszakos böjt.

2023. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

igaza van az utsónak!

még annyi, hogy ne fuss ekkora testsúlyal

nem tesz jót a térdednek, bokádnak.

hajrá!

2023. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Ja, igen, nem kell túlzásba vinni, inkább lassan de biztosan
2023. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Orvosok mindig csak annyit mondanak hogy egyek kevesebbet meg mozogjak. Szívemmel minden rendben szokott lenni, ízületeim nem fájnak.


Havi 8-10 kiló nem lenne rossz de ahhoz nagyon meg kell sanyargatnom magam nem?


Amúgy az is káros ha piciket futok a futópadon? Mondjuk 1-2 percet 6-7 km/h-val? Csak mert már nagyon rég nem futottam aztán kicsit kíváncsi vagyok mennyire bírnám de nem akarnám tönkretenni magam.

2023. jan. 4. 22:08
 9/35 anonim ***** válasza:

Havi 8-10 kilo? A fele is sok lenne egyszerre. 170 kiloval ne akarj futni mert abbol eletreszolo serules lesz.


Mondjuk a mentalitasodat jol jellemzi hogy az orvosok (amugy helyes) tanacsait nem veszed komolyan, helyette a gyk-n erdeklodsz hogy hogyan lehetne mindenfele kenyelmetlenseg meg persze a zabalas elhagyasa nelkul, ripsz-ropsz ledobni az akar 90-100 kilonyi feleslegedet. Rossz hirem van: ez igy nem fog menni.

2023. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Én egy szóval se mondtam hogy helytelen a tanácsuk, csak nem hiszem hogy tudnak újat mondani.


Amúgy meg pont azért érdeklődöm itt mert szeretnék végre elkezdeni mozogni ember 😀

2023. jan. 4. 23:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!